Kapání kapek u novorozence. Poradíte, prosím?

11. čer 2020

Ahoj holky, jsem v porodnici po porodu a popravdě tady ve všem plavu. Přijdu si nemožně. Je těch pokynů na mě moc. Sestry moc nechodí kontrolovat. Přijde mi že nehsj nezvládám. Miminko se nám narodila 35+6 a máme kapat do očí. Jestli jsem to dobře pochopila máme kapat 5 krát to 24h. Dala nám nejdřív jedny kapky a teď došla doktorka ještě druhé. Teď nevím, zda sem pochopila dobře, že nejdřív dám ty normální kapky a pak hned na to ty antibiotické? Tobrex? Už se tu bojím na
cokoliv zeptat.

puhelin
11. čer 2020

Nejjistejsi budes mit, kdyz si zajdes za sestrou.

neomenia
11. čer 2020

Nejdřív ty na vyplachnuti ( to bude O-septonex nebo borova voda nebo tak něco), potom teprve Tobrex.

autor
11. čer 2020

@puhelin jo už jsem byla... Člověk se furt musí ptát.

puhelin
11. čer 2020

Jak ti rozumim. Ja jsem v porodnici taky ne vse dokazala vnimat. Tolik novych informaci.
S tim ocickem ti poradim koupit domu susenou bylinku svetlik lekarsky. Dela se s ni oplach ocicek, takovy ten hnisek, co deti mivaj. Dcera do 4 mesicu v obou ocich, syn do 8 mesicu leve oko. Ale je to hojive a nedrazdi oko.

autor
11. čer 2020

@puhelin hlavně se bojím, abych vse udělala správně...už abychom byli doma, to už na to nebudu sama..

leilinka1234
11. čer 2020

Neporadím, ale třeba tě trošku uklidním 🙂 s první dcerou jsem v porodnici byla úplně ztracená. Vůbec jsem nevěděla, která bije. Ještě k tomu jsem měla problémy s laktací, mlíko nikde... Takže já velká zastánkyně kojení brečela po nocích kvůli mlíku (zbytečně... Po příchodu domů a opadnutí stresu se mlíko objevilo a rok a půl z nás zůstalo 😊). U sestřiček jsem byla furt a nejradši bych tam s nima seděla 😀 to bude dobrý. Choď se ptát na každej prd, myslím, že jsou zvyklé 🙂 držím palce 🙂

sigyn
11. čer 2020

Klidně se jich ptejte, nám na kurzu sestřička přímo říkala, že od toho tam jsou a je lepší se ptát než něco pak udělat blbě. Já si už pak taky připadala jak tatar, když jsem se ptala na každou blbost ohledně kojení. Jedna sestřička řekla tohle, druhá zase něco jiného, třetí mi vynadala proč to dělám podle té první atd :D Mně tedy pomohlo si ty věci začít psát, protože v hlavě jsem to nedokázala udržet - těch informací je prostě moc.
Jinak to máte dobré, že ty očka řeší rovnou v porodnici. Mé dítko mělo také zánět a nikoho v porodnici to nevzrušovalo, začala se zajímat až pediatrička, když jsem ji na to upozornila (přehlédnout to nešlo, očičko bylo skoro slepené). Kapali jsme a masírovalo skoro měsíc (Occuflash, pak Tobrex, pak převařenou vodu) a nakonec nám stejně pomohl až propláchnutí kanálků. Tak snad bude mít Vaše malá větší štěstí 🙂