Kde hajá mimi přes celý den. V ohrádce?

eatygrenee
14. únor 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, kam dáváte miminko přes den. Budeme mít postýlku v ložnici a pak máme malý obývák, atk přemýšlíme, zda tam dáme jen ohrádku. Máte zkušenosti s tou polohovatelnou s mantinely? dá se v ní i spinkat?

eatygrenee
autor
18. únor 2009

dík, kouknu 🙂

blka
18. únor 2009

Beru, jak jsem psala, máme byt 2+1 a postýlka bude v ložnici. A taky mě samotné přijde, že by v tak malém bytě byly 2 postýlky trochu moc. A navíc, kdyby byla v obýváku, tak už se tam nehneme.
Já bych ho pařit na sluníčku nenechala, ale jsem si říkala, že když bude mít tu stříšku nad sebou, tak na něho pařit nebude. Ale asi jo, že 😅 . Já su nezkušená, tak proto se tak blbě ptám 😔

beruska2x
18. únor 2009

blka... nezapomen ze budes potrebovat taky neco udelat - uvarit, umyt nadobi atd ale i musis na ditko videt, na kosik jsem pripnula takove ty hracky co jsou na kocar - a malej si hral a mela jsem volne ruce, manza s nim doma nebude tak at si mysli... ale ty at mas taky trochu pohodli 😉

eatygrenee
autor
18. únor 2009

souhlasím

blka
18. únor 2009

Beru, tvé zkušenosti mě dost nahlodávají k tomu košíku. Já jsem si přívě říkala, že na to bych měla šátek a dělali bysme takové věci spolu. A manžel včera říkal, že bude ležet v postýlce v ložnici.

beruska2x
18. únor 2009

striska je na nic ta je nanejvis proti opaleni ale diteti se muze prehrat organismus a byt dehydrovane, to bych si neriskala ☹ kosik je pojizdny, mensi nez postylka a na 4 az 4,5 mesice, pak ho zas prodas a budes mit maleho treba na dece....

blka
18. únor 2009

Beru, aha, já jsem myslela, že má takovou funkci jako stříška na kočárku ☹

To je Šimonek v tom košíku? Vypadá fakt spokojeně 🙂

beruska2x
18. únor 2009

to chci videt jak mimi bude cely den lezet poslusne v postylce 😀 😀 😀 😀 nas maly je hodne hodny ale tak zase ne... to mozna v tech 6 tydnech kdy fakt spi a spi ale pak...?? ja ty satky.. jak chces treba varit se stkem? ja bych se bala ze se mimcu neco stane.. horka para, neco nepozorne schodis...

promysli to 😀 fakt doma s mimi budes ty a ne manza ono se to z dalky keca 😀 😀 😀 😀

beruska2x
18. únor 2009

jojo to je mazel 😀 ty hrosiky dostal od kamaradu a miluje je od malinka do ted, za par korun a vdecna vecicka 😉

blka
18. únor 2009

Já vím, že mu se to kecá 😀 . Akorátže já nemám přesvědčovací talent, tak nevím, jak ho na ten košík ukecat. No, budu se asi muset snažit.

blka
18. únor 2009

To mě u toho šátku taky napadlo - nějaká nehoda ☹

Věcičky za pár korun jsou myslím nejvděčnější. Rozhodně víc, než hračky za tisíce 😎

ivis
18. únor 2009

Ahoj,tak my jsme měli Lucku přes den v kolíbce, a v postýlce spinkala jen v noci. Měli jsem jí tak při ruce. Ale to bylo tak do 3měsíců, pak jsme měli lehátko, tak si lebedila tam. A pak jsme většinou chodili ven, když spinkala, a když byla vzhůru tak jsem jí měla na dece v obýváku. A teď už lozí po celém bytě, ale první spaní má v postýlce v ložnici, a odpolední jsme venku v kočárku.

beruska2x
18. únor 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

koukej a taky jsem meli kosik od znamej a ne novej a jak stacil 😉

blka
18. únor 2009

Beru, krásné 😵 . Ono je tomu miminku asi jedno kde leží (jestli v novém nebo starém) 😉

beruska2x
18. únor 2009

to nepochybuj 😀 😀 😀 😀 a s peknou perinkou to dohonis a le hlavne aby ti to prakticky pomohlo... ono litat se koukat na prcka kazde 2 minuty do jine mistnosti je na palici a budes ho chtit mit pod dohledem... 😉 a taky mi prijde ze to trochu vylucuje maleho z rodinneho zivota.. my koukali s manzou na Tv nebo si povidali a malej lezel vedle nas v kosiku 😎

blka
18. únor 2009

Beru, to máš asi pravdu, že by se mohl cítit odstrčeně ☹ . Já to ještě důkladně promyslím a asi pomalu začnu manžela připravovat 😅

beruska2x
18. únor 2009

😀 😀 😀 😀 jojo na nektery chlapy se musi pomalu , no casu mas dost 😉

pipet
18. únor 2009

Dá se koupit i nějaký prastarý hluboký kočárek na doma... Nebo my měli jenom korbu z té koženkové liberty, co jsem se v ní vozila snad já=), přítel ukutil "podvozek" s kolečkama, já ušila nařasený kanýr a hotovo... Ty košíky jsou krásné, ale pro nás by byl i za 1500 moc drahý 🤐

beruska2x
18. únor 2009

jee "starou" Libertu mame na pude a uplne novou 😉

eatygrenee
autor
21. únor 2009

asi se rozhodnu pro ten košík 🙂

vrana
22. únor 2009

Ahoj, tak naše malá přes den chodí spát do postýlky do ložnice, ač máme v obýváku cestovní postýlku, ale tam ji odkládám minimálně. Když byla malinká tak jsem ji dávala na rozloženou sedačku na hrací deku, teď už bydlí zásadně na zemi, povlíkla jsem jí vatelín , takže tam má teploučko a může si dělat čoro moro 😀

Lehátko máme od FP a ač na něm uvádí od 0 měs., tak si nemyslím, že je pro mimi na dlouhou dobu opravdu dobré, protože ta záda nejsou pevná, ale jen látková a do úplného lehu dát nejde. Dávám ji tam jen na dobu nejnutnější, tzn. krmení nebo když se potřebuju osprchovat apod. Jinak ne. Ale pak jsem viděla lehátka např. od Jané a ty úplně do lehu jdou a vypadají fakt bytelně, takže do toho bych šla příště asi spíš.

vrana
22. únor 2009

eaty - košík je fajn, ale většině známých se tam mimi moc douho nevešlo a pak to budeš řešit znovu 😅

beruska2x
22. únor 2009

do 5m se vejde mimi do kosiku urco, pak uz muze na deku na zem ale takhle male bych se na zem bala dat ze prochladne, prece jen se neumi jeste tak zahrat a nepohybuje se, pak kdyz se prevarci a tak , uz je to o necem jinem 😅

llllucka
22. únor 2009

Napíšu ti možnosti.
1)postýlku na kolečkách (využívám já a max. spokojenost)
2) dvě postýlky
3)používej doma kočár (kup někde nějakej levnej,ojetej a používej ho jen na doma)
4)pořiď si košík
5)dej miminko na sedačku.Ale to není moc dlouho využitelné.Až se ti bude obracet,tak to už bude nebezpečné
6)dej na zem peřinu a udělej mu místo na hraní tam

lehátko bych nepoužívala na celý den.Žádné nejde úplně do lehu.Mám ho a využívám,ale není to na celý den.Jen občas tam malýho dám a houpu ho.Třeba si tam i schrupne,ale nikdy ne na dlouho.

londra
23. únor 2009

kámoška ten košík měla a nikdy ho nepoužila a když jsem se ptala proč, říkala , že na mimi nevidí a že si ho chce prohlížet jak je hezké, a když se nabažila , tak už mu byl malej, tak si to rozmyslete ,aby to nebyla škoda peněz. Možná je lepší koupit chůvičku- stejně se hodí na dovolené a klidně deset let. A dá te ho spát do ložnice a když jsou mimi tak 2 měsíce , tak už leží na hrací dece s hrazdičkou

beruska2x
23. únor 2009

jak do nej nevidi?? vzdyt je otevreny... 😅

blka
3. bře 2009

Začala jsem uvažovat nad koupí takové ohrádky http://www.maxiobchodak.cz/detail/detska-ohradk... . Ze začátku by v ní miminko leželo přes den a až by bylo větší, tak by si v ní mohlo i hrát 🙂

astrane
3. bře 2009

ty kolečka jsou praktický...ale já půjdu spíš do košíku nebo kolébky na kolečkách.Chci to jen na prvních max 6 měsíců na popojíždění po doma....,pak už to stejně leze všude a já děti nikam nezavírám...nějak nemám potřebu je omezovat v rozletu.. 😀