Kdo z vás má uplakané miminko?

calvac
16. bře 2018

Ahoj,kdo z vas ma stale rvouci dite? Nase prvni bylo zlate,druhe mesicni stale krici,pokud nespi nebo ho nekojim. Place stale,chce se nosit,je vztekle. Ani nestiham obstarat zakladni veci kolem starsiho. Co u takovych miminek delate vy? Mate nejake tipy a rady? Dekuji.

kajalka
16. bře 2018

A byl porod v pohodě? Netahali ho za hlavičku? Může mít zablokovanou krční páteř a to sakra bolí.

dancamich
16. bře 2018

Já jsem řvoucí dítě začala nosit v šátku a pak v Manduce. Časem to přešlo, ale první tři měsíce byly výživné...

calvac
autor
16. bře 2018

@kajalka porod byl v pohode,planovany cisar 3 dny pred terminem

calvac
autor
16. bře 2018

@dancamich satek me tez napadl, kde ho lze poridit a za kolik,prosim

dora13
16. bře 2018

Rozhodne poridit satek nebo nositko, pokud se chce nosit, hrozne vam to usnadni zivot. Cenove je to ruzny, zacina to na par stovkach, konci na x tisicich, ale obecne plati, ze za tisicovku uz poridis dobry satek z druhe ruky — a v pripade satku je koupe z druhe ruky vyhoda, protoze uz je zanoseny a lip se s nim pracuje🙂 Koukni treba do skupiny Noseni deti, tam ti holky poradi🙂

dancamich
16. bře 2018

@calvac Měla jsem půjčený elastický od kamarádky. Je teda jen na malé miminka, ale velká výhoda je, že si to na sobě uvážete a pak do té kapsy namontujete miminko. Na FB je pár nosících skupinek, kde mají i prodejní alba. Teď mám obyč. nepružící bavlněný šátek z Lidlu, který budu používat na druhorozené a pak přejdu na nosítko. Mají ho i na eshopu.

karlajasmine
16. bře 2018

hlad? alergie na mlecne vyrobky nebo neco jineho? jinak taky radim satek

looolaaa
16. bře 2018

nepomohlo nic, nosit tak nějak jó ale šátek i nosítko netoleroval - prostě 3 měsíce řval, já zhubla na původní váhu a po čtvrt roce šup - normální komunikativní vysmáté mimčo. Ale byl to očistec. a to sem si myslela že sem profík, že se mi tohle už stát nemůže, že už o dětech vím vše a znám všechny fígle. no ale na tohle třetí teda neplatilo nic - postě se tím prořval. 😒

isobara85
16. bře 2018

u nás vyžadoval první 3-4 měsíce pouze nošení na ruce a houpání na balonu, jinak bud spal nebo řval, nosítko či šátek netoleroval- nekontaktní je doposud. Postupně se to zlepšovalo, ale stejně je to pořád uřvanej vztekloun 16 m.

calvac
autor
16. bře 2018

@dora13 aha,dekuji za info

calvac
autor
16. bře 2018

@karlajasmine hlad by se asi poznal na stolici,naopak se obas prepije tak,ze zvraci,jinak nabira a roste,alergie me nenapadla. Jak se takova alergie pozna?

calvac
autor
16. bře 2018

@looolaaa ja si taky myslim,ze nektera mimi rvou proste jen tak bez duvodu

calvac
autor
16. bře 2018

@isobara85 my jsme meli prvniho v pohode do 1 roku,kdyz se pak postavil na nohY,tak to byl ocistec cca do 3 let - vztekani,sceny,absolutni neposlouchani,ignorace atd.

odula
16. bře 2018

Alergie bkm se pozná většinou tak,že miminko zvrací (obloukem) má průjem ( víc než 10 stolic denne s krvavymi nitkami, pripadne nezdrave zbarvena a zapachajici) zpravidla se přidá vyrazka v obličeji a na hrudi která se rozšiřuje. Dítě pláče, má bolesti. Intolerance může mít projevy mírnější, ale celkově se projeví nepohodou miminka. Krom satku, což je skvělá ráda,bych zkusila eliminacni dietu. Vyřadit dráždivé potraviny a potraviny s obsahem bkm. Kdybys chtěla ještě nějakou "nevyzadanou " ptej se!!!( mam doma alergika) Držte se!!a ať je brzy líp 😘

calvac
autor
17. bře 2018

@odula dekuji za veskere info,na co je alergicke tvoje dite?

nikdo17
17. bře 2018

Myslim si ze oznacit porod cisarem za porod v pohode je s prominutim blbost. Nemyslim to nejak zle. Ale pro miminko to urcite v pohode neni. Najednou bez jakekoliv pripravy ho nekdo vytahne na svet. On porod ,,normalni,, urcite nani takovy jaky je vetsinou dele trvajici jen tak pro nic za.nic. bejsem zadna slunickova matka ale v tomto vidim ,,problem,, cisarskych rezu. Pro mimco to musi byt extremni sok. A pak to proste takto zpracovava. Prvni syn byl narozen akutnim cisarem jeste hodne pred terminem. Byl v inkubatoru. Malicky. Od narozeni velmi uplakany. Ma dva roky a dodnes velmi uzkostny a potvrzeno i psychologem. A pricitam to i tomu co bylo ohledne porodu a vseho kolem. Druhy syn porozen normalbi cestou a je naprosto odlisny i kdyz take samozrejme nekdy place. Jak pomoct ucinnou radu nemam. Jen nenechavat vykricet apod. A satek doporucuju urcite vyzkouset.

odula
17. bře 2018

@nikdo17 taky mě napadlo že může být drazdivejsi kvůli tomu císaři. Myslím že hodne pomůže kontakt, jak píšeš šátek. Mozna by bylo fajn pořídit perovou zavinovacka,ta děti často zklidni... a tak

odula
17. bře 2018

@calvac alergie na bkm a bilky ,od mimina. a ořechy. Ty prvni dve uz jsou celkem v poho 🙂

normalnimatka
17. bře 2018

@calvac nevěř tomu, že by některý mimina řvaly bez důvodu....akorát ty ten důvod prostě nevystopuješ. a že jich může bejt tisíc a jeden. jenže to nemluvně ti to nemá jak jinak dát najevo, než pláčem.
takže zkuste pátrat, ale zároveň to tak nějak přijmout a prostě se snažit to mimču ulehčit...nosit ho, zjistit, jak je klidnější a to podporovat....
šátek doporučuju nejdřív pučit, vyzkoušet...hodně mimin se tam zklidní🙂

normalnimatka
17. bře 2018

a samozřejmě, že císař už zavdává možnou příčinu.... neproběhnou přírodou daný procesy, ani v těle matky, ani v těle dítěte... to dítě si vlastně neuvědomí, že se jakože už rodí, je to prostě šok...nic nic, žiješ si v děloze na polštáři z placenty a najednou eeeee???? někdo mě vytáhne z toho teplíčka na nějakou tvrdou hnusnou studenou podložku, šílený světlo, divný zvuky..... a kde je máma? určitě jsi neměla mimčo hnedka u sebe a to jako i fyzicky, nanahato apod....

je dost možný, že se toz a 3 měsíce samo srovná, pročti něco o tzv. 4.. trimestru. něco na tom asi bude.

normalnimatka
17. bře 2018

jinak kdyby to bylo pořád špatný, doporučuj zdejší skupinu "náročné dítě", tam si minimálně můžeš přečíst zkušenosti a tipy od jinejch, co měli doma uplakánka...

verinikki
17. bře 2018

Může to být něco zablokovaného, nebo zkus vysadit vigantol - bolení bříška, nebo je prostě takový - náš případ-s tím nic neuděláš, radím pořídit nosítko ať se aspoň najíš a můžeš základně fungovat. My jsme to přetrpěli ještě i s děsným spaním a doteď je malá vzteklá a přecitlivělá. Druhé mimčo je opak, takže se přikláním k tomu, že jde prostě i o povahu.

calvac
autor
17. bře 2018

@nikdo17 kazdopadne mam obe deti cisarem,nevim,jak to deti berou,ale nedavno me lehce sokoval clanek prazskeho porodnika,ktery sice neni zastancem cisaru,ale psal,ze cisar je pro mimi bezproblemova cesta na svet,normalni porod je podle nej sok,ktery by dospely neprezil,miminko to pry boli atd. Tak jen tolik k odbornikovi. Ja osobne nevim,nebudu hodnotit. Jinak me prvni dite cisarem je a vzdy bylo naprosto klidne,pohodove,dokonce flegmaticke.

calvac
autor
17. bře 2018

@normalnimatka bohuzel nektere deti se musina rodit cisarem,at matka chce nebo ne

normalnimatka
17. bře 2018

@calvac já to/tě vůbec nesoudím, chraň bůh!
jen jsem nadhodila možnou souvislost....samozřejmě každej, jak dítě, tak matka, to snáší jinak. někdo si tím projde se syndromem ukradenýho porodu, někdo je v úplně stejný pohodě či nepohodě, jako kdyby rodil normálně.

tyjo a co to bylo za doktora?:D nebyl to ten, co nedávno prohlašoval, že vlastně císař je lepší a bezpečnější pro matku i pro dítě?:D a zvlášť pro ty dnešní rodičky nad třicet atd?:D asi ne, když píšeš, že nebyl zastánce císařů...hele pochybuju, že to příroda zařídila tak, že normální porod je pro dítě větší šok, než císař....nedává to smysl. jistě, i normální porod je šok a pro dítě stres, ale furt je ten proces tak zařízenej, že to funguje, dítě se i samo dere na svět, a u císaře jako co...nic, šmik a najednou jsem venku - wtf?:D

odula
17. bře 2018

@calvac to teda nevím jestli to miminko bolí když obě moje dcery svůj porod prospaly 😁 to je ale off topic. Každý děcko je jiný a zalezi na povaze, takže úplně klidně může být oproti prvnímu dráždivy a císař mu neprospel. To už je teď ale jedno,důležitý je to zklidnit teď. Určitě co nejvíc kontaktu,i když nepřestane plakat,být s ním,klidnit. Pomaha to dozravat CNS. ty prdoly se neumej uklidnit sami,maj na to nás 🙂

bayt
17. bře 2018

@calvac Šátek!!! Záchrana psychiky.