• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kdy dát mimi do chodítka?

14. listopadu 2015 
Do pasivního chodítka nikdy, jak už se psalo výše. Až si začne stoupat a ťapat kolem nábytku, tak mu třeba pořiď aktivní chodítko. Náš malý šoupe nábytek po bytě (šoupe židli nebo stolek v obýváku :grinning: )í, tak mu pořizuji právě nějaký ten vozíček, ať si jezdí s ním :slight_smile:
10. čer 2015 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitule1989 no protože zakladatelka se ptá, kdy dát, a NIKDY je nejlepší odpověď :wink:
@heluskha nevím, kolik ti je, že píšeš, že za tebe chodítka nebyly. mně je 36 a už nás do chodítek dávali. Dítě si sedne, až má na to připravené svaly, pokud ho někdo pasivně posadí, tak samozřejmě, že se mu to líbí a bude se toho dožadovat, to ale neznamená, že je to tak správně.
některým zde bych doporučila přečíst si něco o psychomotorickém vývoji, např. knížku Rozvíjej se děťátko
10. čer 2015 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já dávala jen to, jak strká před sebou, a to bylo super. Do normálního leda, když pevně stojí u nábytku a ani to bych nedoporučovala
10. čer 2015 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikdy, také moje odpověď, ještě než jsem přečetla komentáře. Není to pro dítě zdravé (fyziologicky), lékaři to zakazují. Nejde dávat nebo dělat s dítětem to, nač ještě nemá připravené svalstvo, pak se chybně vyvíjí držení těla a v dospělosti třeba potíže s páteří atd. Je jasné, že mimču se líbí, když ho někdo posadí, protože na všechno vidí, není to správné, musí samo k t mu dozrát, až se samo posadí, až se samo postaví, až se samo rozejde (tak je to se všemi prvními pohybovými pokroky)...
10. čer 2015 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Taky bych chtela poridit synkovi choditko ale nevim jake je ted zrovna nejlepsi.
Muze mi nejaka maminka poradit?
16. čer 2015 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
NIKDY!!!!!!
16. čer 2015 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@annabolla Zrovna teď není nejlepší žádné a nikdy nebude. Je to zvěrstvo.
16. čer 2015 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Žádné chodítko by se používat nemělo. Zeptejte se jakéhokoliv neurologa, ortopeda, klidně i pediatra... dítko si samo najde "chodítko" doma - bude šoupat nábytkem, chodit kolem gauče atd. CHodítka rozhodně nejsou pro vývoj dětské páteře a vubec pohybového aparátu vhodná! :slight_smile:
16. čer 2015 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
NIKDY. Zadelat na zdravotni potize je strasne snadne. Jen kvůli vlastní pohodlnosti, o nicem jinem choditko není. Sranda pro dite je spousta jinych věci, ale vrazit ho do chodítka a argumentovat tim, ze ho to bavi a smeje se...ulet!
16. čer 2015 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
nikdy
16. čer 2015 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
přesně nikdy
>není to prý zdravé pro vývoj páteře - já chodítko kupovat nebudu - počkám až se mu bude chtít a pak ho budu přidržovat za hrudníček - za ruce by se také nemělo.
Manžel chodil až v 16 m a já už v 9 - takže to nechám na dítěti až bude připravený tak se předvede :wink:
16. čer 2015 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
NIKDY..divím se že ještě v roce 2015 se někdo vůbec ptá :unamused:
16. čer 2015 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Nikdy, pokud nechceš dítěti rozhasit záda už od mala...
16. čer 2015 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
nikdy :slight_smile:
16. čer 2015 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dítě do chodítka nedávat! Až začne obcházet nábytek a vůbec zkoušet chůzi, můžeš pořídit takové strkací před sebou - syn, kterému jsou 3 roky ho donedávna používal jako sekačku na zahradě :slight_smile:)
16. čer 2015 ve 20:21  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v říjnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jitule1989 Protože v souladu se svým vědomím a svědomím chtějí co nejlépe poradit. Je prokázané a odborně zdůvodněné, že klasické chodítko je zlo. A která maminka chce škodit svému dítěti a ničit mu zdraví?
16. čer 2015 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já v chodítku nikdy nebyla a teď je mi to líto. Alespoň bych měla na co svalit mou dvojitou skoliózu páteře, ploché nohy a nedorostle jádro v levé kyčli.
Mladší bratranci v něm byli všichni a ti jsou po stránce fyzické zdraví jako řípa.
Jeden z nich dělá dokonce vrcholově sport.
To máš to samé, jako s očkováním. Malá spadla dva dny před očkováním z gauče, nic ji nebylo a lékařka mi očkování odmítla s tím, že kdyby se náhodou něco po tom pádu stalo, svedlo by se to zase na očkování:slight_smile:
14. lis 2015 v 18:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek