Kdy dítě začíná pást koníčky?

karol1996
6. bře 2019

Zdravím, malé je pět týdnů, měla by uz past koníčky? Zvedá hlavičku ale jen na chvilku a nezapira se rukama, prostě jen zvedá kebuli... bojím se vojtovky, uz tak jezdíme na rehabilitace a nozickama a ma perinku na kyčle... kdy vaše děti začaly past koníčky?

ah1234
6. bře 2019

Nie, nemala. Mne vysvetloval doktor, ze pasenie konikov v sestonedeli je v drvivej vacsine reflexna zalezitost rovnako ako trebars drzanie prsta uplnymi novorodencami.
Nestresuj sa. Moj zacal konicky past az skoro v 3 mesiacoch, ale zato zacal hned "poriadne", stabilne, hned sa ani nemusel opierat laktami. Nasa doktorka to na trojmesacnej kontrole ani nepozerala, az v 4 mesiacoh a to ho chvalila, aky je sikovny 🙂 tiez som mala stres, ze ostatne deti to uz vedia a moj "nic", ale on len potreboval cas 🙂

karol1996
autor
6. bře 2019

@ah1234 Děkuji, ja se hrozně bála :D

michaelllas
6. bře 2019

Syn začal až ve dvou měsících a to vydržel chvilinku, pořádně až tak od třech měsíců🙂

jannym
6. bře 2019

Jen bych tě chtěla uklidnit, že i kdyby se nedejbože stalo, že budete muset cvičit, není to nic tak hrozného - dcera ve třech měsících nepásla ani omylem, položit ji na břicho znamenalo okamžitě hysterická záchvat a prohnutí do luku, viditelně se té poloze bránila, byla ji fyzicky nepříjemná - cvičily jsme 3 měsíce poctivě každý den 5x a během té doby udělala tak úžasný pokrok a srovnala svůj vývoj, ale všechny pokroky se děly skokově jakoby přes noc, u syna si teď užívám, všechny ty jeho rotomilé pokusy s pohybem to jsem u dcerky bohužel nezažila... a ano Vaše holčička je ještě malá, polohujte, ale nespěchejte na ní,

karol1996
autor
6. bře 2019

@jannym pro me je nejhorší to, ze bydlíme v prdeli světa a na cvičení odjíždíme už uz ted půl hodiny a ona je v autosedacce, jak kdyby ji posedl dabel :D cestování s ni je za trest, copak to cvičení, to bych doma zvládla v klidu, uz ted jsem zvykla t z jejich kotniku :D

puhelin
6. bře 2019

Nas dr. poprve paseni kontroloval na 3mesicni prohlidce. V te dobe to dokazala jen s podeprenym hrudnikem pestickami. O tyden na to uz se sama poprve otocila na brisko.

janablizka
6. bře 2019

U každého dítěte je to jinak,ale bud v klidu moje děti pásly koníčky až po třetím měsíci.

cilkat
7. bře 2019

Dítě má pást koníky ve třech měsících... pokud má peřinku na kyčle, je běžný, že se zpozdí i proti těm třem měsícům, protože prostě nemá jak trénovat. Ale snad se jí do tý doby zbavíte, máte spoustu časi 😉.

jannym
7. bře 2019

@karol1996 jo to je pravda, že nejhorší je obvykle to cestování, já jen, že jsem se ve svém okolí setkala se skoro až chorobnou panikou, kvůli cvičení vojtovky, tak jsem tě chtěla uklidnit, že to není žádná tragédie a že se to dá zvládnout