Kdy jste začali dávat prcka do sporťáku?

sey4
26. srp 2014

Ahoj holky,mam vic otazek na jednou doufam ze to nevadi,nechtela sem to rozepisovat kazde zvlast 🙂 Tak za 1-Kdy ste zacali davat prcka do sportaku.Mame 6.mesicu a par dni.Zatim se mi do hluboke korby vejde,ale tak za mesic s fusakem urcite ne.Sama jeste pochopitelne nesedi,neni v tom nejaky problem? Za 2-Pak se chci zeptat tak orientacne,jak vypadal vas jidelnicek u takto stareho decka.My mame tak 6krat denne po trech hodinach jidlo,s toho jsou dve presnidavky (obet a svacina).Bouzel vsak mala kazdy den nestava ve stejnou dobu a tudiz jsou ty jidla kazdy den jinak,jak bych mohla docilit toho ze to bude mit tak ve stejnou dobu,? Za 3- jak ste si hrali a co ste deti ucily v tomto veku a posledni otazka.Porad pouzivam pleny cislo 2,vadi to nejak?Trojky ji jsou strasne veliky.Tak dekuji moc za pripadne odpovedi 🙂

lv
26. srp 2014

1-šla do sportaku v 7,5m protože se nevešla s fusakem zimním, trošku nad zvednuta záda mela, zadeček níž, jako v lehatku, ale melo by byt úplně rovně.
2-nedocilis toho nijak, ještě ted jíme tak, jak nám to vyjde..jídelníček byl 5xtydne maso, 1x 1/2vejce, 1xbezmase. Zavedla jsem i ryby. Ale mala byla kojena, předpokládám,ze už tak měsíc, 2 přikrmujes.
3-pretaceni, pivotovani..
Plenky si používejte jaký vyhovujou..

1velrybka
26. srp 2014

@sey4 Ahoj, zrovna jsem přemýšlela nad tím samým - malá má 6 a půl měsíce a nevím, jak ji v zimě nacpu do kočáru 🙂 Už tam tolik místa nemá, teď, když nemá fusak, tak to ještě jde v poho, ale potom? A ještě k tomu vyroste... A to jsme si mysleli, jak máme velký kočár....

S tím jídlem - kolik ti toho sní? My s tím máme trošku problém...Můžeš prosím rozepsat, kolik ml mlíka, zeleninového (příp. masozeleninového) příkrmu, kolik ovocné přesnídávky, kolik jiné tekutiny?

Tak to máš fajn, že se vejdete ještě do plínek 2, my právě přešli na 4, přijde mi, že jí jsou líp.

1velrybka
26. srp 2014

@sey4 Jo a s tím režimem jídla - malá taky vstává různě - ráno třeba ještě jakž takž podobně, ale pak přes den spí pokaždé jinak. Neřeším to...Myslím, že na to je ještě času dost. Jen se snažím, aby zeleninu (+případně maso) měla kolem poledne, jednou to vyjde v 11.30, jednou ve 13.30, prostě různě.....

A jak si hrajeme a co ji učím? Často si malá hraje sama na hrací dece nebo tam jsem s ní, děláme berany duc, zpívám jí pár jednoduchých písniček (Holka modrooká, Halí belí atd.), děláme hopy hopy (péruje na mně nožičkama), děláme "mazliky, mazliky" - jako že si ji k sobě přitisknu a mazlíme se....

sey4
autor
26. srp 2014

Tak hrani mame stejne 🙂 A co se jidla tyce,zatim mame pres den 150ml Nutrilonu a na noc 180.Mali to staci,teda aspon myslim,nejevi zadne znamky toho,ze by mela hlad a dr.taky rikala ze je to v poradku.NO a k obedu mame zeleninu s masem a toho vetsinou sni tak taky tech 150 az 160 a ke svacine co ji davam presnidavku ovocnou tak ma 190,ale davam ji tak pulku+treba piskot aby ji to trochu zasitilo,celou by mi snedla to zadna,ale pak po ni blinka.A jine piti mi do 5,mesice nechtela,ale nasla sem ze Hami dela i ve skle ovocne piti,tak sem to zacala kupovat a to vypije,ale redim to s vodou.Ma tak 160 ml na den.Jo s tim kocarkem jsem si to myslela taky,a i mi to kazdej rikal.Ju vy mate velkej kocar,a ono prd 🙂 A jeste se zeptam,davate nekdo kasi na noc?Me teda mala uz od malicka spinka celou noc i ted s tema 180ml,tak nevim zda ji skusit ci ne..

lizeth
26. srp 2014

Já jsem dala malou do sporťáku v 7 měsících, nevešla se už do korby, taky sama neseděla, ale většinou byla v lehu a nevadilo jí to. Pokud jí nebudeš zvedat do úplnýho sedu, tak v tom problém nevidím. My jsme začli přikrmovat ve 4 měsících. V 6 měsících měla ráno 240ml UM, vstává kolem 7h, dopoledne svačinu nechtěla žádnou, tak jsem dala třeba křupku, k obědu snědla cca 190ml masozeleniny, jednou týdně místo masa žloutek, pak k odpolední svačině ovocnou přesnídávku, taky cca 190ml a k večeři kaši cca 150ml, jinak přes den vypije cca 150ml čaje. Pokud ti malá spí celou noc, tak je možná zbytečný dávat jí kaší, možná občas pro zpestření 😉

chris_n
26. srp 2014

ja tohle budu řešit cca v listopadu/prosinci - malá má ted ve třech měsících 63 cm a korbu máme nejakých 80 cm. Takže doufám, že alespon do listopadu vydrží v hlubokém a pak bude muset šupajdit do sportáku. Vybírali jsme ho tak, aby šel dát do úplného lehu, tak snad to bude OK.
a zeptám se na ty plínky, jak je mládě velké a těžké? my ve třech měsících dáváme trojky.

1velrybka
26. srp 2014

@lizeth Takže jsi jí dávala mlíko už jen jednou denně? (Když nepočítám kaši). Ty jo, takové porce by ta moje nesnědla ☹

bjoucik.15
26. srp 2014

Ahoj, tak za 1) do sporťáku šla v 7,5 měsících, jen proto, že byla nerudná v hlubokým kočáru a chtěla vidět. Měla pololeh /polosed tak 70stupňů a nijak jí to nevadilo, naopak začala se mi více přitahovat do sedu. Byla asi jako ve vajíčku. Sporťák máme dodnes 22m.
z 2) jedla 5x denně. snídani měla hned jak se vzbudila, taky se neprobouzela ve stejný čas.Sváču jsem dávala každý den ve stejnou hodinu,jen jsem dávala buď menší porci,nebo větší,dle toho kdy se probudila. Ve 12 + - pár minut byl oběd, pak šla spinkat a když se probudila byla sváča - opět množství dle toho kdy se mi probudila. no a po vykoupání večeře. Teď je před vykoupáním 😀 tohle držíme dodnes.
za 3) v 6m se snažila posadit, přetáčela se a lezla, křičela,něco málo brebentila 🙂 a k plínkám my měli do 4 měsíců 1,každé dítko je jinak velké a tlusté,takže pokud vám vyhovují stále 2 neřešila bych to.

lizeth
26. srp 2014

@1velrybka Ano, jednou denně, dle Dr. prý stačí UM 1x denně. Jinak je malá hroznej žrout, ale není vůbec cvalík. Teď v 8 měsících váží 7350g a měří 67cm.

1velrybka
26. srp 2014

@lizeth Musím říct, že jsi mě uklidnila 🙂 Malá nemá ráda mlíčko a já mám furt pocit, že ho do ní musím nacpat 🙂 Maximálně vypije 150 ml na jednu dávku (když náááhodou vypila i 160, tak to pak všechno vyzvracela několika oblouky, tak už jí ani víc nedávám), za den dáme tak 500 - 600 ml, ale už k tomu nepije nic jiného, maximálně tak 30 ml naředěného džusíku. Výjimečně, když je třeba vedro nebo když pije pod 500 ml mlíka, tak třeba těch 70 ml. K obědu 125 ml zeleninky (cca 3 x týdně to je s masem) a 125 ml ovocné přesnídávky. 8. 9. jí bude 7 měsíců a včera jsme vážili, má 8,1 kg.

yildiz
26. srp 2014

tak 1) do sportaku sla prvni dcera v 5 mes ..ale to uz je davno a kocar jsem mela teda klasika a byl velky ... druha dcera uz byla ve sporataku od 3mes a hodne spokojena na zimu by se mi do korby s fusakem nevesla 😀 a ted treti uz ve sportaku je taky ...neb do mesice se me do obou kocarku uz 100% s fusakem nevejde 😀 2) jedly a ji 5x denne - snidane, svaca, obed, svaca , vecere - ted nejmensi bude mit 5mes ...ma to taky 5x denne rano UM 200ml, svacina UM 200, obed prikrm zblajzne celou sklenku cehokoliv + 100ml mleka ...jak kdy nekdy spis radeji zapije cajem ...odpoledne UM 200ml nebo ovocna presnidavka , vecere UM 210ml ....kasi zacneme az o neco malo pozdeji - zatim ji vse staci a spi krasne ...
3) my uz zaciname lezt ....nejradeji by uz taky sedela pac potrebuje mit rozhled poradne ...pretacime se na zada na bricho , vali sudy ...atd ...ma moc rada hrazdicku s hrackami, melodicke hracky ...hraje se se starsi segrou 2roky2mes..... dava ji ruzne hracky nebo ji ukazuje obrazky v knizce /latkova, plastova/ zpivame, mluvime basnicky a pod ....

@1velrybka - no u nas jelo a jede mleko taky ve velkem ...krabici Sunaru 600g ma na 3dny ? 😀 kazde ditko je holt jine ...no ...

@lizeth no u nas je taky zroutka..ale oni vsechny holky jsou nejaky otesanci ..ale neni to na nich videt... i kdyz tedy my jsme meli ve 4mes 7070g a 67cm ... 😀 ted bude mit tak 8kg min 😀 / za minuly mesic pribrala 1.5kg / ale burtik neni ...🙂

1velrybka
26. srp 2014

@1velrybka Tu přesnídávku samozřejmě už má ke svačině, ne k obědu 🙂

sey4
autor
26. srp 2014

Je holky fakt moc dekuji za vase prispevky a rady 🙂 Jak to tady ctu mame to skorem vsichni stejny .🙂 Prdolku jeste tak mesic necham v korbe a pak sup do sportaku at ma vyhled,jako kazda zenska je strasne zvedava 😀 Tak se zatim mejte krasne a ja az si zase na neco zpomenu tak napisu 😀