Kdy učit dítě na nočník?

veverka1986
9. říj 2018
mourovatakocka
9. říj 2018

Já zkouším posazovat na nočník od začátku sedmého měsíce, teď má skoro jedenáct měsíců. Samozřejmě si neumí říct, kdy potřebujete, spíš je to o načasování - po jídle, po spaní, když je dlouho vybalená na zemi a nečůrala atd., taky ji sleduju, když začne tlačit nebo má takový nepřítomný pohled (jako naše kočky na písečku 😁). Snad ji takhle brzkým prosazováním neodradím do budoucna, ale zatím ok 🙂 (tuktuk na dřevo)

vecerinka
9. říj 2018

Já dávala dceru kolem roka. V roce a pul byla přes den bez plen. Okolo druhého roku bez pleny i na noc. Syna jsem dávala až ve 14m. Bez pleny přes den byl kolem 23m. Každé dítě je jiné...

veronikaveronikaveronika
9. říj 2018

Podle mě musíš asi ty rozhodnout a poznat. A uznat kdy chceš začít. 🤔😉 dcera má dva roky a 4 měsíce a nemá pleny tři- čtyři měsíce. Na noc dávám..V červenci na nočníku nechtěla ještě ani sedět. Prostě ne a ne a tak jsem to neřešila. Prostě jsem počkala až k tomu dojde ,,sama". Někdo řekne že to je dlouho , podle mě je zase zbytečně brzo tam dávat dítě co samo skoro nesedí a nemá z toho rozum. Ale nikomu do toho nekecám. Zastávam názor že každý prostě musí sám podle svých pocitů mě podle toho co říkají ostatní 😉☺️

martinka_33
9. říj 2018

Tak nějak když si myslíš, že by to mohlo fungovat 🙂 Kluka jsem teď zkoušela od 19m, ale nešlo mu to, totálně to ignoroval, tak jsem zkusila vždycky tak 1x za 14 dní jestli to nebude lepší a ve 22m to najednou začalo jít 🙂 Tomu co píše @mourovatakocka říkám "bezplenkovka" pro batolata, je to taky možnost, dá se tím i ušetřit za plínky, ale rozum z toho má dítě nejdřív po roce, kamarádky kluk byl na roce a čtvrt bez plen a říkal si sám, takže to taky jde, jen každé dítě má jiný čas 🙂 Pro srovnání, té samé kamarádky dcera měla plínky skoro do třech let...

veverka1986
autor
10. říj 2018

@martinka_33 moc děkuji za odpověď, včera jsem zkusila posadit máme takový, co vypadá jako záchod a vydává zvuk spláchnutí, vůbec mu to nevadilo a po chvíli jsem si všimla, že jsme se vyčůrali, ani jsem to nečekala, tak budeme zkoušet a uvidíme, kdy budem bez plenek, je nám rok a kousek, tak uvidíme 😊

veverka1986
autor
10. říj 2018

@mourovatakocka děkuji za odpověď, také zkouším posazovat, spíše po jídle a včera se zadřilo, ani jsem to nečekala, je to šikulka, budeme v tom pokračovat a uvidíme 😊

veverka1986
autor
10. říj 2018

@veronikaveronikaveronika každá rada je dobrá a máš pravdu, každé dítě je jiné, malému posazování nevadí, což je super, dokonce už čůral, má rád i chozeni bez plínky, což teď už může jen chviličku, škoda, že není léto

barulina
16. říj 2018

ja davala malou hned co si sama dokázala sednout, to je kolem pul roku. a vyplatilo se, od roka pres den bez plen, od roka a pul přes noc.

verusa110
20. říj 2018

@veverka1986 Mi se tedy dcerka teprve narodila, ale u nás v rodině se mrňata dávali na nočník, jakmile začali sami dobře sedět...A vyplatilo se to...Neumím si představit, že se dítě dává na nočník třeba kolem roku a půl...

verusa110
20. říj 2018

@martinka_33 To sice ano, rozum má až po roce, ale to platí i pro to, že dítko začne protestovat proti posazování na nočník...Čím dříve se začne posazovat, tím dříve mu to bude připadat jako normální věc...