Kdy vám dítě dalo najevo, že má hlad nebo, že bolí bříško?

19. říj 2020

Možná je to zvláštní dotaz, ale zeptam se. Mojí malé je rok a půl a já pořád ještě nejsem schopna rozkódovat, kdy má hlad a kdy ne a pořád mě to trochu stresuje. Já jí dávám jíst pravidelně po třech, někdy i po dvou hodinách, protože se bojim, aby neměla hlad. Moc toho nesní, meří cca 78 cm a váží mírně přes 9 kg, takže přibrat by mohla, ale každej den si říkám, kdy mi dá už sama nějak vědět, že má prostě hlad. Kdy přijde a řekne třeba HAM. Maminky, jak jste to měly vy? Kdy k vám přišlo dítě a řeklo si? Anebo kdy dalo nějak vědět, že ho třeba bolí bříško?

lennus
19. říj 2020

Mateřský instinkt mě nikdy nezklamal, prostě nabídnu a buď chce nebo ne. A co se týče zdravotních potíží, opravdu se neboj, znáš své dítě nejlíp a poznáš sebemenší problém

lysecek
19. říj 2020

A proc se bojis, ze bude mit hlad? Mozna ti nedava najevo, ze ho ma prave proto, ze ho nema, nestiha ho mit.. na hlafu snad neni nic spatneho?

mariegroth
19. říj 2020

Nas maly asi od 10 mesicu umi rict znakovou reci, ze chce jidlo. Ale ne vzdy to znamena, ze ma hlad. Jinak souhlasim...nabizet jidlo a bud si vezme nebo ne

petulejan
20. říj 2020

Já ji dám po třech hodinách většinou a většinou také jí. Pokud nechce,nenutim. Ham si řekne,ale jen když jíme něco sladkyho 🙈 a co se týká bříška,tak to většinou nějak rozkoduji 😊

keksik002
20. říj 2020

Nabizet po trech hodinach a uvidis.. Kazdopadne rok a pul je dost velka na to aby si nejak - jakkoliv rekla co ji trapi. Ukaze na brisko, boli ji nebo ma hlad, kdyz nechce jidlo boli ji a treba bude kakat.. 🤷‍♀️ Nehrotit to a risot se vlastnim rozumem a pocitem.. A pocit hladu neni nic spatneho, aspon se to nauci rict ;=

areh
20. říj 2020

Syn jedl 5x denně. Snídaně, oběd, večeře a 2 svačiny mezi tím. Prostě normální rozložení jídla jako u mě. Když měl hlad, tak ti řekl "papat". On mluvil krásně 🙂

honzinenka
20. říj 2020

Našeho maličkého jsem nějak instinktivně od prvního kojení učila na "ham" - říkala jsem mu to při kojení a pomáhalo to, když třeba večer plakal( jak je mezi 2-5měsícem u miminek normální) a potřeboval uklidnit - na ham se většinou chytil a začal sát..Teď (skoro 8měsíců) už začíná říkat něco jako "am" před kojením. 🙂 Nebo vrní, když má hládek..

fyii
20. říj 2020

Maly jsou dva a mluvi ta dva. Takze rika mam maly brisko co budeme papat😄, nebo rika boli me brisko a chce delat bobek.. takze otazka casu, kdy si sama rekne. Jídlo nabizim, a bud chce a rekne papat a nebo nechci..hlady urcite netrpi, to by jsi poznala, brecela by, sapala se po talirku a tak..

jednaholkaa
20. říj 2020

Chapu. Moje dcera 20M si take nerekne. Kdyz vidi jidlo, ktere chce tak krici mnam mnam. Ale kdyz zadne kolem neni, tak neumi dat na vedet, ze chce jist. Jenom vyvadi a jeci, ale neni jasne jestli z hladu. Taky se tesim az to bude umet rict. Boleni briska vyjadrit tak to vubec.. A to uz par slov umi..

cinam
20. říj 2020

Malej má dva roky a docela i dost mluví, ale popravdě o jídlo si řekne, jen když už vidí, že ho připravuji. Jinak na to není schopný myslet a já to poznám až když chytne příšerný hysterak kvůli nějaké blbosti (až po nějaké době jsem zjistila, že to je hladem 😁 začal totiž najednou potřebovat jíst o dost víc než jsem byla zvyklá)