Kdy začalo dítko usínat samo?

14. únor 2024

Ahoj chtěla bych se zeptat kdy jste začaly dávat děti spát samotné? Myslím takové to... Přečíst pohádku, pusu a jít... Dcera spí s náma, nevadí mi to ale nebaví mě každý večer uspávat přes hodinu. Už to začíná být fakt na palici. Bude jí za měsíc 3,5.

megi89
16. únor 2024

Syn, příští měsíc mu bude 6 let a neusnul by sám. Ale naštěstí neusina dlouho....maximálně 30min u něho ležím.

moncheris
16. únor 2024

Každé dítě je jiné. Je to dost individuální. Starší jsou čtyři a od miminka byla náročné dítě a do dneška spí hůř než mladší ségra (rok). Zatímco mladší zvládne po večeři usnout v podstatě sama, tak starší do dneška vyžaduje naší přítomnost a když se v noci vzbudí a zjistí, že nejsme u ní, tak si pro nás dojde...a to uspávání je někdy opravdu na dlouho...

veroniquecz
16. únor 2024

@etinka proč otrok proboha? 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

vikinkav
16. únor 2024

Prej nejsem otrok 😄 hezky. Nase deti usinaji samy asi od 4 let, nejmladsiho uspavame, jsou mu 2, spi s nami a uzivam si to ☺️ Asi ze vim, ze uz je to naposledy co budu mit u sebe “miminko”, usina tedy rychle, do pul hodinky spi. Ja mezitim treba posloucham hudbu ve sluchatkach nebo jen lezim, medituju, premyslim, koukam do mobilu. Vadi mi kdyz zacne vstavat z postele a jde pryc z pokoje.

pavcatko
17. únor 2024

Dcera to zvládá až teď v 7r-nevadi mi to...

etinka
17. únor 2024

@veroniquecz mimčo se může naučit usínat samotné a nepřijde o žádný kontakt s maminkou, protože ho krmí hladí, chová, později čte pohádku, vysvětlí a není to v žádném případě o tom, že ho má někdo méně rád🤷.Ale lehat si s dítětem do postele, protože jinak neusne, nosit ho, houpat apod. to je otročina, pro mě ano. A určitě nejsem sama, kdo to tak má. Stačilo mi to z vyprávění u kamarádek, které musely mít k dispozici každý večer minimálně manžela, jinak by se jim otřásal řevem barák. Tatínek musel ležet, hladit. Nedej bože, že by musel některý z rodičů strávit noc třeba v nemocnici, to by asi bylo peklo. Já jsem byla většinu času na děti sama, muž jezdil domu déle, než chodily děti spát, máme RD, zvířectvo. Zkrátka jsem byla ráda, že si večer děti lehnou a já si urvu malou chvilku času pro sebe, i kdyby to mělo být u žehlení prádla🙂. Každý to máme nastavené jinak. Kdo si chce uspávat, ať si uspává. 😁😁Já už mám děti dospělé a neměnila bych. Zase bych to udělala stejně, kdyby byly znovu malé.....

V sousedství máme jednu paní, která syna uspávala, kojila ještě ve čtyřech, on věčně nespal. Její muž nemohl ani s chlapy jednou za čas na pivo, protože museli oba držet toho klučinu, aby každý večer vůbec ulehl do postele.Když ho někdy pustila, tak dítě nespalo. Čekalo na tátu ještě v 11 večer než přijde z toho piva, aby si s ním oba lehli.. tohle je prostě strašné, žádnou pohodu jsem v tom nikdy neviděla. Klučinu paní pořád kojila, pak najednou potřebovala jít do práce, tak ho jednoho dne dala do školky, rovnou na celý den, bez prsa a uspávání. Prostě ho tam někde nechala vyřvat a zodpovědnost přenesla úplně jinam. Manželsrví jim nefungovalo už když kluk nastoupil do školy. Později se rozvedli a kluk zůstal v péči otce🫣. Tím jsem chtěla říct, že to, že někdo uspává své dítě z něj nedělá lepšího rodiče a z dítěte nedělá nikoho spokojenějšího😊.

eviicka
17. únor 2024

@etinka a já bych nesoudila, co funguje u tebe a tvých dětí neznamená, že může fungovat jinde. Každé dítě je jiné...

etinka
17. únor 2024

@eviicka vůbec nesoudím. Napsala jsem svůj názor, když se někdo pozastavil nad mým výrazem.🙂

kackakastanka
17. únor 2024

uspávat hodinu je nějak mimo mé chápání, dávám spát, když jsou unavené, usínají buď hned, nebo do 10 minut, takže autorce dotazu radím, dávat spát později a bude to hned..., u nás se uspávají i školáci, ale je to na chvilku