Kdy začít čistit zuby kojenci?

31. kvě 2021

Zdravím holky🌸 prosím poradíte mi, kdy mám začít čistit zoubky mému miminku? Má 7 měsíců zítra a teď ji vyrazily zuby i nahoře, má 4. Kdy jste je začaly čistit a jak?

Děkuji a krásný zbytek dne. Terka 🙂

monii007
31. kvě 2021

My čistili od prvniho zoubku, takze od 4mesicu, a cistili jsme tim kartáčkem na prst 😉

montelvina
31. kvě 2021

Dělají snad na to gely ...a kartačky taky už od 0 měsíců ..můžeš jen kartačkem a jak no jak ti to pujde .😉formou hry ..já už si nepamatuji od jakého věku ,ale hned jak jsme změnily lékařku myslím od 3 let nám pak zubarka dávejte malilinko zubní pasty na kartáček protože gely těm zubum nic nedávají ...mám dojem ze zubní pasty stejně dělají od dvou let ...sama své dítě znáš nejlépe ...❤️😉

olga_
31. kvě 2021

Okamžitě. Stačí i bez pasty, ale po zkušenostech nestačí ten silikonový kartáček na prst.

chicky1j2
31. kvě 2021

Od té doby co vykouknou první zuby. A žádný prstacek ( je k ničemu) normální kartáček. Doporučuji profil na Instagramu doktorky dentist_for_small. Má na profilu vše krásné vysvětleno i s odstrašujícími případy 😊

te_reza
31. kvě 2021

Od prvního zubu.

barmil
31. kvě 2021

Hned, zubarka rekla kartáček, přímo nám dala. Ten prstovy je nanic. Syn teď v roce už dělá "čistí, čistí" sám, smrdla kartáčkem v puse při koupání a my pak vždy vyčistíme pořádně, rano a večer. Ideálně by se mělo čistit, alespoň otřít gazou, i vnoci po kojení /krmení.

amazonkajanik
31. kvě 2021

Od prvního zoubku a když byl starší a měl jich už plnou pusu, podporovala jsem snahu čistit tím, že jsem si čistila též před zrcadlem a malý musí přeci maminku napodobovat 😉dnes vezme kartáček a snaží se čistit i ty mé 😁budou mu 2roky

amazonkajanik
31. kvě 2021

@olga_ on by stačil, ale dítě se nesmí pokusit ten prst ukousnout 😂

lenatko91
31. kvě 2021

Hned od prvního zoubku 👍

olga_
31. kvě 2021

@amazonkajanik Nestačil, blbě to stírá plak, bohužel.

amazonkajanik
31. kvě 2021

@olga_ na ty první 4 možná (jsem špatně uvedla) ale to naše zvířátko mě málem připravilo o prsty. Ale je fakt, že velice brzy jsem dala klasický od 0+ . Snad od chvíle, kdy vylezla pátá série 😂 a teď nedá pokoj a co prebaleni, to musí mít kartáček, udělá "šmidly,šmidly " a pak ho kouše, takže nový co 14dní

autor
31. kvě 2021

Děkuji všem, zítra jdu k MUDr, tak se poradím. Jinak máme od elmexu toho motýlka co má nahoře i kartáček.. takže ano nebo ji mám koupit jiný? A tedy dávaly jste na to který gel?
Já vím,že jsem jak trdlo, ale 100 lidí - 100 chutí a internet pise také pokaždé jinak.. tak se raději zeptám tu. DĚKUJI🙂

inssomnia
31. kvě 2021

Já to úplně nehrotím, protože dítě mě nenechá do pusy ani sáhnout. Nějakou dobu jsem jí čistila zuby normálně, ale od doby, kdy "sama!", se skoro vůbec nenechá. Nicméně ve skoro dvou letech má zuby naprosto zdravé (aby ne...) a abych v noci čistila byť gázou po kojení mě ani nehne. Pije minimálně 4x za noc. Mliko zuby fakt nekazí...

eliska_f
31. kvě 2021

Já od prvního zubů jela tím prstackem (i s detdkou pastou určenou od 2 měsíců) a prcek u toho cistil mým kartáčkem zuby mně. Byla jsem sice od pasty celá, ale klidně pak přešel na klasický kartáček a zuby čistím ve stejnou dobu - nejdřív já jemu pořádně, pak mi dám jiný určený na hraní a čistím sobě. Máme to jako večerní a ranní rutinu a problém s čištěním nemá, to má přitom uzdicku přímo od horních zubů, což mnohým detem pak vadí, je bolestivé při čištění. Jinak na klasický kartáček jsme přešli až měl venku 8 a víc zubů cca 10 měsíc.

autor
31. kvě 2021

Děkuji holky😊🌸

eliska_f
31. kvě 2021

@inssomnia zda kazí nwm, ale též jsem v noci necistila vůbec jen ráno a večer a bohatě to stačilo. Malý má 16 zubů a žádný kaz a nekojim teď chvilku (max měsíc). Předtím pil 2x-6x za noc.

eliska_f
31. kvě 2021

elmex dětskou pastu používám od zhruba roku. Předtím jsem měla přímo od zubarky nějakou úplně pro prcky.

surikata131
31. kvě 2021

Žádný prsťáček, žádné vytirání gazou, je to na nic, pokud se ráno a večer dobŕe vyčistí zuby, tak kojení v noci nevadí. Čistit jakmile se prořeže 1. zub, kartáčkem, ty malé zoubky se dobře čistí jednosvazkovým kartáčkem. Pasta nemusí být, já jsem teď v roce a půl už koupila elmex pro děti s fluoridy, teďpřesně nevím od kdy se může pouźivat, ale davam maličko, jako zrno rýže. Taky hodně čerpám z IG dentist for small

marketka_m
31. kvě 2021

my "čistili" ještě před zoubkama... masáž dásní....