Jedly jste nějaké luštěniny během kojícího období?

kozaci
31. bře 2018

Ahoj holky, byla jsem zvyklá jíst hodně luštěnin. Teď kojím a bojím se je jíst dál z důvodu prdíků u miminka. Jedli jste nějaké luštěniny během kojícího období? V jakém věku miminka jste je začaly zařazovat do jídelníčku? Díky!

olga_
31. bře 2018

@kozaci Musíš to vyzkoušet. Pokud je na ně tvoje tělo zvyklé, správně je upravuješ, nenadýmají tě, tak bych se nebála. Dokud nevyzkoušíš, tak nevíš. Je to hodně, hodně individuální. Já luštěniny také jím a při dalším kojení, které mě za pár měsíců čeká (dvojčata) nebudu prostě omezovat a spíše budu řešit až reakce.

lennus
31. bře 2018

Jak píše výše, chce to vyzkoušet, taky jsem byla opatrná z kraje u prvního a kamarádka mi řekla, ať se nebojím, že některé děti netrápí bříško. Tak jsem zkoušela a mohla jíst cokoliv, i když mě to nadýmalo, s malým to ani nehnulo. 😀

ninive211
31. bře 2018

Z luštěnin můžeš bez obav jíst červenou čočku, ta nenadýmá. Jinak zkoušet, no. Já zpočátku se luštěninám preventivně vyhýbala, ale třeba pár kuliček hráčku v zeleninové příloze nebo polévce jsem si klidně dala, jen jsem si nedala plný talíř fazolovky nebo čočku s vajíčkem třeba. Spíš fakt ale preventivně, kdybych měla jó chuť na čočku, tak si ji prostě dám. Po dvou třech měsících už s klidem úplně všechno. Není nutné se předem omezovat jak některé maminky to ženou do extrému, že jí v podstatě jen starší pečivo a maso a ostatní se bojí jíst, to je absolutní blbost. Strava maminky působí miminku bolesti bříška jen ve zlomku případů, často to s tím vůbec nesouvisí a tzv. koliky - nekontrolovatelný pláč miminka - nejsou způsobovány nadýmavou stravou, ale spíš nevyzrálostí centrálního nervového systému.

leki
31. bře 2018

Zalezi na mimcu. S prvnim jsem se mohla jen "podivat" treba i na tu cervenou cocku a malej proplakal nasledujici noc. U druhyho jim od 2. Tydne vse (i citrusy, cokoladu, rajcata.. Sem tam kafe.. Vse co jsem musela hodne omezit s prvnim) a reakce mimina zadna.

kozaci
autor
6. dub 2018

Tak jsem zkusila červenou čočku a cizrnu. Zatím vše ok. Díky moc! Bála jsem se to vůbec zkusit ;)

olga_
6. dub 2018

@kozaci Tak to je paráda 😉. Kolem kojení se šíří tolik zbytečných předsudků, že v tom spousta ženských vidí takové omezení, že raději nekojí - bohužel.