Nejlepší roční období pro narození dítěte. Jaké by to bylo?

95newmommy2020
15. led 2023

Ahojky, kdybyste si mohly vybrat v jakem rocnim obdobi porodit, jake by to bylo?
Ja vzdy chtela miminko na prelomj jara/leta. Venku je uz teplo, ale neni horko. Pak jdou i venkovni narozeninove oslavy a je to takove prakticke. A snazily jste se planovat poceti, tak aby Vam to na nejake obdobi vyslo a povedlo se?

vladienka
15. led 2023

Ja mam deti kveten a cerven, je to super 🙂 neplanovali sme a ani by ma to nenapadlo

lauriak
15. led 2023

Neplanovali sme a nam to vyslo blbe - leden a brezen. Oslavy nechavame az na jaro kvuli pocasi 🤷🏼‍♀️

plksv
15. led 2023

První dítě jsem plánovala, ale neřešila čas, dcera se narodila v prosinci. Další dvě ano, ale spíš jako učitelka 🙂. Obě děti jsou narozené o prázdninách a je to top 🙂.

kiluau
15. led 2023

První je v říjnu a bylo to nejvíc naprd, mít malé mimčo na zimu. Chodit vlastně začal další zimu a taky venku nic moc ve sněhu. Druhé se narodí začátkem března a těším se na to... že prcka jen hodím do korbičky a půjdeme ven a nebudu muset řešit kombinézy staršího a mladšího. Samozřejmě až někdy od konce dubna, ale i tak. Druhé jsem tak neplánovala, ale jsem hrozně ráda, že to tak vyšlo akorát.

konidana
15. led 2023

Poceti jsem neplanovala podle rocniho obdobi, ale jsem rada ze mi porody a konec tehu vysel na ty chladnejsi casti roku. Tahat se s brichem a rodit v lete bych asi chcipla😅

konidana
15. led 2023

@kiluau rijen byl fajn. Prosinec jeste lepsi😁

andelka
15. led 2023

Mám leden, březen, květen. Nejlepší byl asi březen. Ale nikdy jsem neplánovala početí podle ročního období. Vždycky jsem počítala s tím,že to bude nějakou dobu trvat. Vždy to ale vyšlo hned. To se nedá naplánovat.

95newmommy2020
autor
15. led 2023

@lauriak Rozumim. Mam dite na zaxatku unora a moc vyhod v tom nevidim. :D

kristynaprandl
15. led 2023

Já mam oba kluky v srpnu a třetí ditko bude v červenci 🙂 skvělý období, ale pokud na to mam koukat jako těhotná.. tak strašný 😄
Třetí jsem se snažila naplanovat na jaro, bohužel jsem plodná asi jen na podzim 🤷🏻‍♀️😄

95newmommy2020
autor
15. led 2023

@kristynaprandl Plodna jen na podzim 😂

ee.liska
15. led 2023

Mám děti únor, duben a září a vše bylo fajn 🙂 každé období má plusy i minusy

hani_na
15. led 2023

@95newmommy2020 Já mám červen a srpen. Červen je určitě lepší, oba jsem přenášela a letošní srpen byl fakt brutál. Za mě je celkově jaro/léto dobré, ze začátku dlouhé procházky, v nejvyšší nouzi nakojit venku a za rok už začíná chodit, dá se jít na celé odpo do parku atd.

takyjedna
15. led 2023

První mám posledního února, druhé posledního května 🙂 Nebylo to špatný. První krůčky přes léto a pak učení na nočník taky přes léto 😁 A nechtěla bych se tahat s mega břichem v nějakých letních vedrech... Kdybych si mohla vybrat, tak bych moc nechtěla děti na podzim. To je taky mimo jine debilni kvuli nástupu do školky...

kristynaprandl
15. led 2023

@95newmommy2020 nooo😄😄tentokrat jsme fakt začínali v květnu a říkala jsem si, jak to krásně vyjde a ono nic.. kamarádky si ze mě dělali srandu, že jsem plodná jen na podzim, ze musím počkat 😂 o tom, že budu rodit a nosit těch 20kg navíc opět v tropech, jsem nechtěla ani slyšet,, samozřejmě v listopadu bum, 2 čárky 🤷🏻‍♀️😄 a zrovna tak hezky to mam ze ted mam TP 15.7 druhyho kluka 16.8 a prvního 18.8 😄 a zatím všechny na termín 🤷🏻‍♀️uvidíme tentokrat 😄

klokanka31
15. led 2023

@95newmommy2020 My to neplánovali, jen jsem se bála aby to nebylo zrovna na Vánoce. Naše se narodila v druhé půlce května, a za mě to je nejlepší období 😊

konidana
15. led 2023

@klokanka31 prvni mela termin 22.12. A narodila se az na silvestra 😂😅

klokanka31
15. led 2023

@kristynaprandl Hele na tom ale něco možná bude, já zase 3x otěhotněla v létě 😊

klokanka31
15. led 2023

@konidana Jéé rodit na silvestra musí být mazec ne?

drzticka81
15. led 2023

Snazila jsem se to napasovat na jaro - a vyslo to trikat 🙂)) My jsme vseci jarni: ja v breznu, syn v dubnu, dcera v kvetnu, dcera a muz v cervnu. Jsem jarni manifaktura na dorty a pak uz mam klid 🙂))

ferda90
15. led 2023

@95newmommy2020 ahoj, početí jsme plánovali. V dubnu 2020 jsme si řekli, že už je čas a v květnu jsem byla těhotná. Syn se narodil v únoru 2021. Chodit začal cca začátkem prosince, na Vánoce už ťapkal. Je to zimní miminko,procházky v zimě mi nevadily a oslavu mame doma 🙂 Takže za nás dobrý 🙂 syn se měl narodil koncem ledna, ale nechtělo se mu ven, tak si počkal na 6 únor, asi chtěl být únorový jako máma ( 12.2) 🙂

jaja01k
15. led 2023

První se narodil v únoru. Říkala jsem si, že druhé si naplánuji na léto, abych mohla chodit v žabkách, protože jsem si přes břicho nedokázala zavázat tkaničky u bot 😂 Úplně to nevyšlo, druhý je narozený koncem března. Ale bylo to fajn, že už bylo jaro, mohli jsme trávit hodně času venku, starší zrovna začínal chodit. Moc si nedokážu představit, jak bych se dvěma miminy takhle fungovala třeba v listopadu.

kristynaprandl
15. led 2023

@klokanka31 je to možný, ja bych tomu i věřila 😄🤷🏻‍♀️🙂

j.a.n.i
15. led 2023

@95newmommy2020 No, co na to napsat... plánovala jsem jarní děti... jedno je v říjnu a druhé v listopadu 😉

honatko092
15. led 2023

Za mě květen/červen. První tři měsíce, kdy ještě není s dítětem taková sranda můžeš kočárkovat, být třeba na zahradě a kojit venku...a nemusíš novorozeně tak nabalovat. Pak si na podzim/zimu užiješ doma období plazení a lezení a toho, že dítě celý den zabavíš hračkami a domácími pracemi. No a kolem roku, kdy začne dítě chodit, tak už je zase jaro/léto a vy začnete objevovat svět hřišť a procházek ♥️ Mám syna v srpnu a to taky ještě šlo...a dceru v listopadu a to je teda blbé období ( na mou psychiku působilo i ti počasí a neustálá tma...)

klokanka31
15. led 2023

Ono i to časté běhání ze začátku po doktorech (k dětskýmu, kyčle...) je lepší si odbýt na jaře a v létě, než pak v zimě.

jako_mala_holka
15. led 2023

Obě děti jsme plánovali, ale ne teda takhle 😁, o dceru jsme se začali snažit na přelomu roku a povedlo se v září, narodila se v červnu... O syna jsme se začali snažit v dubnu a povedlo se hned, takže narození v prosinci 😄 ten červen byl asi pohodlnější ohledně oblékání a tak, to je pravda, taky není úplně super mít narozeniny pár dní před Vánoci, ale tak co se dá dělat... Když se nad tím zamyslím, tak ideál konec jara, začátek podzimu

95newmommy2020
autor
15. led 2023

@ee.liska A co bys rekla, ze je nejlepsi ? Nebo se to vyrovna?

95newmommy2020
autor
15. led 2023

@klokanka31 To si myslim taky.

nikol125
15. led 2023

Prvni se narodila v zari, ac jsme planovali ze kdyby se narodila unor-kveten bylo by to nejlepsi, no ale to neklaplo😃 bylo to hrozny, konec tehotenstvi pres cely leto uz jsem myslela ze to nevydrzim.. fyzicky me bylo fakt hrozne, ted cekame druhe a tentokrat se nam povedlo ze termin je konec brezna a musim rict ze se to neda vubec srovnat ted si to fakt uzivam🥰

bohumilakupkova
15. led 2023

@95newmommy2020 Jaro bylo fajn. Podzim nic moc. Děti spaly ze začátku pořádně jen v kočáru, takže několikrát denně klepat kosu v mrazu + dokola oblékat a svlékat... No... Neplánovali jsme početí tak, aby vyšlo narození na konkrétní období, ale jaro bylo teda perfektní.