Kolik bylo dětem, když jste je nechaly někomu na hlídání?

ivazapisovatelka
11. kvě 2012

Prosím o názory. Naší malé je šest a půl měsíce a manžel do mě pořád šije, že malou někam dáme a něco podnikneme, ale mě zatím přijde moc malá. Sice už přikrmujema, ale převážně ještě kojím. Zajímá mě tedy, kolik bylo vašim dětičkám, když jste je nechaly hlídat babičkám, dědečkům atd? Nemyslím přes noc, ale jenom třeba půl dne nebo celý den. Děkuji moc.

anrebcz
14. kvě 2012

Ja deti zatim nemam, ale ziju v zahranici a tady je materska jen na 9 mesicu tak se dite bezne dava od 9ti mesicu do jesli ( na cely den). Cim je dite mensi tim snaze si zvyka. Ze zacatku se mi to taky moc nezdalo, ale ted uz si na tu myslenku zvykam(nic jineho mi nezbyva) a je pravda, ze deti jsou od mala zvykle v kolektivu a jsou potom mnohem mene zavisle na mamince. Nerikam co je lepsi a co horsi, jen ze to tak taky jde 🙂

marcelkap
14. kvě 2012

Naše malá byla poprvý sama přes noc u babičky v sedmi měsících. A dneska to už praktikujem tak, že v pátek ráno si pro ní babička přijede a v neděli, když se po obědě vyspí, tak jí zase přiveze zpátky.

verunka8
14. kvě 2012

Tomaska davam na hlidani moji mamce od 5 mesicu, byva i pres noc na vice dni a je spokojenej. Klidne bych ho dala i tchyni,delala celej zivot v kojenaku a je v duchode,ale maji bojoveho psa ktery neposloucha tak se bojim.

petruska_007
14. kvě 2012

Náš malej byl teď v so poprvé sám u babičky s dědou a v ne jsme si pro něho přijeli 🙂 Má 12 měs.a týden 🙂

asaka
14. kvě 2012

poprve pres noc asi az ve dvou letech a ctvrt 😀 do dvou let jsem kojila.
Ale jinak na vecer nevim, tak od 3/4 roku? Nekam jsme s manzelem zasli, babicka "nakojila" z odstikaneho mlika, ev. jeste pridala kasi (malej dlouho delal s prikrmama fory, plne kojenej do6,5m a az v 10m jsme jedno jidlo nahradili plne prikrmem..)
Vecer bych dala pohlidat asi i driv, ale kvuli tomu kojeni to moc neslo.

mimys
14. kvě 2012

prvniho kluka jsme v 6 mesicich dali hlidat babicce na tyden a jeli do itálie....( svatebni cesta 🙂 ) ted to nechápu, jak jsem to mohla vydržet 😀 ted po 15 letech mám mimčo zase a uz bych to asi neudelala... ne ze bych mámě neverila, ale ze bych to bez toho drobečka nevydržela 🙂

ivis
14. kvě 2012

Tak já ve 4měsících asi na 3hoďky, v 8měsících na 6hodin, a v 13měsících jsem jí ufrnkla na 5 dní. Potřebovala jsem vypnout a odpočinout se a skoncovat s kojením, jinak by mě odváželi k Chocholouškovi.
A jak to bude podruhé?Nevím. Uvidíme, jak moc velké zlobidýlko jsme stvořili 😉

ia.
14. kvě 2012

u staršího syna jsme spávali u rodičů, okoupali, já nakojila a jeli jsme do kina nebo na véču a vraceli se v době, kdy jsem věděla, že se bude budit na kojení. Poprvé na noc byl u babi, když měl 11 měsíců, my byli na svatbě 400km daleko, bylo to psycho pro obě strany. ALe od 16M na celý den, občas na noc. Teď už má 3,5 roku, ale víc jak 3 noci nevydrží, začne se mu stýskat a nám taky 😅 u mladšího jsme to ještě neřešili, já občas večer vystřelím s holkama si někde sednout, ale po koupání a kojení, takže manža se nemusí starat, jen je doma. Ale už se nemůžeme dočkat, až tak za rok si vyrazíme sami někam na prodloužený víkend. Obávám se že ho celý prospíme 😀

kacikaci
14. kvě 2012

poprvé ve třech týdnech na skoro celý den, přes noc poprvé ve třech měsících..na celý víkend bude v osmi měsících

ivaanka
14. kvě 2012

Na pár hodin (nekojila jsem) skoro od narození, na noc a víkend poprvé oba kluci v 5 měsících. Jsou rok po sobě a to byl jeden a druhý Silvestr 🙂 Starší má rok a 8 měsíců a už byl 2 x na několik dní u babičky a dědy, mladšího 8-měsíčního jsem zatím dala několikrát na noc a jednou na víkend. Přes den byli párkrát i u mých kamarádek.

Nevidím na tom nic špatného, babičky a dědové jsou nadšení, my s manželem si to mega užijem a oba jsou perfektně zvyklí, neexistuje nějaké věšení po mě nebo řvaní, když kamkoli odcházím a krásně zůstanou s tím, koho znají.

Jsem ráda, že jsem nedopadla jako kamarádka, která se musí z domu plížit, protože by bylo peklo. Manželství má v háji, protože všude sebou vláčí rozmazlené dvouleté dítě, které ani na chvilku neodloží k prarodičům, kteří by chtěli a jsou bezva. Každý svého štěstí strůjcem...

white_tie
14. kvě 2012

Přes den de facto od narození. Moje mamka chodila hned po tom, co jsme přišli z porodnice, každý druhý den vozit. Dala jsem jí malého nakojeného a trajdala s kočárkem a přijela vždy na další krmení. Na noc byl poprvé asi něco po půl roce, samozřejmě jsem z toho byla nervní a nesvá, ale malej s babičkou to zvládli ukázkově. Bylo to i tím, že už se v noci nebudil, občas jo, ale max. jednou, tak to bylo jednodušší. Od porodu býval i hodně s manželem, je strašný extrovert, společenský, takže na mě ani nebyl fixovaný a nevadilo mu, když jsem nebyla doma.

bocinka
14. kvě 2012

Od tří měsíců ji hlídávaly babičky, třeba dvě - tři hodky, krmily mým mlíčkem.... Když se malá odstavila, tak ji měla moje mamka poprvé na noc ve 13ti měsících, řekla si o ni sama a malá tam jezdí dodnes tak co dva měsíce na jednu noc.... 🙂 🙂 Jsem ráda, že je zvyklá, i když hlídá jen tchýňka, nebo moje mamča, nikdo jiný ji zatím neměl - kromě tatínka samozřejmě - ani hodinu.... Sofi má sice pět babiček, ale zatím nebylo potřeba a kromě toho dá zabrat i mladším ročníkům 😀

maudn
14. kvě 2012

já jsem nechala po návratu z porodnice asi 4. den (malej měl měsíc) když jsem musela k zubaři, mamka ho hlídala asi 45min,pak jsem byla už zpátky🙂 ani nemusela kmit nachystaným mlíčkem

barevka
14. kvě 2012

An bylo 7 měsíců, když prvně spala u babičky, do té doby ji hlídala několikrát. V roce byla u babí týden a za měsíc zůstala doma jen s tatínkem na 10 dnů - maminka jela na dovolenou 😀 Takže určitě se neboj a šoupej ji někomu na hlídání jak to půjde 😉 Ona si zvykne a nebude ti pak dělat vyrvál až si v jejích 3 letech řekneš, že už je čes aby ji taky někdo pohlídal 😉 Určitě se bude mnohem líp přizpůsobovat 😉

weri1
14. kvě 2012

tak na noc zatím ne a ani to neplánuji a na 2 hodiny to pohlídá akorát manžel a jednou maminka na hodinku....máme rodiče daleko, ale i tak bych ho třeba na celou noc zatím nedala 🙂 zatím si to nějak neumím představit

fiallinka
14. kvě 2012

Dost to záleželo na režimu kojení - jak jsem postupně kojila míň a kojení jsem už nahradila občas příkrmem, tak i babi hlídala o něco míň... začni postupně, ať si zvyká...

petaskrdla
14. kvě 2012

Ježdění kočárkem takřka kdokoli od narození a spaní do teď /20 měsíců/ pouze u mojí mamky, zato poprvé v 5-ti týdnech, maminka se potřebovala vyspat 😀 a od té doby cca 1x za měsíc. Máma je sestra na novorozencích, takže to má v malíku 🙂

hehena
14. kvě 2012

no tak kočárkování nikdy... jedinej kdo bydlí poblíž je tchýně a ta měla zájem doslova jednou za uherák a ta ani neznala okolí kde bydlíme, takže když to pak navrhla, tak jsem zájem už neměla, bo bych se bála. je těkavá, občasně hysterická, no prostě lehce nestabilní paní. naši jsou daleko a druhej děda dorazí jednou za čas jen tak na hodinku, dvě, spíše tak pokecat, než strávit čas s vnukem. tudíž to šlo jen, když jsme jeli k našim. jak jsem nebyla zvyklá, tak jsem si ze začátku moc netroufala, ale postupem času jsem byla ráda, že jsem od něj na chvíli vypadla a jeli jsme s mužem do kina. jenže kdy to bylo už si nepamatuju, ale určitě už v prvním roce. teď ho tam sice nenecháváme na víkend, bo bysme ho tam tu štreku stejně museli odvýzt, tak to spíše spojujem a jedem si tam odpočinout a holt si vyrážíme z kopejtka tam. aspoň za to jsem ráda. nedovedu si to bez úplný pomoci představit. i když ty děti milujem, tak je fajn si od nich odfrknout....

každopádně, jestli se na to ještě necítíš, tak popros manžela o trpělivost.... buď to příde samo, nebo to aspoň zkus, vypnout a užít si večer zas jen s mužem ve dvou 🙂 a pak uvidíš, jak to budeš zvládat 🙂 jak už tu někdo psal, ono je to často podstatně horší pro maminky než pro děti 🙂))

dablikolik
15. kvě 2012

Ahoj od narození babičky vozili a cca od 9 měsíců možná dřív hlídali třeba i přes den 2-3h. Teď nám je 19 měsíců a klidně je u babičky celý den

nasekuratko
15. kvě 2012

My jsme maleho nechali poprve hlidat v jeho 3 tydnech-na hodku. A po mesici uz treba i na 3 hodiny. A kdyz mel cca 3 mesice, tak i na pul dne. A ted i na cely den. A to ma 7 mesicu. Cim driv, tim lip. Pak jsou deti zavislaci, delaji sceny, nechteji rodice nikam pustit a tohle bych nesnesla... Nejsem prece jenom matka, ale i manzelka. A jsem rada, kdyz s manzelem muzeme mit i nejaky cas sami pro sebe.
Vzdyt co kdyby nastala situace, ze bych treba musela do nemocnice na nekolik dni... pokud by nebyl zvykly, tak by to pro nej byl strasny stres a zvladal by to asi hodne tezce. Takhle je zvykly u babicek a nebyl by to problem.

petkula
23. kvě 2012

staršího až ve dvou letech - byl zvyklý jen na mně a manžela, takže pak byl celkem problém, když jsme ho chtěli s někým chvilku nechat. A mladší je zvyklý na babičku odmala, takže ho hlídá od narození. Je dobré je zvykat postupně, nejprve ať přijde třeba babi k vám a hlídá s tebou a ty se pak třeba na půl hoďky až hoďku vzdálíš no a postupně zvyšovat intervaly 🙂

olicek
23. kvě 2012

Pokud je to blízká osoba (babička, teta atd...), tak co nejdřív. Čím jsou starší, tak s tím potom mají problém. 😉

llllucka
23. kvě 2012

Myslím,že to si musíš určit sama.S manželem jsme vyrazili na večeři hned po šestinedělí,protože jsem měla narozeniny a slavili jsme i výročí svatby.Hlídali tehdy moji rodiče.Byli jsme do 2 hodin zpátky.Na pár hodin,abyste si s manželem mohli dojít třeba na véču,do kina ... nevidím problém.Na noc bych takhle malé dítě nedala.Ale třeba kamarádka odjela na dovču s manželem,když bylo jejich dítěti 7 měsíců.Aby se vyspala,tak dítě dávala na hlídání pár týdnů staré.

ee.liska
23. kvě 2012

Syna od deseti dnů hlídal manžel sám několik hodin, babičky také a od 3 měsíců spával u babiček i na noc. Mléko měl sebou moje zamrazené. teď má 20 měsíců a víkendy u babiček miluje 🙂
Dcera má 7 týdnů a hlídaná babičkami a manželem je také od malička, v létě už bude chodit na noc 🙂

lojzina
23. kvě 2012

Krom manzela,coz neberu jako hlidani,v podstate nikdy nikdo 😅 🙄 .p.s.-hodinu neberu,to je jak nic ☹

jop
23. kvě 2012

podle mě čím dřív se dá mimčo na hlídání, tím líp 😀 Ale je to o povaze maminky a hlavně miminka. Když kojíš, je nějaké delší hlídání v podstatě vyloučené, já jsem se teda bála nechat malého dokrmovat z flašky, protože on byl špatný jedlík a po ochutnání z flašky by možná prso už nechtěl. Pak jsem ho nechávala třeba na 2-3 hodiny u babičky když mu bylo kolem půl roku, do té doby to bylo opravdu jen hoďku na vození v kočárku, kolem roku už tam spával a teď by se tam nejradši odstěhoval 😉 Poprvé jsme byli s manželem sami na 4 denní dovolené, když bylo synovi 20 měsíců, to byla parádaaaaa 😀

lenkushkas
27. kvě 2012

záleží na situaci a na povaze dítěte. nám malej od dvou měsíců spí celou noc a je klidnější miminko, takže večerní hlídání už absolvoval několikrát. poprvé na noc jsem ho nechala hlídat babičce v necelých 6 měsících, vyrazili jsme s manželem kamarádce na svatbu. sice kojím, ale dávám už i Nutrilon + příkrmy. takže dostal namražené mléko + Nutrilon a já jsem na svatbě odstříkala.myslím, že malej ani nevnímal, že je maminka pryč. no a moje mamka to zvládla na jedničku a ani jednou nevolala, že by něco potřebovala. přiznávám jen, že mi pak přišlo, že mlíčka trošku ubylo, ale to se rychle srovnalo. za sebe říkám, že bych se toho nebála, pokud sobě a miminku věříte a rozhodně to prospěje oběma stranám. jen je asi lepší, aby rodiče hlídali u vás doma, mají vše po ruce.přeji hodně zdaru🙂

romcovaklarka
27. kvě 2012

Tak půl dne nebo celý den jsem ho ještě nedala 😅 🙂 Prvně když měl asi 3 měsíce, v tu dobu hezky spával po uložení a prvně se budil až kolem třetí ráno, tak jsme nechali doma dědu hlídat spící mimi a vyrazili jsme večer na oslavu. Jinak zatím mi hlídají prarodiče většinou jen třeba hodinku dvě, anebo takto večer. Taky ho zatím nikdo než já neukládal ke spaní - ale zatím máme ještě večerní kojení, tak to je tím.

To ale jen píšu, jak je to u nás, určitě není nic špatného dát mimi babičce hlídat, pokud to jeho stravovací návyky umožňují 🙂 A taky bych řekla, že pro začátek je to lepší u miminka doma, než ho někam vozit.

allean
27. kvě 2012

Naši dcerku prarodiče hlídají od jejích šesti měsíců od dvanácti do půl šesté každý víkend. Není s tím nejmenší problém. Sice je kojená, ale na to odpoledne s sebou dostává umělé mléko. Zhruba v těch šesti měsících ji hlídala moje maminka poprvé večer, od sedmi do jedenácti, opět si vypomohla umělým mlékem a vše proběhlo naprosto v pohodě. Dnes je holčičce 13 měsíců, nejdéle hlídaná byla večer od šesti do dvou do rána. Samozřejmě u nás doma, zatím ji nechci nechat přes noc někde jinde. Musím říct, že tím spíš trpím já, celý večer přemýšlím, co ta moje malá chudinka, no a po návratu je doma spokojené, spící miminko, tak se pak musím usmívat tomu, jaký jsem plašan 🙂 Samozřejmě nejvíc záleží na tobě, jak se na to cítíš. Jestli máš pocit, že mimčo nechceš nechat samotné, tak to nedělej a ještě s tím počkej. Stejně si ten večer s mužem neužiješ, protože budeš pořád myslet na to, co se doma děje, neděje, jak to tam zvládají... Mluvím z vlastní zkušenosti 🙂 Dodnes jsem se přes to pořádně nepřenesla, ale už umím aspoň na chvilku "zapomenout" a bavit se 🙂 Musím podotknout, že s manželem vyrážíme večer ven tak jednou za měsíc, ani to ne, a nakonec jsem stejně ráda, když jsem zase doma 🙂 Hlídání přes den už je samozřejmost, jak jsem psala, každou sobotu i neděli od dvanácti do půl šesté je na střídačku u babiček.

omites
27. kvě 2012

Poprvé ho hlídala ségra, když mu byl měsíc. Já jsem musela na chirurgickou ambulanci. Hlídala ho 3 hodiny.
Potom byl hlídaný tak ve 4 měsícíh, kdy jsem šla k zubaři. Hlídala ho babička.
Ale co se týká toho něco podniknout, tak my jsme hodně věcí na začátku podnikali dohromady. Třeba i do restaurace jsme šli s ním a měli ho ve vajíčku. Teď je mu 17m a tohle se absolutně nedá. Takže ho dám mamce a my si vyrazíme ven. Většinou ho má přes noc. Takže takové to hlídání, že my si potřebujeme užít, to bylo poprvé asi tak v 9m. Asi od 14m ho necháváme u mamky i přes noc. Má tam udělané spaní. Ale jak jsem říkala, byl hlídán, když jsem musela k doktorovi a nechtěla jsem ho brát sebou.