Koupit sporťák na hory?

leenncca158
22. bře 2018

Ahoj, potrebovala bych radu od zkusenejsich 🙂 V cervnu se chystame na pobyt na hory. Budeme predevsim chodit na prochazky. Mala v te dobe bude zacinat 7 mesic a predpokladam, ze sedet jeste nebude. Mame klasicky sportak z dvojkombinace, ted je dcera jeste v hluboke a zatim ji nemam v planu davat do sportaku, i kdyz se ji tam moc nelibi, kdyz je vzhuru. Mame taky ergo nositko, ktere bych na tech horach chtela vyuzivat, ale rada bych s sebou vzala i sportak. Ten co mame v kombinaci bych nerada brala, neni tak uplne do takoveho terenu a ja bych radsi i do budoucna poridila nejaky lehky, skladny kocarek na cestovani a vylety. Co byste mi poradily? Koupit uz na ty hory napr. Valco a dat tam malou do lehu, kdyz nebude chtit byt v nositku? Pripadne jaky kocarek koupit, lehky, skladny, do terenu, do uplneho lehu, kdyz by sel otocit i proti smeru, bylo by to fajn..dekuji za kazdy nazor 🙂

labijoux
22. bře 2018

Myslím si že Valco není do terénu, záleží , kde jezdíte, ve stejném období se mi osvědčil starý kočárek velké kola s jednou korbou, kdy zároveň můžete polohovat, Když dítě ještě nesedí, a vidí ven, koupila jsem ho na netu 500kc. Akorát se nevešel do klasické fabie do kufru.

maii
22. bře 2018

Nejsou hory jako hory, hodne zalezi, jestli budete chodit po chodnickach a zpevnenych cestach, nebo jestli to nekde krosnete bahnem pres koreny a budete preskakovat potoky za kazdeho pocasi... A tak vubec jak travite volny cas, jestli by se vam treba nevyplatilo koupit sportovni kocar - tim sportovnim mam na mysli trojkolku s obrima kolama (Thule Urban Glide atd.), ale u toho je treba slevit na narocich, napr. otaceni proti smeru jizdy, nejaka super skladnost, x poloh, doplnky, atd.

Jako ty zpevnene cesty projede kazdy kocar, horsi je, pokud chodite po lesnich stezkach a cestickach - jedna vec je "projet to" a druha je to projet s tim, ze nevytresu z ditete dusi, nezapadnu v kazde skvire mezi koreny, nezasprajcnu se o kosik u kazdyho sutru, nezapadnu do bahna - a nevypustim u toho dusi.

Jinak Valco ma hlavni vyhodu v tom, ze to je lehky a skladny kocar, ale to se proste vylucuje s tim, ze je do terenu, tam hledas stabilitu, poradne odpruzeni a velka kola. To si uz radsi vemte s sebou tu dvojkombinaci nebo kupte z druhy ruky tank typu Teutonia, Hartan, Emmaljunga, Inglesina, atd. - ty projedou vsechno, ale nejsou lehke skladne sexy. Ty sportovni trojkolky jsou v porovnani s tankama o neco (dost) lehci, lepe se s nimi manipuluje, velka kola jsou proste super do terenu, lepe se skladaji a jsou vhodne na sportovani typu behani, brusle, bezky...

leenncca158
autor
22. bře 2018

Diky za odpovedi. My se hodlame pohybovat predevsim po vyznacenych trasach. Jinak bych ho pak chtela vyuzit casem i do zoo a na podobny dalsi vylety, kde proste jen dam kocar do auta a jedu, pripadne mi pak nebude vadit, ze vezu kocar a dite nesu v ruce nebo nositku. Takze spis asi nejakou zlatou stredni cestu pri tom vyberu a twn Valco na me tak pusobi?. Trojkolky mi k srdci neprirostly, takze ty ne. Jen nevim, jestli ten sportak porizovat uz ted. Ale asi je jedno, (tim myslim ted po strance ulozeni dcery v kocarku, kdyz jeste nebude sedet), jestli bude ve sportaku z kombinace nebo v tom novem.

verik87
22. bře 2018

Bydlim na Vsetinsku,kolem same kopce a do terenu mame croozer,za me naprosta pecka,ma bud predni kolo pevne,otocne nebo se da pridelat za kolo,coz vyuzivame hodne. Maleho vozime od 4 mesicu,takze nez sam sedel,byl v miminkovniku.

mrcelka
22. bře 2018

Přehodila bych na dvojkombinaci sport a malou dala do lehu a jeto,já mam tako elssal tank a krkonoše,beskydy jsme dali s přehledem.

stuplakova
22. bře 2018

Záleží na jaké hory a jaké tůry a terén chcete procházet. Myslím že na ty hory bude super to nosítko, to bych vzala určitě a pak na ten kočárek bych koukla na nějaký sportovní do terénu.