Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Univerzální dvojkombinace. Britax, Bugaboo nebo Joie?

Zodpovězené
20. čer 2019

Ahoj Eli,

chtěla bych poprosit o radu a názor.

Vybíráme kočárek pro první dítě, narodit se má na přelomu září a října. Ráda bych nějakou dvojkombinaci, abych pak nemusela dokupovat další sporťák a nejlépe takový, který by přečkal víc dětí. Ideálně aby byl lehký do města, dobře se skládal, ale i odpružený a dalo se s ním vyjet na procházku do lehčího terénu.

Momentálně máme favorita Britax Smile, tam jde sporťák otočit oběma směry, jinak by mi stačil i B-motion 4 a dokoupit hlubokou korbu, ale tam zase nejde sporťák otočit proti směru jízdy, což mi trochu vadí. Hodně je chválený i Go, ten se mi naživo moc nelíbil vzhledově, ale funkčně je asi fajn.

Uvažuju i nad Bugaboo Buffalo nebo Fox, ty se mi líbí nejvíc, měly by být i lehké, ale tam mě odrazuje korýtkové sezení, co někde píšou, že není dobré na páteř a jinde zas, že je ok...tak nevím? Vyšší cena by asi tolik nevadila, koupili bychom z druhé ruky nebo nový, co se pak dá výhodně prodat, to mi přijde fajn.

Nedávno jsem narazila taky na Joie Litetrax a Mytrax, což jsou sporťáky, ale měly by jít dokoupit i hluboké korby. Což mi přijde fajn, protože v hluboké stráví mimčo chvilku a se sporťákem se jezdí nejdéle. A cenově jsou taky dobré.

V diskuzích se taky dost objevuje Valco Snap 4/ultra, že je hodně lehký a taky by měla jít dokoupit ta hluboká korba. Nebo Babystyle Oyster?

Moc děkuju!

Ahoj!

Britax Go je, co se týče výdrže i pro dvě a více dětí, jednoznačně nejlepší volba. To s tím designem jsem už slyšela tolikrát ... 😃 ale, pokud chceš funkční kočárek, odráží to právě i jeho funkční design. Kombo hlavního kočárku Go a jakéhokoli lehkého golfáče nebo sporťáku někdy kolem dvou let dítěte je zaručeně něčím, co ti postačí při jednom i více dětech na celé kočárkovací období.

Britax Smile je určitě dobrým kočárkem, ale přijde mi ne až tak skvělým, jako je Go - a přitom zabere dost místa i on. Určitě to není chybná volba, ale pokud bych vybírala mezi těmito dvěma, vyberu Go.

B-Motion 4 je podstatně nižší model a já osobně bych ho jako jediný kočárek nepreferovala - a už vůbec ne pro více dětí. Bude ti podle mě, alespoň zpočátku, chybět reverzní sezení (možná i polohování nožiček), a sedák je také opravdu veliký pro menší děťátko - může v něm být ztraceno. Blednutí stříšky a ne každému vyhovující těžiště jsou také věci, pro které mi přijde jako nižší model a pokud bys o něm stále přemýšlela, silně doporučuji předem vyzkoušet.

Bugaboo Buffalo (ten se již nevyrábí, takže asi myslíš bazarový), resp. Fox - jsou určitě výborné možnosti také.

Co se korýtkové sezení týká, je to asi jako se sezením klasickým - má své výhody i nevýhody. Jednoznačně bych ho však nenazvala škodlivým, a také odborné názory se zde velmi odklánějí - polovina ti ho doporučí, polovina doporučí druhou možnost. Mám intenzivně odzkoušené (na mých třech synech) oba druhy sezení a vyhovovaly nám oba - každý trochu jinak. Pokud je kočárek dobrý a kvalitní, je dobré i korýtko - ne nadarmo je nazýváno jako ergonomická poloha (děťátko v děloze je také skrčené). Co se zejména Foxu týká, je to výborný a kvalitný kočárek s vysokou prodejní hodnotou, takže určitě neprohloupíš.

Joie Litetrax i vyšší Mytrax jsou dobré kočárky, u kterých se maminy když tak stěžují na přední hlučnější kola. Doporučím spíše Mytrax, protože tam lze sundat celé sedadlo (kvůli korbičce). Ale zase nastává problém jako u B-Motion, že ti otáčení sedáku může trochu chybět. Každopádně oproti Motion-u preferuji tento, protože nemá takový obrovský sedák, a tak bude pohodlný i pro menší děťátko.

Valco Snap i Snap Ultra jsou aktuálně velmi oblíbené městské kočárky, i když počítej s tím, že jsou spíše tvrdší. Já osobně, pokud již ze série Snap, tak Snap Ultra Trend - splní ti otáčení, má lepší potahové materiály a propracovanější funkce. Je to vhodná volba, pokud vysloveně jezdíš ve městě a hledáš co nejlehčí kočárek.

Oyster Zero je podobným typem kočárku - lehký, dobře skladný, šikovný (zejména ve městě), navíc oproti Valcu i odpružený. Pokud potřebuješ něco na celé kočárkové období a preferuješ lehkou váhu, je to určitě jedna z nejlepších voleb, co se praktičnosti týká. Vybere si ho zejména mamina, zaměřující se na praktický sporťák, kterému podřídí ostatní součásti.

Za mě osobně, Go nebo Fox jsou top, a Oyster Zero, nebo něco podobného když tak později, jestli budeš takový potřebovat… 😉


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám (koukni i Spotify), nebo Instagramu.