Krev z patičky. Za jak dlouho byly výsledky?

8. bře 2021

Ahoj! Prosím, jak dlouho jste se dozvěděly výsledky po odběru krve z paticky?
Dneska nám ji nabirali a já mám silenej strach, aby bylo miminko v pořádku 😔

klokanka31
8. bře 2021

My jsme se výsledky nedozvěděli. Naštěstí 🙂 protože nám při odběru řekli, že pokud se do měsíce nikdo neozve, tak je vše v pořádku 🙂

klokanka31
8. bře 2021

Ale nedivím se že se bojíš, já se taky bála, a když jsme čekali v čekárně na odběr, a od doktorky vylezl malý klučina, a byl postižený, tak jsem myslela že se strachem zblázním. Ale jak už jsem psala, dopadlo to dobře.

elencze
8. bře 2021

Výsledky se nesdělují, pokud je vše ok. Když není něco v pořádku, budou tě kontaktovat. A jak píše klokanka, po měsíci si můžeš definitivně oddechnout, ale všechny vady, co se zjišťují z patičky, jsou velice vzácné, zbytečně se nenervuj.

amazonkajanik
8. bře 2021

@klokanka31 vy jste šli na odběr z paty až po propuštění z porodnice? Ten se totiž dělá v porodnici pár hodín po narození 🤔

jaja01k
8. bře 2021

U nás stejně jako klokanka31. Ozvali by se, jen pokud by bylo něco v nepořádku. Kamarádce se s diagnózou ozvali asi za 10 dní po odběru.

autor
8. bře 2021

Já úplně umírám strachy, to je silenej pocit 😔 Já se blbě zeptala - nám totiž nerekli, do jak dlouhý doby se mají pripadne ozvat. Tak mě zajímá, jak dlouho se mám bát zazvoneni telefonu.

klokanka31
8. bře 2021

@amazonkajanik Já měla ambulantní porod 🙂 na odběr jsme šli když malé byli tři dny.

amazonkajanik
8. bře 2021

@klokanka31 jo tak to jo. Jsem si říkala, že se tenhle odběr dělá co nejdříve, plus se má podávat vit K , jestli si dobře pamatuji. Já měla překotný porod a byla ze všeho vypleskla až do propuštění 😊

klokanka31
8. bře 2021

@amazonkajanik ☺ stihla jsi dojet aspoň do porodnice?

amazonkajanik
8. bře 2021

@klokanka31 Jj, máme jí 6min cesty (teda stylem mého přítele, jezdil se sanitkou 🤣) bydlet stále tam, kde jsem otěhotněla, tak jsem rodila v sanitce 😊
Ale sestřičky si myslely , že je čas. Nu co, prvorodička, nu co, že mi doma praskla voda, ale že jsme přijeli a kontrakce snad po 3min...🙄 jo, ještě mi nabízela paní, zda porodim na vyšetřovně, nebo přejdu na sál ...přešla jsem 😂

klokanka31
8. bře 2021

@amazonkajanik ☺ já to měla do porodnice běžnou jízdou 40 minut, manžel to stihnul za 15 ☺ naštěstí bylo kolem 4.30 takže nikde nikdo ☺

merope
8. bře 2021

Já na odběr z patičky úplně zapomněla 🙂. Jinak když už něco, tak se ozvou do pár dní od propuštění z porodnice (max tuším týden).

fyii
8. bře 2021

Ahoj z paticky ty zakladni testy velmi brzy snad druhy nebo treti den, ty rozsirene- ty se delaji na vrozene vady prave, kdyz ty prvni vyjdou blbe do asi tydne az deseti dnu (bezne se nedelaji - pro tvuj klid). Kdyz je vse vbporadku, nikdo te nekontakruje, bezny postup, je to rutinny test.

klokanka31
8. bře 2021

@fyii Nám dělali i ty rozšířené. Asi záleží jaká nemocnice...

amazonkajanik
8. bře 2021

@klokanka31 taky dobrej 😉a kdyby vás stavěli, tak jsi to mohla mít s doprovodem, jak prezident 🤣

klokanka31
8. bře 2021

@amazonkajanik To by nebylo špatný, mělo by to aspoň efekt ☺ a manžel byl celou cestu vyděšený abych neporodila v autě, ne že by se bál porodu, ale abych neušpinila auto ☺ proto ani nevzal naše lepší auto, ale auto s kterým jezdí do práce 😄

fyii
8. bře 2021

@klokanka31 tak vam tam asi vyslo neco trosku hranicni a pro sichr o to pozadali..tohle vim uplne presne, pac se mi narodila holcicka se skrytou VV a o testu z paticky jsem u kluka vubec nevedela a u ni prave o to bylo ihned pozadano..ze pry bezne se to nedela..

klokanka31
8. bře 2021

@fyii U nás dřív nic netestovali, až tu krev z patičky.

fyii
8. bře 2021

@klokanka31 u nas taky ne, mi bylo vysvetleno, ze ta krev z paticky ma prave zachytit ty zakladni znaky vad a to dalsi na pozadani rozsirene, uz zjisti blize. Ale stejne nejvic pak zjisti nasledna genetika.ja vlastne mela driv geneticky vysledky nez rozsirene z paticky, ale to jen proto, ze bracha je genetik tak to popohnal.

klokanka31
8. bře 2021

@fyii Genetika? To jsme snad ani nepodstupovali 🤔 Teď jsem se dočetla, že krev z patičky je na 18 vzácných chorob. Takže nevím co základního máš na mysli.

fyii
8. bře 2021

@klokanka31 jj to je v pohode, zakladni tech 18 chorob🙂. Kdyz neni problem genetiku urcite dite nepodstupuje. Tim testem z paticky to konci.
Jen pro info tech genetickych vad co jsou detekovany a znamychje pry asi 49 tisic, takze je jasny, ze predem odhalit vsechny, kdyz neni podezreni (ze by melo byt neco spatne) nejde. 🙂

katule1990
9. bře 2021

Nám v porodnici řekli, že když se nikdo do 14 dní neozve, tak je to ok.

amazonkajanik
9. bře 2021

@klokanka31 ježíš 🤣

mishka87
9. bře 2021

Pokud je tvé miminko v pořádku, tak se ti nikdo neozve. Muž pracoval několik let jako vedoucí novorozeneckého screeningu na Vinohradech a obvolávali se pouze děti pozitivně testované na danou nemoc nebo když měli hraniční hodnoty (aby se nabrali znovu pro kontrolu). Takže buď v klidu a užívej mateřství 🙂

mishka87
9. bře 2021

@elencze Tak třeba vrozená hypothyreoza zas tak uplně vzácná není, ale nechci zakladatelku stresovat. Hlavně je to to nejlehčí z nemocí, co může dítě mít a dá se s ní bez problémů žít.

klokanka31
9. bře 2021

@fyii Aha, to jsem nevěděla že toho může být tolik 😲