Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

draga
8. kvě 2008

no já už jsme si vzala hned, ale Dalí byl minulé pondělí na očkování a rekace jsou až ve druhém týdnu tak je asi oslabenej no a zřejmě to chytil chudinka 😉

mě by to teda nenapadlo na písku tohle řešit...já jsem jen nas*aná když tam jsou zlí děti takový to *moje* a všechno berou ostatním a to je fuk, jeslti je bílej nebo zelenej 😀

amj
8. kvě 2008

draga na jakým jste byly očkování?
nojo, si nevybereš. my zas dlouho na písek nepůjdem. nemam chut se s někym hádat... 😖

nursik
autor
8. kvě 2008

Ahojky, tak od teď už mám zase Skype, neměla jsem skoro 14. dní svůj PC a na služebním ho chlap mít nesmí, tak jsem byla odřízlá 🙂
Amj, na lidi se vykašlej, co jim je po vás 😠

lindda
8. kvě 2008

dragaaa ahoj 🙂 ako ? u nas celkom ok az dodneska ☹ mame sopel a idu nam zuby celu noc reval ako kon 😢

nursik
autor
8. kvě 2008

Jinak hlásím, že ode dneška máme funkční taky pískoviště 😀 , teda písek jsme nakopali tady za barákem, tak je to sem tam nějakej šutr, ale malá byla z toho tak nadšená, že měla písek i v plíně, tak šla rovnou do sprchy 😀

amj
8. kvě 2008

nursik -písek to je věc co??? nám se taky moc líbí!! vy se máte, že máte barák...už se těšim na návštěvu 😀

nursik
autor
9. kvě 2008

Ahojky holky, hlásím, že máme demoliční dítě, teď se s tátou přetahovala o hrnek až mu utrhla ucho 😀 a ještě pištěla radostí, jak se jí to povedlo 😀
No nic, jdem se oblíknout a čistit cihly 😖

nursik
autor
9. kvě 2008

Ahojky, kdepak všechny jste?
Amj, co děláte v neděli? 😉

draga
9. kvě 2008

linddi hrůza sople akašel pořád hnusnej 😔

amj byli jsme na priorixu 😉

kony
9. kvě 2008

ahoj 🙂
amj, ta pani byla ale primitivní, nic si z toho nedělej!

nursik, demoliční dítě 😀 Mě Věruška už rozbila hrnek i talíř a misku, no je to i moje chyba, jsem neměla umytý její plastový nádobíčko a takhle to dopadlo 😎

dragi, tož se brzy uzdravte, je nám s Věru smutno, jak nemáme s kým chodit ven, dneska dokonce když jsme šly kolem školy"známou cestou", tak volala Dáda, Dáda 😀 😎

My máme teď vše ok, jídlo, spaní se upravilo, jakmile jsem přestala dělat "tlaky"...zuby zatím taky nový nerostou, tak zas čekám,že po období relativního klidu(občasný noční buzení prdíkama) zas nastane období neklidu 😎

Fotky z oslavy už mám v PC, ale jsem líná čekat, než se sem do koně natáhnou, a já mám vždycky večer jen chvilku a ráno ještě menší chvilku 😵

PS: k tomu očkování, bych se chtěla poinformovat, jak se na to díváte(případně máte/nemáte zkušenost) s běžnou očkovací vakcínou těch "živých" bacilů - zarděnky, spalničky a příušnice...Neštovice očkovat nedám(asi) ale nabízí se ještě šetrnější vakcína PRIORIX na ty samé výše uvedené nemoci, ale za 1100,- O peníze mi nejde, ale spíš o to, jak moc je šetrnější...???

amj
9. kvě 2008

ahoooj kony. nojo, si nevybereš...některé lidi jsou blbá a pitomé... atd.-
mě josefínka taky už pár věcí rozbila, toho ještě bude .... a vzteky si rozdupala asi před měsícem talířek, tak má smolíka a dostává takovej hlubší, jako mističku. nojo ty naše dětičky 😀 😀

draga
9. kvě 2008

Gabčo mi to je tak líto jak to čtu 😢 Dáda 🙂) ona to Věruška tak hezky umí říkat 😀 tak hlavně že Věruška to ode mě nechytla ty jo ani nevíš jak jsem měla strach...v úterý mi totiž už začlo být mnohem hůř a ve středu začal chudinka Dalíček 😲 je to vlastně naše první *větší* marodění...tak snad už bude líp a brzo vyrazíme na prochajdu 😉

Gabčo ten priorix je za 500 bez neštovic to jsme dali Dálovi my a s neštovicema za těch 1100 ale očkujou se 2x a šetrnější by měla být v těch reakcích ale jak vidíš Dalí stejně chytil chřipajznu takže kdyby měl rekce po o tak to zaniklo v té nemoci 😉

kony
9. kvě 2008

amj 😉 😎

Dragi, Priorix bez neštovic mi mudra napsala za 550,-tak nechápu, asi se spletla. Jasně, šetrnější, ale o jak moc? Jestli jako po Priorixu nebude mít 40tky horečky a nebude jí blbě a po normální jo??? jsem z toho jelen 😖 A oslabení imunity po tomhle očkování je jasná věc, dětičky jsou napíchlý živýma bacilákama, chudinci ☹ ... Koneckonců ale, my jsme to taky přežili kdysi, když nebylo GSK a "nevnucovalo" nám svý drahý "šetrný" vakcíny, což 😉 😎

Dragi, mimo jiné, jak už jsem Ti psala, ať je chřipajzna už za váma!Co Ty, Ty to nějak přežiješ, ale Dála (Dáda 🙂 ) ať je v pohodě, je to děs, když nám miminečka marodí 😢 a jinak- dneska furt chodím kontrolovat, nějak divně mi po usnutí dýchala, tak zase, po chvíli brouzdání na koňovi, chytám nerva 😲

kony
9. kvě 2008

Nursik, máme taky soukr. písek 😝 ...a houpajdu a i klouzajdu, to Věruš tuuuze ráda 😉
písek v plíně 😀 to mě pobavilo, moje mimi ho zatím měla jen v botách a ponožkách 😀 Ale stejně ji podezírám, že nejradši má hlínu, dneska na zahrádce viděla babí, jak plela záhony a dělala to "taky tak" škoda , že jsem neměla foťák 😵

...a teď jsem si vzpomněla, DRAGI, Věruš někdy předevčírem poprvé ochutnala písek 😲 😎 Se napřed na mě koukla, jestli koukám a když myslela, že ne( ale já jo 😉 ) tak vzala hrst a strčila do pusy. Já na ni, jestli jí to chutná a ona "nenene" a celý se to opakovalo asi ještě dvakrát, vždycky ochutnala jakoby nepozorovaně a já "strašná" matka jsem ji to nechala "sníst", pak už ji to nelákalo, když viděla, že mě to nechává v klidu ( ale jen relativně, jinak se mi honilo hlavou, co tam je za bacily, kolik psů a koček se tam vyvenčilo atd. atp...) tak tak my s pískem...

nursik
autor
9. kvě 2008

Ahoj, my budeme očkovat úplně obyčejnou vakcínou Trivivacem, diskutovala jsem to s doktorkou a podle ní je to zas tak trochu tah farm. firem a navíc po Priorixu Tetra některé děti neštovice dostaly 😀
Kony, taky jsem zlá matka a nechávám jí jíst písek, u nás to nedělá nepozorovaně, ale přímo provokativně, jako co já na to... tak tentokrát jsem se jen mile usmála a popřála doboru chuť 😝 . Jinak se hrabeme všude a jíme všechno - klacky, kameny, přetahujeme se se psem o jeho hračky a necháme se celé olízat 😀
Jinak musím konstatovat, že moje dítě chytá amoky pouze doma, protože se NUDÍ. Nemá tu žádné podněty ke zkoumání a tak prudí, ale když začne, tak je nesnesitelná 😠 Venku je zlato, teda když maminka skáče, jak princezna píská 😅 Taky jsou vaše děti doma protivy a venku sluníčka?

kony
9. kvě 2008

Nursik, kdysi jsem v jedné takové farm. firmě dělala, tak trochu vím, "o čem to je"...moje dr. zas byla spíš pro ten Priorix normální, řekla mi na rovinu, že Tetra(nejdražší 😒 ) má cca 87% účinnost, já jen, abych Věru zbytečně nevystavila těm nepříjemným reakcím po tom Trivivacu(mudra strašila)... tak mám ještě čas rozmýšlet, ale asi vyhraje obyčejná vakcína 😔
Jestli si vzpomeneš, tak pak dej vědět, jak jste po očkování dopadly 😉

amj
10. kvě 2008

kony - jsme po očkování Trivivaxem. vše v poho, jen ten první den byla unavená. ale jinak reakce na to žádná. píchala ji to do levý ručičky do předlokní, a ani tam nic není vidět. tak myslim, že dobrý. přitom jak strašily...my jsme po očk. cca 10 dní, tak si myslim že už ok.

nursik
autor
10. kvě 2008

Kony, jsem zdravotník, tak trochu vím, jak to chodí a je mi smutno, když vidím, jak někdy ždímají peníze z lidí, myslím, že to není moc etické. Moje doktorka je v tomhle dost střízlivá, zatím očkujeme jen základní schema, možná pak píchneme klíšťovku, protože u nás ty mrchy jsou, ale jinak asi nic a není to o penězích, ale je fakt, že každé očkování je pro tělo zátěž a začíná se spojovat dětský diabetes a přílišné očkování jako autoimunitní rekace.
Amj: ptala jsem se, co máte v plánu na neděli, že byste vykonali u nás návštěvu, moc vás chceme poznat 😀

amj
10. kvě 2008

nursik - jsme bez auta, já ho vybourala, tak šetříme na jiný 😲 to se omlouvám, vůbec jsem si nevšimla, že jsi to psala...
jooo, poznat poznat... to bude masakr, děti se nám zabijou, my zasednem k netu, a chlapi si daj relax 😀 😀
auto bude snad do měsíce, tak to pak spácháme. pozvala bych vás do prahy, ale co na sídláku, když tu není kam jít...
hele zdravotníku, a co říkáš na havrix? mam nechat očkovat?

nursik
autor
10. kvě 2008

Tak ty jsi řidička dračice 😀 . V pohodě, určitě i za měsíc bude hezký počasí 😉 Do Práglu někdy vyrazíme, tak můžem spáchat nějaký ZOO nebo tak něco, ale je fakt, že už jsme asi zpohodlněli a nikam moc nejezdíme 😀
No já se ptala doktorky taky na žloutenku a nakonec jsme jí nedaly, ikdyž v létě jedem na dovču, ale je to Evropa, takže podle ní by to mělo být v pohodě. Ona svoje vnoučata taky nenechala očkovat, tak to asi o něčem vypovídá. Hele, za nás tyhle vymoženosti ani nebyly a taky jsme živý 😅

amj
10. kvě 2008

no, my třeba dneska jdem na parník 🙂 tak jsem zvědavá, hlavně asi nejvíc na to vstupný 😀
tak to je taky fakt, já ji naočkovat ale asi dám, žere mi ty vajgly, a všechno ze země, i když ji milionkrát řikám že je to fuj...stejně to schová a za rohem to cpe do pusy 😖

nursik
autor
10. kvě 2008

Ahojky, tak jsme dneska byli na nákupu a zas průvan v peněžence ☹ Je to hrozný, jak je všechno drahý jak prase. Ale koupila jsem malé houpajdu a sobě truhlíky na kytky, tak snad to bude dobrý aspoň pro ozdobu 😀
Zítra musím ještě koupit kytky a zasadit je, snad mi to nepochcípá, jsem jak kozel zahradníkem 😀

kony
10. kvě 2008

ahoj holky 🙂

nursik, zdravotnice 🙂 - a já si hned říkala, že za tím Tvým nickem něco bude 😉 Já myslim asi podobně jako Ty. My jsme taky byli naočkovaný obyč vakcínama, protože koneckonců nic jinýho nebylo 😝 , pravda, doba se mění a vyžaduje pokrok, změnu, ale taky jsem četla o zátěži z mnoha očkování...My zatím taky jedem standartní očkování,asi půjdu pořád touhle "zlatou střední cestou"...

kony
10. kvě 2008

amj, díky za info, tak to Josefinka(neva , že to píšu takhle česky??) zvládla dost dobře 😉 Jen tak dál. Uvidíme jak my za pár měsíců...

nursik
autor
10. kvě 2008

Jj Kony, ve firmě, kde jsem dělala jsme musely nosit visačky s angl. popisem, takže NURSE - zdravotní sestra a kamarádi mi říkali nursík 🙂
No já si myslím, že se nic nemá přehánět ani očkování, ale samo ať si to každá mamina udělá podle sebe 😉

kony
10. kvě 2008

nursik 🙂

jasně, každá podle svého vědomí a svědomí, já když u Věrky nevím, co a jak, řídím se vlastním instinktem a většinou to vyjde...

draga
10. kvě 2008

čau kočky 🙂

tak co Věruška Gabčo dpufám, že ok 😉

Dálovi jsme již vysadila panadol ale kapky na kašel musím dávat bo by se asi udusil ale ten hnusnej dusák už má přešlej v ten odkašlávací takže snad už bude líp...mě je teda už taky lepší a Dála to má posunutý o den...přes den tu vymýšlí lumpárny a já ho nechávám bo jinak bysme doma asi chvípli nudou nebo řevem s dupáním že tohle ne a ne...prostě máme vyjímečný stav ale už se těším až budeme moct jít ven to je prostě úplně něco jinýho než zabavit dítko celý den doma 😉 tak ho aspoň učím domácí práce, jako zametat, vysávat a docela mu to jde 😀

s tím očkováním já zase přemýšlím trochu jinak...proč nedat šetrnější vakcínu a trochu mimískovi ulevit...i když pravda je že ne všechno je lepší...např. očkování proti ptačí chřipce byla totální kravina a přesně tah farm. firmy aby prodala zásobu vakcíny co měli navíc...jak ví Kony jsem též z oboru farmacie 😀 😉 a neštovice jsem se prostě rozhodla nechat náhodě...myslím, že i naše mudra není úplný zastánce všeho očkování a docela na to kouká s nadhledem 😉

kony
10. kvě 2008

hoj Dragi 🙂

Věrka ok!! Až moooc 😎

No, chudáček Dalíček,mě je vždycky těch nemocnej dětiček tak líto ☹ Zas ale když vymýšlí lumpárny(viděla jsem v albu, jak vytírá 😀 )tak už je mu líp, tak jen tak dál...Už se na Vás zas těšíme! 😉

Dragi, na to očkování máme min dva měsíce čas se rozhodnout, že, kdyby bylo vidět, jak mi to občas šrotuje v hlavě,... jo ne jo ne - obyčejná šetrná obyčejná šetrná 😎

Loučím se, chce se mi děsně spát a nebezpečně mě honí mlsná😠 tz. když to tu protáhnu, určitě se - pardón za to slovo- přežeru

nursik
autor
10. kvě 2008

Ono bohužel je to i s ostatníma vakcínama, např. Prevenar - farm.firmy nabídly, že budou vakcíny vozit přímo k doktorům a marže lékárny bude jejich zisk - budou si to účtovat jako lékárna. To mi řekli nezávisle na sobě 2 doktoři. TTo se mi zdá jako celkem pěkněj hnus a někteří doktoři po tom drapnou a pak doporučují a vychvaují určité očkovací látky 😠 a chudák rodiče v dobrém mínění očkují a očkují.

amj
11. kvě 2008

kony - my jí normálně říkáme Josefínka, to jen že nemá český příjmení - a má ho cizí, tak to nemohla bejt Janička, nebo Lucinka... tak prostě jsem vybírala jsméno, umérně dlouhý k příjmení, protože to jejich se nesklonuje,a chybí mu ová....tak je krátký 🙂

jo, s těma vakcínama to je... my radši tu žloutenku jooo, já nevim,kdy si náš tatí vzpomene, že poletíme k nim, aby pak nebylo pozdě...u nás je to vždycky ze dne na den. tak pro jistotu. 😎