Mám batole a kojence a plánuji miminko, časem..

lili_k
7. únor 2012

Najde se tu nejaka maminka ktera ma stejne "plany"? 😵 Mam dva male kloucky, zcela pravidelne z nich silim ale presto chci jeste jedno dite. Citim, ze proste jeste nejsme kompletni, jeste nam jeden chybi. Mame velmi narocne deti, s manzelem jsme uplne vyrizeni, ale presto nemyslim na nic jinyho... Komukoli to reknu tak si klepe na celo a mysli si, ze sem se minimalne zblaznila. Mym rodicum bych to ani nemohla priznat, ti byli v soku i z druhyho tehotenstvi.. 🙂 Najde se tu nekdo stejne smyslejici? 🙂

korcula
10. únor 2012

Ahojky, i já se přidávám🙂 od začátku jsme chtěl 3 děti, tak je budeme mít🙂 upřímně až ted na mě jdou stresy jak to vše zvládnu....😲 a o tom že třetí těhotenství takhle rychle za sebou už huř zvládá i to tělo psát ani nebudu... 😅 ale stejně to za to stojí 😉 jen už se těším až bude prcek na světě

lili_k
autor
10. únor 2012

@korcula ty jo, to mate teda opravdu male vekove rozdily 🙂

lili_k
autor
10. únor 2012

@korcula a jak se lisi to treti tehotenstvi kdyz je takhle brzy po tech pedchozich?? Ja uz i u druhyho tehu zaznamenala ze ho zvladam hur, obtize vetsi, bylo to asi rychle za sebou..

korcula
10. únor 2012

@lili_k no to hlavní je že mě hrozně bolí srydká kost už od 20tt, u prvního jsem to neznala u druhýho poslední cca 3 týdny a ted od pulky 😝 taky jsem pořád nachcípaná, asi je to tělo fakt už
unavený

hpaja
10. únor 2012

@lili_k Klárka byla jako mimi hodná, přes den většinou usínala sama v postýlce, prdíky téměř neměla (oproti synovi, s tím jsme si je užili až až), skoro neplakala. Měla tedy problémy s ublinkáváním, často jsem jí musela i 1,5h po koju nosit, aby si několikrát odříhla, jinak poplakávala, že jí ten vzduch tlačí. Ríša si taky umí hrát sám, takže to celkem šlo 🙂 I když vypjatější chvíle samozřejmě taky byly, např. když jsem malou kojila a on potřeboval nutně čůrat... Většinou jsem to teda řešila tak, že když něco chtěl Ríša, Klárku jsem holt nechala chvíli plakat (když třeba byla unavená a nemohla zabrat) a věnovala jsem se jemu - nechtěla jsem, aby začal žárlit. Postupem času se to zlepšovalo a už si spolu umí i chvíli pěkně hrát 🙂 musím je tedy pořád sledovat, pže si berou hračky, Ríša sem tam Klárku schválně strčí, bouchne, atd. A Klárka začne buď plakat nebo mu to vrátí a musím je "rozsadit", aby si to furt nevraceli 😅 no je to veselý 😀
Syna mi do školky vzali, chodil od října do konce roku 1x týdně a teď od ledna měl nastoupit už normoš na každý den v týdnu, ale ještě tam nebyl, pže měl o Vánocích zánět středního ucha a než se mu to stačilo zlepšit, tak ho v půlce ledna hospitalizovali, měl angínu a zánět v ledvině... takže si ho radši nechám asi až do konce února doma.
Jinak miminko spící celou noc bych si taky přála, Ríša se mi budil do půl roku v noci co 2 hodiny 😖 do 10 měs. po 3 hodinách a do 15 měs. 2x za noc... Klárka se mi ještě před 2 týdny budila 3x za noc, ale konečně jsem se hecla a naučila jí, že v noci se nepije... Teď se v noci sice jednou vzbudí, ale chvilku jí pochovám a pak spí do půl 6 až 6h.

hpaja
10. únor 2012

@korcula vidím známou tvář 🙂 já jsem hlavně zvědavá, co budeš pak referovat, až budeš trojmamka... 🙂
Včera mi sousedka říkala, že potkala u dr. čerstvou trojmamku a prý byla plná elánu, všechno v pohodě a ještě prý stíhá sem tam pohlídat svojí sestře 2 děti 😕 tak to jsem pěkně čuměla, takhle bych to pak taky chtěla zvládat 🙂

korcula
10. únor 2012

@hpaja nooooooooo tak to klobouk dolu, já začínám mít celkem bobky 😅

jajulin
10. únor 2012

@lili_k ještě k tvé otázce, jak zvládám: no řekla bych, že dobře, ale mám toho večer většinou plné zuby 🙂. Všichni mi říkali, že nejhorší je šestinedělí a pak už je to jen lepší, jenže u nás je to přesně naopak. Šestinedělí super, od podzimu je to čím dál náročnější, řekla bych. Ale je to tím, že obě naše děti byly vzorné miminka - většinu dne prospaly, noc taky, prdíky minimálně, A. na prdíky vůbec netrpěla. Kam jsem ji položila, tam usnula. Ona je moc hodná i teď, ale jak je větší, má samozřejmě své nároky - chce moji pozornost, musí na mě pořád vidět, lezou jí zuby, při usínání mě taky vyžaduje, ale naštěstí během 10 minut usne - teda aspoň většinou. Nejvíc mě teda ubíjí to navlíkání, když jdeme ven. Ráno vstáváme mezi 8-9:00, pak nakojit A., nachystat snídani P., obléct jedno dítě, obléct druhé dítě, pustit TV, aby v 9:25 mohli sledovat Zpívánky 🙂... nachystat snídani pro sebe, najíst se, obléct se a pak všechny obléct do zimního. Mezitím Anežka už béká, protože se jí chce hrozně spát. Dřív než v 10:00 se z domu prostě nevypravíme. Vrátíme se z procházky, nachystat oběd pro P., pustit mu k tomu Teletubbies, nachystat oběd pro A., nakrmit ji a připravit oba k polednímu spaní. Odpo spí cca 2 hodinky a já s nima 🙂. Pak už je to takové volnější, po spaní ven nechodíme a jen si doma hrajeme. Manžel většinou dorazí z práce aspoň na koupání, A. usíná kolem 19:00, P. kolem 20:30. Jinak nám moc pomáhají manželovi rodiče, čerství důchodci. Zrovna tento týden jsme k nim byli pozvaní na oběd skoro každý den, P. u nich skoro každý den po obědě spal, vrátili ho až k večeru, takže já jsem si doma užívala pohody s jedním dítětem, které mi navíc nikam neuteče 🙂. Ale tento týden byl fakt výjimka, jinak kromě nedělí vařím většinou sama. Takže asi tak se si žijeme 🙂. Příští týden jedeme na týden k mým rodičům, takže pro mě to bude zase příjemná změna a snad nám ta zima nějak uteče.

ivarei
10. únor 2012

@lili_k Taky bych si přála ještě miminko 🙂 😉

germaine
10. únor 2012

Holky, já se sice nechystám mít třetí dítě, ale obdivuju vás, že chcete jít do třetího...já mám zatím dojem, že za těch 9m co je malej na světě jedu jaksi nadoraz...je hodně náročnej na pozornost, málo spí atd...takže momentálně neplánuju ani druhý, ale myslím, že se to snad časem změní... 😉

jajulin
10. únor 2012

@korcula tak dětičky s takovým rozestupem považuji za ideál, ale nevím, jestli si na to troufnu. Každopádně máš můj obdiv a moc vám fandím 🙂. A k tomu zhuntovanému tělu - já se vdávala na podzim 2008, hned prvním cyklus po svatbě jsem otěhotněla a od té doby jsem v jednom kuse buď těhotná, nebo kojím nebo kombinace obojího 🙂. Asi by to chtělo dát si před dalším těhu nějakou pauzu od kojení.

hpaja
10. únor 2012

@jajulin to já jsem vždycky večer taky ráda, že konečně sedím 🙂 a no vida, na to období, kdy na mě musela K. pořád vidět jsem nějak už zapomněla a možná mám už o všem zkreslenou představu, že to nebylo tak hrozný 😅 😀 s tím těhotenstvím a kojením v kuse to mám taky tak, poprvé jsem otěhotněla na jaře 2008 a kojila jsem do doby, než jsem zjistila, že jsem znovu těhotná (těhu bylo to plánované, R. jsem odstavila, pže mi to bylo hodně nepříjemné). No a momentálně ještě K. kojím. Před dalším těhotenstvím bych taky chtěla pauzu, ale malá je docela závisláček, tak nevím, jestli to vyjde 🙂

evulina77
11. únor 2012

@lili_k no to sice můžeme, ale zatím kojím jak o život. První sem kojila 22 měsíců a otěhotněla sem až tři měsíce po konci kojeni, ale asi to už nemělo vliv, nebo nevím. Teď bych chtěla kojit taky dlouho...

evulina77
11. únor 2012

no mít obě děti doma, to je asi nářez. Starší chodí od září do školky, do ledna na 4 hodiny a teď už pomalinku chodí na celý den. Takže po téhle stránce je to super, mám čas se věnovat mladší a taky mám čas na domácnost...

dlabinecka
11. únor 2012

Taky se přidávám. mám děti od sebe 16měsíců, šílim z nich, někdy bych je nejradši seřezala oba, ale tak strašně toužím po třetátku. Bohužel, manžel mé nadšení tak uplně nezdílí, takže to nechávám uležet a třeba časem...

lili_k
autor
11. únor 2012

@jajulin no tak ty mas oprvdu suprovy podminky 🙂 zavidim 😵 Ja nemam zadne hlidani, zadne babicky ani teticky, nikdy nam nikdo deti nehlidal. Ale to mi ani nevadi 🙂 Jak pises o tom vasem denim rezimu, to je ideal 🙂 My chodime ven kazdy den, ale az odpo, ted v zime. Pres leto a na podzim jsme chodili pravidelne dopo i odpo, vastne jsme byli venku skoro cely den, jakub na odrazedle, adam v kocarku, bylo to super, uz se strasne tesim na jaro!!!!!
Mladsi syn ma tezkou formu ekzemu, no ani doktori vlastne nevi co to je, ja si osobne myslim, ze to ekzem neni, ale neco jineho. Musime ho mit cely den v ruce, strasne se jinak skrabe. Neuspavame jinak nez v ruce a taky vzdy spi jen v ruce, tudiz ja jsem hodne limitovana timto, kazdy den mi spi jen v ruce, starsi uz si nastesti zvykl. Domaci prace delam zasadne az kdyz je manzel doma 🙂

@evulina77 ja prvniho kojila taky dlouho, druhyho jsme kvuli zdravotnim problemum museli odstavit v pul roce...

@dlabinecka doufa ze manzel povoli 😵

dlabinecka
11. únor 2012

@lili_k Díky, taky doufám 🙂 Přitom se o děti stará, tak krásně, ještě jedno by zvládl určitě 😅

korcula
11. únor 2012

@jajulin tak to krásně zvládáte🙂 jsi šikulka... my to tak idylicky nemáme, a mámpocit že občas mi hrabe už ted... přes den mi espí ani jeden už, ale zase už si spolu docela vyhrají, tak to je taky fajn... školku budemem zkoušet jestli je vezmou od září spolu, byla bych ráda,jsou na sebe dost fixovaní, ale Aja je ještě plně na plenách, a nočník bojkotuje, tak snmad se námdo léta podaří to vyřešit... 😉
s tím kojením, u honzíka jsem musela přstat v pul roce, jak jsembyla těhu a zvracela jsem, tak od nepřibýval... a u Aničky jsme se nechali připravit o kojení ve 3 měsících, doufám že u toho 3 to bude lepší 😉
@lili_k to musí být náročný s tím pořád na ruce ☹
@dlabinecka přeju at manžel povolí🙂

dlabinecka
11. únor 2012

@korcula Děkuju, snad ho nějak zpracuju 🙂

lili_k
autor
11. bře 2012

Nam to tu nejak zamrzlo 🙂 Jak se mate holky? Neni uz nejake tretatko na ceste? 😵

My ted s manzelem vedem debaty na tema kdy tedy, 2lety ci 3lety rozdil.. nebo 4lety... ale to ja tak dlouho nevydrzim 😉

dana3262
11. bře 2012

@lili_k ahoj! Precetla jsem si tvuj 1.prispevek a jsme na tom uuuplne stejne. Mame kluky 1,5r od sebe a mama mi hrozne pomaha, ale kdybych ji rekla, ze bych mela mit treti, tak by me asi poslala nekam 😀
Rikam si: Treti do 30ti let nebo vubec 🙂

lili_k
autor
11. bře 2012

@dana3262 to ja asi do 30ti nestiham 😉 nam nikdo moc nepomaha bohuzel..

a jakej bys chtela vekovy rozdil?

samelia
11. bře 2012

Ahoj holky, tak u mě tedy ještě třeťátko na cestě není... Zrovna včera jsem nahodila tuhle možnost před manželovo babičkou (ona sama má tři děti), že s manželem chceme třeťátko..a hle, to byla sprcha 😝 Že jsme blázni a kdesi cosi... No, prostě ohraná písnička. Dnes musí mít každý nejlépe dvě děti a nejlépe ještě páreček (už tuhle pdmínku jsme "narušili" 🙂 Ale reakce nám nevadí, stejně se nikdy nezavděčíme všem a navíc, oni naše děti vychovávat nebudou, takže... Já teď ještě řeším jiné dilema. Škola nebo už teď třetí prcek??? Mám podanou další přihlášku na navazující VŠ, přijímačky jsou v červnu a já teď stojím před otázkou, jestli mrně už teď (tedy zase začít s plozením standardně v létě - my jsme na ty beránky 😉 s tím, že poslední dva by měli od sebe rozestup 2 roky, nebo počkat rok a opět rozestup 3 roky. Mezitím nějak začít tu školu, pak ji třeba přerušit (už jsem to zažila na předešlé VŠ, kterou jsem na chvíli přerušila a dodělávala s druhým mimi po šestinedělí), nebo jak? No, mám ještě asi tři měsíce čas na rozmyšlenou, tak snad to vyřeším. Manžel mi v tom nechvává volnou ruku 😎 Je to zapeklité, skoro jako:"být, či nebýt?" 😀

ined77
11. bře 2012

ahoj 🙂 ,
taky bych šla do třetího prďolky, ale s MM to máme vyřešené, rozumově by to byl nesmysl...byt 2+1, finance, věk 😅 ...prostě všechno dohromady říká ne ☹ ...jen mě mrzí, že už to bylo naposled 😅 .navíc, pro mě by to bylo čtvrté těhu...nevím co by na to moje tělo 😅 .
ale nevadí, jsem šťastná za ty dva miláčky naše 😵 .a všem vám tady držím palce ať se vám vaše sny splní! 😵

leiladelly
11. bře 2012

@ined77 jak já Tě úplně chápu..... Mám velkou touhu, i když jsem z těch dětí občas utahaná , ale jinak převážně velmi šťastná, manžel říká, že už má dost, že je to složitý tolik dětí dobře vychovat a věk už tlačí.... A prý se mám věnovat své profesi, atd. Ale mně je líto, že bych už neměla zažít ten zázrak dítě nosit, cítit ho, porodit.... Vystudovala jsem, co jsem chtěla, při dětech pracuji, ale nikdy jsem netušila, že mne mateřství tak naplní, naplnilo. 🙂
Přijde mi to ta nejkrásnější věc v životě. 🙂

ined77
11. bře 2012

@leiladelly ...nezbývá než souhlasit 🙂 .
ale co my víme, třeba to příroda za nás vyřeší sama 😉 .i když to teda u nás moc nevidím 😔 .ale tak.....si počkám na babičkování no 😀 .

leiladelly
11. bře 2012

@ined77 tak, já myslím, že pokud zdraví dá a tělo povolí, tak třeba bude. Radek mě průběžně upozorňuje na transportéry, do "normálního " auta se čtyři děti nevejdou, ale tak i to škaredý velký auto skousnu 😀

dana3262
11. bře 2012

@lili_k kdyby bylo treti ve 30, tak by byl vekovy rozdil od nejmladsiho 3,5 , coz uz mi prijde dost, ale ten rozdil 1,5 mi prijde zas malo, je to na palici. Optimalni mi prijde neco mezi 2-3 lety. Co myslis ty?

marecek4
11. bře 2012

tak koukám,že se názory některých prarodičů shodují s těma našima před šestnácti lety-bohužel tam to padlo přímo-prý jdi na potrat-i od už bývalého manžela,ten taky neváhal to přímo zopakovat i Rádě,naštěstí je na tohle zatím nějak splachovací a nebere mu to,no ale když jsme se s přítelem rozhodli pro Marečka,tak máma nám to schválila,a jeho maminka se skorošvagrovou mě vyslíchaly při každé návštěvě jestli už-a to teda ještě před rozhodnutím,takže pak byla radost veliká,bohužel babička si ho už moc neužila,ale přítel je vlastně z pěti dětí a já ze tří a večer tady roběhlo že Klapzubovu jedenáctku už nestíháme ☹

holky,přiznám se,že vám to těšení se budu závidět,ale na druhou stranu se zase můžu za pár let těšit aspoň na vnoučátka,do dalšího se fakt už pouštět nebudem,nejsme už nejmladší

samelia
11. bře 2012

@ined77 Já Tě naprosto chápu. My teda máme taky jen 2+1, ale počítáme do tří let vypadnout do většího. Věk zatím neřeším. Bude mi teprve 30 (teda píšu "teprve", páč mi to přijde jako ho*no věk 😀 ) a já se teda cítím furt plná síly... Takže třeťátko moc chci, jen to skloubit (děti+škola+přivýdělek, co mám). Aby to pak se mnou neseklo 😝 🙂 Ale ne, jsem optimista. Vždycky se to nějak vyvrbí. Přeji taky všeh hodně zdaru, ať se rozhodnete pro cokoliv.