Mám doma nezvladatelné dítě. Co s ním?

doli1
8. dub 2009

Ahojky maminky
snad jste někdo na tom aspon trochu stejně a máte doma aktivní dítě který je sem tam pěkně nezvladatelný.máme nějaké období kdy vše patří mu nic nechce pujčovat,začal se prat,počurávat(to už jsme zvládali)no prostě děs už nevim jak naněho.
co se vám osvětčilo co na děti platí?
díky moc za reakce

sabinecka
6. kvě 2009

Ted jsem si vzpomněla o víkendu u nás byla kámoška se synem stejně starým jako sabča a byli jsme venku.
Na zahradu jsem vytáhla i stoleček pro ně dva a dvě židličky.Kuby si šel sednout a jak sabča zbystřila že si jde sednout okamžitě se rozběhla a šla mu vzít tu židli tak si vzal tu druhou do toho tam opět skočila sabča a zas vzala i tu druhou a obě držela a řvala néé.
Tak jsem šla do garáže a přinesla ještě jednu.Sabča byla hotová lítala od jedné židle ke druhé a pak pochopila že tři židle nezvládne unést tak mu jednu nechala ale to samé bylo s hračkama takže furt byl jen řev a nic víc.
No ale nakonec se drželi za ruku a pusinkovali se. 🙂

slunicko552
6. kvě 2009

baji ono to chce pořád dokola vysvětlovat.Já vím,že je to těžké,když vidíme některé děti,jak si pěkně hrajou a ty naše jsou jak ďáblíci 😀 Je dobré taky nechat,když si jiný prcek od Tvojeho něco bere,a´t se malá naučí,že není vše jen pro ní.Já třeba zasahuju jen v nutném případě,samo pokud nejde o ubližování nebo tak něco 🙂

bajnokova
6. kvě 2009

Ona Sabča spíš všechno dělá těm mladším dětem ale to je v celku jasný ty malý se ještě neubrání a každý dítě je jiný ta starší Natálka byla taky divoch ale takovej ne,je pravda že Sabinka je více po tatínkovi i asi povahou táta je taky občas vztekloun a taky máme řecké předky manželova maminka je řekyně tak Sabča má asi víc řeckých kořenů 😀

sabinecka
6. kvě 2009

Na ní si taky ti starší dovolují a ona zase na mladší ale tak je to i v životě vždycky si každý dovolí na toho slabšího to jsou zákony přírody.
I ten tygr ví že má větší možnost zabít antilopu než třeba bizona.
Neboj je to všechno o vývoji dítěte potřebuje si samo uvědomit sílu svého území.
Více si dítě dovoluje když je s matkou nebo v prostředí kde to zná.Ale to dělají i dospělí (dovolují si když mají někoho v záloze kdo by mohl v případě boje zasáhnout).
Fakt.
Ted uvažuji kdyby mi někdo do očí řekl at jdu s dítětem k psychologovi no ten by si asi něco vyposlechl.Já bych mu dala. 😠

bajnokova
6. kvě 2009

Ne oni mi to neřekli škarede jen jestli jsem neuvažovala o návštěvě psychologa

chechta
6. kvě 2009

Baji já myslím, že ej to teda obdobím prostě ste živější jako my všichni v této diskuzi 😀 😀 😀 😀 😀 a myslím si, že by si psycholog asi ještě moc nepokecal 😀 😀 😀 😀 😀

bajnokova
6. kvě 2009

Jsem to tady četla co ty děti nevymyslí 😀

slunicko552
6. kvě 2009

baji no vidíš,to přejde nebo se to aspoň usměrní.děcka si nenechají nic líbit 🙂 Prckovi je jedno jestli dítě mladší nebo ne,pokud mu někdo něco dělá,tak jede i do 6letého 😅 😝

bajnokova
6. kvě 2009

V to doufám jasně že děcka to zkouší co si všechno mužou dovolit,taky je fakt že jsme moc mezi děti nechodili kvuli nemocem Sabča bývala dost nemocná všechno pochytala od té starší takže té starší Natálky má už asi plný zuby teprve ted jsme začli chodit do cvičení a do plavaní plavat jsme byly ted porvé t´byla jak vyměněná 😀 jsem si říkala to ani není možný že je najednou tak zakřiknutá a hodnáááá 🙂 tak uvidím jaký to zas bude příští tyden.

sabinecka
6. kvě 2009

Děti jsou šílené aspon se nenudíme ale jinak jsou to zlatíčka nedovedu si představit že bych měla jiné dítě.
Ted tak uvažuji že kdyby někdo přišel že mám jeho dítě a on moje tak se asi zblázním no to nevím co bych udělala.
Co byste dělaly vy?

Máme všechny podobně stejné děti takže všechny k nim máme velký citový vztah co by jste dělaly vy?

bajnokova
6. kvě 2009

To čoveče nevím asi bych ty svoje holky nedala jsou to naše zlatíčka

slunicko552
6. kvě 2009

sabi no to mi ani neříkej.Jak si vzpomenu na tu kauzu 😢 .Já jsem říkala,že bych Matika nedala ani za nic.To musí být hrozné.Bych někde zdrhla 😝

timbouctou
6. kvě 2009

Holky já bych si vzala velkou půjčku a najala vraha a nechala pěkně potichu zlikvidovat toho chlápka, co s tím přišel. Všimly jste si, že je to vždycky chlap, co ho takovýhle věci napadnou?

timbouctou
6. kvě 2009

No, já se nebojím, není na světě nikdo, komu by byl náš malý podobnější, než je jeho tatínek 😀

slunicko552
6. kvě 2009

tim pst,ještě Tě někdo udá 😀 Ale jinak souhlas,babu by to ani nenapadlo 😔 😝

chechta
7. kvě 2009

Holky fakt je to těžký ☹ no nechtěla bych to zažít, ale je fakt, že představa, že ti někde někdo vychovává tvou vlastní krev je strašná 😒 že já vychovávám něčí jiné dítě by mi nevadilo
Občas maminku vídám u nás v mateřským centru a holčička mi příjde hodně zakřiknutá, ale je otázka kolik to má v povaze a kolik to udělala ta změna rodičů ☹

sabinecka
7. kvě 2009

Počkej ty je znáš ty vyměněné děti?

slunicko552
7. kvě 2009

chech je to těžké,ale já bych malého nedala.I pro ty děti to musí být hrozné ☹

sabinecka
7. kvě 2009

Kydž nad tím tak uvažuji tak bych sabču taky nedala při představě že by někdo přišel a řekl mi tak tohle už nemilujte budete milovat toto tak se asi zcvoknu.
Asi bych bojovala za to že si nechám to co mám doma jako z ní to hrozně ale je to tak.
Ovšem nevím jak bych vysvětlila jednou té vlastní krvi proč jsem nechtěla jí a nechala si dítě cizí.
FAkt jsem je litovala.
A s těmi chlapama je to pravda matka o svém dítěti nikdy nepochybuje miluje ho at je jakékoliv.

chechta
7. kvě 2009

Sabi né tak docela - tu holku ( čermákovi) tak tu znám od vidění páč mám příbuzný ve stejný vesnici odkud pochází. Občas jsemaj něco z té kauzy zaslechla trošku jinak než to reprodukovala media, ale to už je stejně jedno. No a v našem okrese je tuším jen jedno mateřské centrum a oni tam asi taky občas chodí páč jsem je tam párkrát viděla na různých hromadnějších akcích.
No já jsem přemýšlela o tom jestli bych vůbec šla na ty testy a jestli by mě k tomu mohl někdo vůbec přinutit - raději bych žila v blažené nevědomosti. Ale zase těžké posuzovat to páč sme v té situaci nebyli. Rozhodně bych to netahala na veřejnost,a le to bohužel spískal ten chlap co si nechla udělat jako první ty otcovksý testy ☹

Taky si myslím, že je ještě další boj čeká až si to ty děcka začnou uvědomovat až budou chodit do školy protože to budou pro děcka prostě pořád ty vyměněný holky - když to bylo takhle zmedializovaný tak to prostě pro ty holky bude v určitým věku určitě dost těžky

sisi.v
7. kvě 2009

já bych holky asi malou dát nechtěla. jako nevím, co bych teda řekla tý druhý holčině, až by vyrostla, ale mně zas nepřijde tak hrozný, že je to je/není moje krev. upřímně, je mi to jedno, i když genetika je genetika.

sisi.v
7. kvě 2009

tim - plně souhlasím s touto verzí řešení 😀

sabinecka
8. kvě 2009

chechti a nevíš asi jak ted se jim daří víš zajímá mě to spíše z toho lidského hlediska.

chechta
8. kvě 2009

sabi ted toho moc nevím - vím, že se jim narodila dcera takže mají holčičky dvě a když jsem se ptala tety tak říkala, že se s tím prostě ještě moc nesmířili ( což se teda nedivím, ale čas ty rány postupně bude zacelovat)

slunicko552
9. kvě 2009

Chech já se taky nedivím,že se stím nesmířili 😔 Pro ty holky to musí být hrozné a pro ty maminy taky. 😔

sabinecka
9. kvě 2009

Já bych se zbláznila.

chechta
10. kvě 2009

Sabi myslím, že k tomu asi neměli daleko ☹ ☹ taky chodili k odborníkům pro pomoc to vlastně říkali i televizi, že měli psychološku

Holky ale hlavní je, že se ty rodiny dokázali dohodnout dokážete si představit jak by to dopadlo, kdyby jedni chtěli výměnu a druzí ne - to by teprv byla katastrofa

skurinka
10. kvě 2009

cau holky-nebyla jsem tady pac jsem mela depku jak prase.jsem myslela ze si pujdu hodit maslu 😔 😔 😔
o te zamene jsem slysela a jak to pokracuje nejsem v obraze.
krasnej den matek

slunicko552
10. kvě 2009

Ahojte 🙂 Taky přeji krásný svátek 😉
sku co se stalo? 😲

doli1
autor
10. kvě 2009

sku copak se děje?
holky kdyby mi někdo vzal šimona a dal mi jiný dítě(ikdyž hodný🙂) ) asi bych to nepřežila.musí to byt fakt hrozný.myslím si že vychovávat cizí dítě neni špatné a po roce přijmout jiné musí byt děs.
podle mě t yděti na to zapomenou pokud jim to nikdo nebude připomínat.rok je strašně málo.
jinak stim chlapem bych se asi rozvedla protože všem zničil život.