Maminky epileptičky - jak jste to zvládaly?

rousse
14. led 2015

Ahoj holky - s mojí kamarádkou epinou se léčím už od dětství - teď už jsem prakticky bez léků a několik let i bez záchvatu (volejte sláva a 3 dny se radujte🙂. Nicméně pořád ve mě hlodá červík, jak to po porodu sakra budu zvládat? Prckovi neporučím, ať spí, že se musím taky vyspat, jinak to blbě dopadne🙂 Jaké máte zkušenosti? Jak jste zvládaly první dny a týdny po porodu? Co noční vstávání? No prostě mraky otázek, ale odpovědi na ně na netu moc nenacházím....Tak mě napadlo přímo založit diskusi na toto téma a budu ráda za jakýkoliv příspěvek🙂

lencza85
22. srp 2016

@mnik ahojky, rodila jsem v Motole a super, vše ok. Epilepsii mám uz 12 let kompenzovanou na Lamictalu. Měla jsem strach, aby se mi záchvaty po takové době kvůli tehu a náporu po porodu nevrátily, ale vše naprosto v pohodě. Rodila jsem přirozeně.

lencza85
22. srp 2016

@mnik ahojky, rodila jsem v Motole a super, vše ok. Epilepsii mám uz 12 let kompenzovanou na Lamictalu. Měla jsem strach, aby se mi záchvaty po takové době kvůli tehu a náporu po porodu nevrátily, ale vše naprosto v pohodě. Rodila jsem přirozeně.

mnik
26. srp 2016

@lencza85 Ahoj, děkuju za odpověď 🙂 Mám epilepsii osm let, taky kompenzovanou na Lamictalu - beru 200-0-200. Dávka se mi navýšila před lety kvůli antikoncepci a od té doby jsme snižovat nezkoušeli - naposledy kvůli tomu, že jsem dostala povolení udělat si řidičák, tak aby se to nevrátilo...

Opravdu jeho hladina v těhotenství tak rychle klesá, jak se všude píše? EEG jsem teď naštěstí měla v pořádku a hladinu budu vědět příští týden.

O Motolu uvažuju, protože má velkou neurologii a přímo centrum pro epilepsii, ale děsí mě recenze, že mívají tak přerváno, že se maminky často nevejdou na šestinedělí.

lencza85
26. srp 2016

S tou hladinou to je bohužel pravda, a u me klesala snad mnohem víc než se všude píše. Píše se myslím i, že ve 3. trimestru už hladina neklesá, ale mně klesla hodně. Z původní hodnoty 16 jsem 2 měsíce před porodem měla 5, po zvýšení dávky 6,5. Zkrátka hladina klesala celou dobu a já se nervovala, měla jsem strach, protože jsem byla už hluboko pod referenční mezí (ta je nějakých 11-50). Pro jistotu jsem v tu dobu právě ani neřídila auto.
Ale mám super doktorku, ta mě uhlídala skvěle. Lamictal se za celou dobu navýšil z původní davky 150 mg na 300. Po porodu jsem pak už bez odběru krve sama dle doporučení postupně snížila na 100-0-100.

Já Motol muzu fakt vřele doporucit. Je pravda, že jsem měla štěstí a šla rovnou na šestinedělí.

Pokud chceš, klidně mi napiš do soukromé zprávy. 🙂

czechzuzanaba
20. říj 2016

Holky potrebovala bych porafit neco ohledne epilepsie,byla by nektera ochotna se podelit ze zkusenostma?

handous
20. říj 2016

@czechzuzanaba Co bys ráda věděla? Já jsem maminka epilepticka.

czechzuzanaba
21. říj 2016

@handous napisu IP. Dekuju.

blazenka81
3. led 2017

@czechzuzanaba,cekame miminko a taky jsem epilepticka,mam strach aby miminko bylo zdravw,protoze mi navysili leky ☹

mysulkt
8. dub 2018

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli je zde nějaminka, která v těhotenství prožila epi záchvat? Já mám epilepsii již 16 let, 2roky jsme plánovali s přítelem miminko, vše nám lékaři povolili a teď jsem v 8 měsíci a za poslední měsíc jsem měla 3velke záchvaty. Musím říct, že jediné štěstí bylo, že jsem nespadla ale 2x ve spánku což probudilo přítele a jednou na sedačce. Ale pořád jsem neměla dostatek kyslíku. V nemocnici mi tvrdí, že je maličký v pořádku ale pořád se bojím. Já beru lamictal 300-0-300, Rivotril 0,5-0-1, zonegran 150-0-150, a samozřejmě i železo,magnezko.... Je toho moc 😞😞 a mám strach jak to bude s kojením. Jediné co jsem vysadila byl cipralex a to už na začátku těhotenství. Prosím má tady někdo podobné zkušenosti? zapomněla jsem dodat,že ten lamictal mi teď navýšili o 50 večer i ráno a to samé zonegran kvůli hladinám. Moc děkuji za odpověďi

petrajiranova
8. dub 2018

Ahoj od dětství se léčím s epilisii je 28 let a už 5 let bez záchvatu, první těhotenství jsem zvládala kupodivu dobře rodila jsem císařem skrze polohu miminka, teď čekáme druhé v červnu od neurologa mám povolené rodit normálně vaginálně z čeho mám radost páč císaře už nechci. Mám dvojnásobek dávky než jsem otěhotněla abych během těhotenství nedostala záchvat a porod ustála. Nebudu farajeřit a starch z porodu trochu mám abych nedostala zachavt z vyčerpání a ke uvidíme. Každopadne to chci mít už za sebou 😎

bara121
24. pro 2018

Ahoj holky, beru Lamictal 250-0-250 a Zonegran 250-0-250... Lamictal je pry celkem osvedceny, ze je bezpecny pro plod, ale Zonegran je relativne novy na trhu. Jsem teprve rok bez zachvatu, takze ani ja ani doctor nechceme snizovat, ale moc se bojim, aby mimco bylo zdrave... Beru kys.listovou, ale nevim co vic udelat:( Vite neco vic o Zonegranu?