Miminko a venčení mazlíků

errisek
14. bře 2017

Pěkný večer maminky, měla bych na Vás zkušené dotaz..v červnu budu rodit, do toho se budeme stehovat do byt (bez vytahu) 4.patro... Máme dvě fenky-1 má 10let mala rasa lhasa apso...má problémy s plotynkami, tudíž do a ze schodů ji budu muset nosit a 2 v tu dobu bude mít rok-pitbulka, ještě střeštidlo..letí jak blázen... nevím jak tohle vyřešit ☹ jsem z toho zoufalá.. je tu hodně maminek, které jsou proti venčení bez prcka s chuvickou, ale jiná možnost mě nenapadá? ?? Měla by jste některá nápad jak na to?

anetka1701
14. bře 2017

nosítko na prcka a na psa tašku s pevnym dnem 🙂 druhý pes na vodítku, vyvenčíte, dáte do tašky a hotovo 🙂

popelka1984
14. bře 2017

Já bydlim ve třetím patře v paneláku bez výtahu se synkem,psem a kočkou.Ted budou malému tři roky a jsem na to sama, když byl miminko a chlap byl v práci tak jsem venčila i bez malého když spinkal, někdy prostě nebylo zbytí, teď když jsem sama tak mi nic jiného nezbývá, přes den chodim s malým a jinak v noci bez něj. Pes je hodně nemocný se srdcem takže se vyvenčí kolem paneláku a šup domu. Takže moje rada, venčit hlavně když je doma manžel, nebo když někdo pohlídá, na malého pořídit nosítko,na psa tašku, nebo když bude malý v nositku tak se dá pes do ruky, když se musí jít když malý spí tak mít v postýlce monitor dechu a třeba chůvičku sebou. Není to ideální a někdy to jinak nejde, okolo nás nejsem jediná kdo to tak děla.

luj89
15. bře 2017

@errisek Ted nevim s cim presne si nevis rady. Zkus to trochu rozvezt. Bzsyt se normalne venci pejsci i kdyz mas u sebe mimco 🙂

karlajasmine
15. bře 2017

Nosítko nebo šátek na miminko, pes do velké ikea tašky, pak psy na vodítko a mas vyřešeno 🙂

karlajasmine
15. bře 2017

Nebo do ikea tašky asi ne, nemam psy 😀 prostě taška na psa

indiankaindianka
15. bře 2017

Já mám stafbula a štěně staforda, pořídila jsem si nosítko caboo, tak doufám, že mi mé plány vyjdou a budu je všechny brát hromadně 👍
A určitě nebude problém ho tam chvilinku nechat (mám monitor dechu a chůvičku), když by spinkal, tak šup vyvenčit a pak zpátky. Sestra to tak dělala a malá je zvyklá doma chvilinku počkat, přijde ji to přirozený.

msimankova
15. bře 2017

@errisek ze jsou nektere maminky proti chapu, ale to se neda nic delat 🙂 Mam psy 10 a 25 kg, muj chlap je k nicemu, takze je vencim od navratu po CS - ted je to rok. Oproti tobe mam tedy vyhodu, ze bydlim v prizemi. Dopoledne chodime ven s kocarkem a vecer je vencim kratce sama, kdyz mala spi. Nebudu lhat, prochazky s kocarem jsou strasny, ale co nadelam 🙂 Nositko bych moc nedoporucila, pes s tebou skubne a poletite oba...

berusinka1
15. bře 2017

Já chodim vencit psa od začátku,co se mala narodila,stridala jsem nositko a kocarek,přičemž mam vodítko s odpruzenim vhodné pro spotovce,které si davam kolem pasu a venceni je uplne v pohode 😃,pouze v noci,kdyz jsem byla sama jsem ybehla s chuvickou pred dum,mala mela i monitor dechu,tak to bylo v pohode.Ted čekám druhé a to uz bude mnohem složitější to sesynchronizovat,ale urcite se to taky podá...jinak jak pisu holky yse,poidit tašku na starsiho psa a vodítko kolem pasu pro mladého....

nikuu
15. bře 2017

Máme teda jen jednoho psika a k němu 4mesicni holčičku. Dělám to tak, že ráno s ním jdu, než se přítel vypravi do práce, malá buď spinká nebo ,,si hraje,, a přítel na ni jen občas mrkne a mezitím se chystá. Když jsem to nestihla, nechala jsem ji v postýlce, když spala a vyběhla jen narychlo ven, abych ji nemusela oblékat, když byly mrazy atd. Teď už ji samotnou nenechávám, přetaci se na brisko a neumí ještě zpět, takže používám šátek nebo nosítko a jdemena chvíli. Pak přes den delší prochajda se psem a dcerkou v kočárku. No a večer dle situace, buď jde přítel, nebo já a když neni doma, tak zase šátek nebo nositko a jdeme. Někdy to je opruz, když prší nebo je velká zima, ale dá se všechno.

soyevita
15. bře 2017

@errisek Já bych malé dítě bez dozoru nenechala ani s chůvičkou,ani s monitorem.Bydlím ve 3.patře bez výtahu.Psa máme chodského.Raději jezdím s kočárkem,přece jen pes občas zabere a s nosítkem máš těžiště jinde...
Já si prvně snesu malou a pak se vracím pro pejska,protože máme úzkou chodbu a mám stach,aby někoho neporazil.Má radost,že jdeme ven,tak jančí.Každopádně první měsíce budou náročné,naštěstí budeš mít letní miminko,tak alespoň odpadne dlouhé oblékání.Chvíli to bude trvat,než si to sedne.A jít venčit bude stres,ale bude to dobré.

mr_falko
15. bře 2017

u nas je to zarizeny tak, ze rano s nim chodi muz a pak ho vezmu ja odpoledne bud s kocarem na delsi dobu, nebo kdyz je hnusne, tak bud jdu kdyz mala usne anebo ji dam do postylky, aby nekde nespadla a jdu s nim narychlo ven. Prinejhorsim bude chvilku plakat, no...

errisek
autor
15. bře 2017

K tem taskam, zkusím si ji pořídit i když tedy nedokážu si představit, jak ji ponesu tak či tak i když je malá má přes 10kg a aby se takovému novému zvyku nebránila...
Nositko pořízené mám a problém je právě v tom jak tu některá maminka zmiňuje, aby pes neskubl a bylo by... ta pitbula je vždycky tak radosti bez sebe ze skáče a táhne hrožně..bych se bála ze tak zatáhne a my spadneme ☹ ...po všech odpovědích jsem nad tím tedy přemýšlela, že ráno malýho nechám s přítelem a odpoledne po obědě když by chrupkal rychle dolů slitnu s chuvickou atd nebo rovnou na procházku i s kočárkem a večer půjde přítel..
Všem moc děkuji za odpovědi a rady 🙂
@indiankaindianka chtěla bych se zeptat když se nám tu střetli "stejni" psi nemate strach? Ta moje pitbula je mazel neskutečný ale strašně ráda dává tlapkami facky :D a je prostě ještě taková divoká, věřím že chůva bude senzační ale kdy se tak zhruba sklidni nevíte podle toho svého? Ona nevnímá ani břicho zatím ☹ to ale vlastně ani ta 10leta :D a ještě teda chlupi všude máte s tím taky problém?

syrinxka
15. bře 2017

Já mám taky psího rošťáka, který se hold musel spokojit s tím, že když malá v poledne spala tak jsem jen vyběhli před panelák, vyčural se a šli hned zpátky. Jednu takovouhle mini procházku přežije :D Ale když bylo potřeba větší venčení nebo malá nechtěla spat, nedalo se nic dělat a musela jsem vytáhnout kočár. Nosítko jsem se právě bála brát ven, protože se tu často kolem venčí psi na volno a ten můj čoklik je divoký a snadno se nechá vyprovokovat.

elveren
15. bře 2017

@errisek
Řeším podobný problém - jen s tím, že bydlíme v baráčku. Mám dva bafany - 7letého NO a 4letou praštěnou parsonku. Teď se s nimi snažím chodit co nejvíce ven a zvykat je na větší klid - hlavně teda parsonici, protože je to teriér a to je diagnóza sama, ale to asi díky pitbullce znáte 🙂 Mám v plánu si pořídit i nosítko nebo šátek, naučit malou nastupovat dolu do kočárku.
Za mě se moc osvědčili pamlsky. Když se malá uklidní do nějaké míry, dostane pamlsek, pochvalu a má volno, nechat blbnout, přivolat zopakovat a klidnější interval postupně prodlužovat.
Co se týče přenášení nemocného bafana, určitě po schodech s přepravkou, ale ta se pěkně pronese... Tady bude pomoc partnera dost potřeba.
Ale zvládnete to ;) bullíci jsou k dětem suprový a co vím, tak se jich hodně zklidní, jakmile mají "zodpovědnost" za nové "štěně" 🙂

eldrag
15. bře 2017

Ja bych to nedala, staci mi vynest mimino a nakup. Sousedka nad nami to dela tak zze necha dite v kocarku dole, vynese psa a nakup vrati se pro dite .

disfraz
15. bře 2017

My máme mini psa po operaci plotýnek , ale dítě narozené na konci listopadu a manžel permanentně pryč. Jelikož prvek je nespavec, vstává v 5 -6, tak ráno venci vždy se mnou, dřív v šátku, dnes má dva roky pryč, takže poctivě už rok po svých. odpedne jak kdy, ale většinou stejný scénář. No a večer až prcek usne tak s chuvickou, malý spí v postylce, já jsem na signálu. Jinak se nedá. A psa nosím v ruce, je to čivava. Ale taška jinak a dáš ji přes záda jako batoh. Chce to režim a kázeň, prostě člověk je pak přísnější a důslednější. Nedá se nic dělat.

indiankaindianka
15. bře 2017

@errisek 🙂 nejdříve k tomu tahání a škubání na vodítku. Když jsem si pořizovala psa, tak jsem chtěla, aby mě poslouchal. Takže cvičák a zkoušky splnili co jsem si umanula. Ten starší táhne, ale stačí ho napomenout a zase zklidní tempo. Jsou hodně našlapaní energií. Ale mám výhodu, že je vezmu za barák na louku. Mám je hodně často na volno, poslechnou. Jiné je to v paneláku :/.
Jejich povahy.. no, oba jsou neskuteční kliďasové (já říkám, jaký pán, takový pes :D :D ). Opět porovnávám se ségrou. Ten její je teda neskutečně střeštěný pako, který je strašně hrrr. Ale má malinkou a nikdy s tou jeho nemotorností neměla problém. Ten můj starší ji pořád pusinkoval :D .
Ono je hodně názorů na výchovu a přístupu k dětem a psům. Já je třeba už teď učím, aby byli opatrní na mě. Učím je, že nejsou středem pozornosti. Aby to pak nebylo vše naráz. Nebudu na ně mít tolik času. Opatrnost ale stejně bude hlavně na Vás 🙂. Přeci jen to jsou jen zvířata a práh bolesti a citlivosti mají jinde. Oni neví, že to jejich šílené, radostné kroucení tvrdého ocásku fakt bolí, když vás to pleská o nohu 😅
To zvládnete ;). Ženy jsou hodně přizpůsobivé, samostatné a chytré, takže si to budete snažit ulehčit a zároveň splnit to, co je pro Vás důležité ;).
A CHLUPY? S těmi až takový problém nemám :D, víc mě trápí ťápoty na černé dlažbě 😂 - pořád vytírám..
Ale spí nám v posteli. Snažíme se to pomalinku odbourat. Tím, že je člověk celý den v práci, tak naše přítomnost jim chybí. Takže usínáme každý ve svém a v noci se přisoukají. S chlupy mi neskutečně pomáhá SUŠIČKA. Opravdu jsem tomu nevěřila, ale vytáhne mi je jak z prostěradla, tak z povlečení 👍

elveren
16. bře 2017

@indiankaindianka susicka je vyborna vec!!! Nasi bafani chodi do postele "jen" tehdy, kdyz bzdu prevlekat, ovsem o to vic si to uzivaji :D hlavne ovcak :D nemit moje mamca susicku, tak mame chlupy vsude a porad 🙂

indiankaindianka
16. bře 2017

@elveren tak ovčák má trochu delší chlupy :D
Já bohužel převlékám každý týden, výjimečně ob týden 🙂, ale to mi až tak nevadí, díky sušičce 👍

soyevita
16. bře 2017

@indiankaindianka
@elveren Taky jsem měla chlupatého psa naučeného do postele.V půlce těhotenství už jsem to omezila,aby pak náhodou neskočil na malou.Chvíli to trvalo,ale zvykl si.Výhodou je,že nemusím tak často převlékat.
Sušičku mám mraky let a díky za ni

elveren
16. bře 2017

@indiankaindianka jj, to má 🙂 Mít ho v posteli furt, tak převlákám každý den :D