Miminko chvíli nevnímá. Máte s tím zkušenost?

hvezdicka09
29. dub 2021

Ahoj maminky, prosím o zkušenost. Tříměsíční syn, všimla jsem si u nej, ze na chvíli Koukal před sebe, nevnimal, nereagoval na jméno ani jemné zatreseni, po cca dvou vteřinách se jakoby lekl a dal bylo vše vporadku. Ve mne by se krve nedorezal, bala jsem se jestli je živý. Toto se opakovalo po cca čtyřech dnech znovu. Mate s tím někdo zkušenost? Moc dekuji.

jipe
29. dub 2021

@hvezdicka09 u bratránka (v pozdějším věku teda) se podobně projevovala epilepsie, upozornila je tenkrát na to učitelka ze školy, že se stává, že je na chvilku "mimo", má "záseky". Upozorni pediatru, ideálně, kdyby se ti podařilo udělat video, kdyby se to opakovalo

keksik002
29. dub 2021

@hvezdicka09 musím souhlasit s komentářem výše, může to být projev epilepsie. Určitě bych upozornila dětskou, pošle vás na vyšetření

michaela_2
29. dub 2021

@hvezdicka09 epilepsii máme v rodině a opravdu se projevuje tím, ze je dítě chvíli mimo, ale u 3 měsíčního miminka, bych nepanikarila - tohle mi děti dělaly jako miminka taky 🙂 ze se jakoby zakoukaly někam a pak se lekly
S doktorkou to konzultuj, tím se nic nepokazi

marcicek84
29. dub 2021

@hvezdicka09 urcite bych bez vysetreni odbornikem nic neockovala...viz komenty k epilepsii

prdecek
29. dub 2021

u nás má syn takové záseky také, bude mu už 9 let a diagnostikovali mu poruchu pozornosti, ale u takto malého miminka je na tohle brzy. Zavolala bych pediatrovi a ten vás pošle na neurologii.

hvezdicka09
autor
29. dub 2021

Holky dekuji za zkušenosti. O možnosti epilepsie vím, co jsem ale četla na netu tak je to u miminek vzácně, začíná to až od cca čtyř let věku, s doktorkou to proberu. Snad to nic nebude 🙏

vladenkamaminka
Autor odpověď smazal
Zobraz
vladenkamaminka
30. dub 2021

Od sestrenky syn měl tyhlety zahledeni od půl roku, dnes má 3 a opravdu epilepsii má

hvezdicka09
autor
30. dub 2021

@vladenkamaminka dekuji za zkušenost, nevis prosím jak často zahledeni měl, zda byly i jiné příznaky a v jakem věku mu to diagnostikovali?

netopejr
30. dub 2021

Neockovali jste uz?
Pokud ne,.moc doporucuju pockat. (To je Tvoje rozhodnutí, ty.dovolujes lekari naockovat Tvoje dite, ne ze on povoluje odklad)
Urcite bych pockala az podle toho, co se vyšetří - jednak aby se to mezi sebou nepletlo, pokid mu neco je, aby neurolog nerikal, ze to muze byt z ocka a nepřestaval to řádně zkoumat. A zrovna tak, pokud neco neni 100 % v poradku, očkování to muze velmi výrazně zhoršit. A děti, ktere nejsou 100 % zdrave, i skrytě právě.
At jste zdraví!

felixfelicis
30. dub 2021

Epilepticke zachvaty můžou být taky projevem jiného onemocnění a pak se klidně můžou objevit takhle brzo. Ideální by bylo to opravdu doktorce natočit na video.

hvezdicka09
autor
30. dub 2021

@felixfelicis to asi nedám, stalo se to zatim dvakrát a vždy to trvalo sotva par vteřin, než bych vůbec chytla po telefonu bylo by pozdě 🤷‍♀️

hvezdicka09
autor
30. dub 2021

@netopejr no my prave mame příští tyden poradnu kde má byt poprvé naockovany, takze se domluvíme ať nás nejprve pošle na konzultaci na neurologii..

hvezdicka09
autor
30. dub 2021

@felixfelicis muzu se ještě zeptat jaké jiné onemocnění mas na mysli?

jipe
30. dub 2021

@hvezdicka09 očkování určitě odlož. Dle tohoto článku se epi může objevit i u miminek https://www.vitalia.cz/clanky/epilepticke-zachv...

hvezdicka09
autor
30. dub 2021

@michaela_2 prosím a když byly zakoukane reagovaly nebo byly jakoby mimo? S doktorkou to určitě proberu.

hvezdicka09
autor
30. dub 2021

@vladenkamaminka dekuji, prosím nevis jak často ta zahledeni měl? Byly i jiné příznaky??

vladenkamaminka
1. kvě 2021

@hvezdicka09 on má a mel těch problémů hodně, měl komplikovaný porod, takže nedokážu říct co patřilo k epi a co k tem dalším problémům, přišli na to až v jeho 2,5letech... ale dělal to od miminka

esmeralda11
1. kvě 2021

@hvezdicka09 epileptické záchvaty může (a často tomu i tak je) způsobovat napřiklad aneurysma (výduť) mozkové cévy, dále to mohou dělat například nitrolební mozkové nádory a další procesy uvnitř lebky. Ale hlavně nepanikařte a nedělejte ukvapené katastrofické závěry!! Miminko se může jen na něco opravdu zakoukat, v tomto věku ho může zaujmou úplně cokoli, a že nereaguje na jméno ve 3 měsících, je taky normální, zvlášť, pokud je zrovna zaujaté něčím jiným.
Ale pediatričce to raději řekněte.
Přeji, ať je mimčo zdravé🙂

hvezdicka09
autor
1. kvě 2021

@esmeralda11 zaujaty je, zkoušela jsem mu ukázat hračku a hrkat s ni a on na ni koukal a nereagoval na nic jiného, takze do jisté míry to normální je, ale jednou se stalo ze Koukal opravdu do prázdna a byl par vteřin úplně jak v tranzu, ale i to se snad muže stát. Kazdopadne s doktorkou to proberu.

prdecek
21. říj 2021

u nás má starší syn do teď - máme diagnozu ADD - porucha pozornosti. Přes dětskou dr. bych se objednala na neurologii

terezzz1
26. srp 2023

@hvezdicka09 ahojki, prosim mohu se zeptat, jak jsi tenkrat se synem dopadla????

hvezdicka09
autor
26. srp 2023

@terezzz1 ahoj, šly jsme na neurologii, poslali nás na utz mozku a na egg, vše vporadku. Syn se od te doby ještě mockrát zakoukal, ze třeba ani na osloveni nereagoval, ale vždy když jsem mu foukla do obličeje tak na to ihned zareagoval, takze byl proste jen něčím zaujatý/unavený. Jinak to úplně první zahledeni kterého jsem si u nej jako u miminka všimla jsem s odstupem času vyhodnotila, ze buď spal s otevřenýma očima nebo usinal nebo měl přechod mezi spankovymi fázemi. Ted mam měsíční dcerku a děla to taky, a když pozoruju jiná miminka tak to taky dělají, jen tehdy mě to proste vyděsilo. Kamaradka byla u dr a ta ji upozornila, ze během vyšetření se syn zahledel a hnala ji na vyšetření, taky to měli bez nálezu. Moje zkušenost-muže to byt úplně normální ale pokud se to člověku nezdá vždy je lepší to řešit s dr.

terezzz1
26. srp 2023

@hvezdicka09 ahojki, moc dekuji za rychlou odpoved! Jsem rada, ze to dopadlo dobre! Docela jsi mne uklidnila🙂
Muj maly ma nyni 3 mesice a stalo se nam to vcera, byl pretazeny, byl cele odpoledne vzhuru, cca 4,5 hod, porad vsude koukal, byli jsme v obchodaku a v ikei atd atd., cestou k autu konecne na 5 min usl, prendala jsem ho do sedacky a zase se nejak probudil, tak rikam ok, no nic, rozjedu se, telefonuji na handsfree s mamkou a vidim, ze maly na mne kouka (klasika, kouka jak ridim😉) a zaroven koukam, ze ma lehounce pootevrenou pusinku a ocicka na mne koukaji a koukaji, jakoby spal, nereagoval na jmeno, do toho jsem s tou mamkou mluvila, hnedka jsem zkousela jestli dycha, no a pak mne napadlo pohladit ho po ocickach jakoby a on je zavrel, pak je jeste jednou otevrel, vyraz furt stejny a znova zavrel ocicka a spal…
Samozrejme jsem z toto byla vypleskla, maly je strasne sikovny, psychomotoricky je opravdu hodne dopredu, o tom, ze vnima vse kolem sebe ani neni rec, v podstate se neni schopny najist jak musi stale koukat kde co🤣

hvezdicka09
autor
27. srp 2023

@terezzz1 řekla bych ze to byla fáze usinani.. obcas nás ty děti pěkne děsí ze 🙈