Vyvolávaný porod skončil sekcí, máte obdobnou zkušenost?

orchestra
22. dub 2015

Mám za sebou vyvolávaný porod - přenášela jsem, tak jsem musela na vyvolání, ale moje tělo moc na vyvolání nereagovalo, tak bylo vyvolávání po 3 dnech ukončeno císařským řezem. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte za sebou obdobnou zkušenost, a jestli byl podobný průběh i u dalších porodů (tedy opět přenášení a vyvolání)...Děkuji

lucifereeek
22. dub 2015

jo taky tak, cesty nebyly připraveny, přesto mi porod vyvolávali - skončil samozřejmě akutním císařem 😖 jak to bude teď ještě nevím zítra bych se to měla dozvědět, říkali 50/50 císař nebo přirozený porod. Jinak si myslím, že vyvolávat porod by neměli po císaři.

alcar
22. dub 2015

Ja nastupovala do porordnice v 38+3 kvuli preeklampsii. Porodni cesty naprosto uzavrene, nepripravene a presto vyvolavali. Vyvolavali celkem 56hod. Mala mela spatne ozvy, ja za celou dobu bez jedine kontrakce. Zkusili jeste pichnout vodu a kdyby se to nerozjelo, tak bych mela SC. No, ale rozjelo. Byly to perdy jak prase, jsem myslela, ze umru. Po 2,5 hod bylo odrozeno. Suma sumarum od prijmu do konce porodu to trvalo neco malo pres 60h. 😝
V dalsim tehotenstvi opet ocekavam preeklampsii a opet vyvolavacku. 😖

loupacek
23. dub 2015

Mám za sebou dva vyvolávané, též nepřipravené porodní cesty, ale u mě to naštěstí neskončilo SC.
U prvního dítěte vyvolávačka v úterý, dítě se narodilo ve čtvrtek. Ale je fakt, že zabrala až druhá tableta ve středu večer. U druhého to byl dost fičák, 8h tableta, v půl jedné dítě na světě, ale všechny ty bolesti, co se u prvního rozložily do 12h, jsem měla tady ve 4,5. 😖

alcar
23. dub 2015

Holky a davali vam i nejake ty tycinky? Ja nejprve dostala nejake tycinky, aby se zmekcil a roztahnul cipek aspon na 1cm, aby mi vubec mohli az za cipek do delohy zavest tu tabletu. Jinak to bylo bez sance. Pak jsem mela jeste 4 tablety.

orchestra
autor
23. dub 2015

Já tam byla 3 dny - celkově 6 tablet na vyvolání (každý den 2 tablety) a po třech dne otevřená na 2cm, začaly kontrakce, pak mi praskla voda a kontrakce úplně přestaly...takže akutní císař...

eldrag
23. dub 2015

praskla mi voda a po 30h jsem dostala prý 1/4 tablety na vyvolání, do 3h byl syn venku

anetka1701
23. dub 2015

u mně taky nepřipravený cesty, ale 10 dní přenášení a vyvolávačka... "naštěstí" jsem se netrápila dlouho, císař byl hned kvůli ozvám mimča :o(

gaba_h
23. dub 2015

Koukám že jsem měla celkem kliku. Oba porody vyvolávané.... první s cestami nepřipravenými, už to chvíli vypadalo na císař, ale nakonec zabral epidural, křeč povolila a já porodila 🙂 Druhý šel "jako po másle" v osm tableta, ve dve klouček na světě. U obou porodů jsem přenášela, u obou jsem čelila velkému tlaku na vyvolání porodu a podepsala revers že ještě vyvolávat nechci. Obě děti shodně narozeny 41+1. Asi na to mají na obilňáku mustr 🙂

loupacek
27. dub 2015

@alcar Tyčinky neznám, mně zaváděli pouze tablety (vypadaly jako paralen 🙂).

jitim
30. dub 2015

Já taky dva porody vyvolávané, první hrůza-sice ne císař, ale uspání-obrovské šití, transfuze krve, .. Druhý také vyvolávaný, ale už probíhal dalo by se říct v pohodě a třetí díky hamiltonu se spustil přirozeně.

fialkat
10. čer 2015

Já porod měla vyvolaný, ale naštěstí jsem rodila přirozeně (ne císařem) porodní cesty jsem připravené neměla, takže jak to tak čtu, mohla jsem být ráda, že to tak dopadlo, dostala jsem tabletu, po šesti hodinách druhou a to už začly kontrakce a pomalé otevírání, po dvou hodinách mi sama praskla voda a za 4 hodiny jsem porodila 🙂

marcicek84
10. čer 2015

já vyvolávaný, po 14 h šílených kontrakcí se malá narodila akutním císařem

verca024
18. únor 2020

Ahooj, mě praskla 14dní před termínem plodová voda bez kontrakcí.Od středy vyvolávali a nakonec v sobotu mě napíchli na oxytocin, praskli vodu a porod se rozjel, ale byla jsem na 9cm asi už 3 hodiny a chyběl 1cm, začaly padat ozvy a nakonec akutní císař. Ztratila jsme moc krve, museli mi dávat transfuze, malý měl z té vody infekci a v porodnici jsme strávili celkem 11dní. Také se bojím druhého porodu,chtěla bych přirozený porod, ale vyvolání už nikdy více nechci zažít!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru