Neúspěšné vyvolávání, nepřipravené cesty. Máte zkušenost?

11. led 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jste neměla některá stejnou zkušenost. Mám těhotenskou cukrovku, takže mi v den termínu začali vyvolávat porod. 2 tablety dopoledne hned nastoupily bolesti, které ale nezesilovaly a kolem 14:00 úplně odešly. Druhý den my teda zavedly další dvě tablety, bolesti zase po obědě zmizely. Nález je stále stejné, otevřená na "volný prst". Po 2 dnech, že dáme pauzu, tak jsem se nechala propustit domů, další den kontrola, stejný nález, nic se nezměnilo - porodní cesty nejsou připravený. Zítra mám zase nástup na vyvolání a a pak mi končí 41tt,tedy budu muset na CS, snad porodní cesty ještě uzrají, ale,nemáte některá stejnou zkušenost? Že na potřetí už vyvolávání vyšlo? Předem děkuji

petulejan
11. led 2020

Mě tedy dělali prvně preindukci,také jsem neměla nachystané porodní cesty a přenasela týden. Tobě dávají rovnou vyvolavacku?

klea81
11. led 2020

Já se otevřela až po prasknutí vody.

dejvitka
11. led 2020

Ahoj, zkusenost mam, vyvolavani - tablety, tycinky, po 3 dnech nalez stejny, ozvy ditete ale uz zhorsene a tak akutni CS. Jinak prubeh jako ty, kontrakce se rozbihaly i uplne ustavaly a neotevrela jsem se vic jak prst. Dezim ti pesti!!

suromana
11. led 2020

@klea81
Mne taky praskli vodu jako první, bohužel se porod nerozjel ani po následném oxytocinu a musela jsem na sekci :(

autor
11. led 2020

@petulejan no ty dva dny ne, dali mi hned tablety (teda snažili se, protože čípek na to vůbec nebyl připravenej, hodně bolestivé to bylo :() ale teď nastupuji večer a to prý preindukci už udělají

autor
11. led 2020

No řekli mi, že vzhledem k nálezu tu vodu nemají jak píchnout a oxytocin do žíly nasazují až při nálezu alespoň 5 cm, furt si říkám, že mimouš to stihne do zítra sám, ale nic tomu zatím moc nenasvědčuje, bohužel

pathan
11. led 2020

Mně se rozjel porod po preindukci sám...

puhelin
11. led 2020

Ja jsem mela akutni vyvolani kvuli strevni infekci. O pul 10. mi pichli vodu, ve 12 na boxu dali oxytocin, ktery jsem mela po celou dobu kontrakci. Dcera se narodila v 17:47. Byla jsem 38+4. Zadnou tabletu, ani tycinku jsem nemela.

journals
11. led 2020

Zkusenost mam. Vubec jsem na tablety nereagovala. Dite chtelo ven, ale ja se vubec neotvirala. Po trech dnech nasledovala akutni sekce ktera pro me byla vysvobozenim

keety2
11. led 2020

Zkušenost mám začali vyvolávat v pátek cesty vůbec nepřipravené pokračovali celý víkend. V pondělí v 8:15 poslední tableta a prý kdyžtak druhý den sekce. Malý byl ve 12:20 na světě otevřela jsem se během dvou hodin.

martaskaaa
11. led 2020

Mě dělali právě kvůli nepřipraveným cestám preindukci jak píše @petulejan . Byla jsem úplně zavřená, ani dítě nebylo už natlačené dole. Večer dali tabletku asi ve 21h, v 1 ráno jsem začala pociťovat mírně kontrakce nepravidelně a ráno už jsem byla asi na 2 otevřená, tak se rozhodlo, že dají tu vyvolávací. Ta mi zabrala skoro hned, půl hodiny jsem ležela, pak šla do sprchy, odešla hlenová zátka a praskla voda a šlo se na sál. Otevírala jsem se najednou docela rychle. Syn se narodil přesně 5 hodin po zavedení té vyvolávací tablety. Vůbec ti to nezávidím 🙁

klea81
11. led 2020

@suromana já jsem se pak otevřela z 1 cm na 9 cm za 57 min 😁to já bych jim zase nedovolila porod rozjíždět, zastavovat a rozjíždět 🙄

klea81
11. led 2020

Mně stačil nález otevřená na 1 cm.

suromana
11. led 2020

@klea81
No ono je právě na prd, když už tu vodu prasknou a porod se nerozjede, tak že vás sekce nemine :(

klea81
12. led 2020

@suromana tak za mě lepší sekce než porod 3 dny rozjíždět a zastavovat 😳

martaskaaa
12. led 2020

Tak jak jsi dopadla? Pomohla preindukce?

luckylee
12. led 2020

@suromana jakoze tim zacali vyvolavat?Muuu se zeptat kde a jestli jsi byla uz nejak otevrena?

petulejan
13. led 2020

@pathan to mě také a to doktor tvrdil,že se to stává málokdy. Ale malá měla špatné ozvy,takže akutní císař.

autor
14. led 2020

Tak preindukce přes noc nezabrala, ráno vyvolávací tableta, po hodině mi pichli vodu, a nasadili transfuzi s oxytocinem (to se bolesti hodně zintenzivnily) po dvou dávkách kdy jsem se neotevirala, večer v 6 CS, máme zdravou holčičku, děkuji vám všem za reakce 🙂

martaskaaa
14. led 2020

Moc gratuluji k holčičce 🍀 To sis tedy užila trápení 🙄

codal
14. led 2020

Gratuluju, i když sis teda užila, hlavně, že jste v pořádku a spolu❤️

lachtanice86
14. led 2020

U mne to bylo v pořadí hamilton, balónek, tablety, prasknutí vody, oxytocin. Taky GD a trvalo to 40hodin, nakonec naštěstí přirozeně

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru