Vyvolávání porodu v 37. tt, jak probíhá?

nicoll165
20. pro 2016

Zdravím 🙂 chtěla bych se zeptat těch kdo měli vyvolávány porod dřív než byl termín. Včera mi oznámili ze pro malou váhu, špatnou olacentu a málo vody se bude v 37. Tydnu vyvolávat. No jelikož jsem prvorodicka jsem docela dost vystrasena. Mohla by mi prosim nějaká maminka napsat jak takové vyvolání probíhá, co vše se u nej provádí ? Je pro mě teď hrozny takhle čekat a vědět kdy to bude :( děkuji moc

lucinka58
20. pro 2016

@nicoll165 Hele u vyvolávání se prvně zavádí tyčinky na uzrání čípku (asi ho mít v 37 tt ještě uzrálej mít nebudeš). No jak to říct - příjemný to rozhodně není - kámošce doktor říkal, že je to jenom nepříjemný, a ona myslela, že ho u toho sežere..... Povětšinou další den se zavádí tabletky na vyvolání porodu. Prvně jedna, pak s nějakým časovým odstupem druhá - ty ti spustí kontrakce. Já měla vyvolávaný porod, ale čípek už jsem měla zralej. Zavádění tabletek je teda taky mňamka.... Taky jsem myslela, že porodní asistentku sežeru. Hlavní asi nevýhodou vyvolávanýho porodu je, že tělo se nestihne postupně na kontrakce připravit a proto já byla velmi zaskočená intenzitou po druhé tabletce. Já nakonec vyvolávaně rodila 13 hodin - masakr a stejně jsme skončili na akutním císaři.... Ale třeba kámošku nechali trápit jen 2 hodinky a pak ji brali na císaře, protože malá byla malinká a nedávala to.... Každopádně já Ti přeju co nejhladší průběh 🙂 Jen doufám, že jsem tě nevyděsila.

nicoll165
autor
20. pro 2016

@lucinka58 Super no konečně mi to někdo řekl na plnou hubu :D z těch tycinek a tabletek mám prave největší hrůzu :(

lucinka58
20. pro 2016

@nicoll165 Hele, zvládnout se to dá 🙂 Jen fakt to není příjemný zážitek.... Ale co se dá dělat 🙂 Stejně si na to až budeš mít miminko v náručí ani nevzpomeneš. Můj manžel teda druhý den po porodu říkal, že do dalšího nejdeme, když to viděl a nemohl mě pomoct - hrozně ho to deptalo.... Ale já na to druhej den s miminkem zapomněla 🙂 Prostě ten uzlíček štěstí v náručí všechno potlačí 🙂 A hele - čekáme teď druhátko -i on zapomněl 😀 Drž se a ať to probíhá co nejvíc schůdně 🙂

soyevita
20. pro 2016

@nicoll165 U každého to probíhá jinak,někdo i vyvolávaný porod zvládne úplně v pohodě a někdo ne,občas končí tyto porody cisařem.Je zbytečné se bát předem,říkej si,že to určitě zvládneš.A zvládneš,uvidíš.Psychika je nejdůležitější;- )
@lucinka58 Člověk na to nepříjemné rychle zapomene.Já měla všechny porody dlouhé a poslední hodně náročný,také vyvolávaný.Ale když držíš svoje děťátko v náručí,není nic krásnějšího🙂

23363
20. pro 2016

Já měla taky vyvolávaný v 37 týdnu. Žádné tyčinky, ani tablety neprobíhaly... podráždili čípek, tohle je nepříjemné, ale raději tohle než zubař... to bylo ráno v 9, od 12 lehké kontrakce, spíš jen šimrání... co dvě minuty... pak to sílilo... o půlnoci už to bylo dost silné na to, abych v klidu ležela... 🙂 v 7 ráno jsem porodila...

Každý je jiný, radím vypnout internet 🙂, bude to dobré... zbytečně se nestrašte...

alcar
20. pro 2016

Ja mela Hamiltona, tycinky, tablety. Nic nezabralo, az nakonec pichnuti vody rozjelo neskutecne bolestive kontrakce a ty uz vedly k samotnemu porodu. Celkove vyvolavani 54hod a dve hodiny (po pichnuti vody) samotny porod, ktery skoncil vaginalne.

zarecna
20. pro 2016

Ziadne tycinky, nic. vecero 10tej dali tabletku na dozretie porodnych ciest, rano o 7dmej druhu, vobec to nebolelo, nic take...o 8:28 zacali kontrakcie, boli kazde tri minuty, ale teda dali sa krasne rpedychat, potom doktor praskol vodu, kontrakcie rpestali sit do krizov, isli do brucha, to sa dalo naaaaaaaadherne prezit v sprche...o 12.40 sa narodil maly. TOP porod...kazdy kto tvrdi, ze porod boli, nemal oblickovu (ladvinovu) koliku, to je bolest, ze som sa chcela zabit, porod bol oproti tomu nic. Teraz cakam druhe a vsetci vravia, ze prirodzene to boli menej, tak ak to prirodzene boli menej ako vyvolavany, tak mam obavu, ci si to vcas vsimnem, aby som dosla do porodky. 🙂

medinka13
20. pro 2016

@nicoll165 Ahoj, mamina sice nejsem, ale měla jsem vyvolávaný porod (malé netlouklo srdíčko - 38+0). Měla jsem dobrý nález, na 2 cm otevřená a dali mi oxytoxin. Za 2 a půl hoďky byla malá "na světě". Za mě oxytocin, pokud budeš moci, tak úplně v poho. Neměla jsem skoro vůbec bolesti a nebýt toho, že jsem hodinu zadržovala tlačení (komplikovaný porod ve vedlejším sále a "živorodička" měla přednost, tak bych ani nevěděla, že rodím..

veri0007
20. pro 2016

@zarecna kazdy kto tvrdi, ze porod boli, nemal oblickovu (ladvinovu) koliku.... To se to někomu kecá o porodu jak je lehký když má kontrakce 4 hodiny a pak to vytlačí jak slepice vajíčko 😉

zarecna
20. pro 2016

@veri0007 nad oblickovou kolikou, je uz len rakovinova bolest, povedla moj doktor.Naposledy som mala 4 dni koliku, alebo do mna cez infuzku liali novalgin. Porod je NIC, koliku nepredychas, neda ti minutu vydychnut, v kuse bolest ako vo vrchole porodu, hodiny a dni...kym ten sprosty kamen nevyjde. Chcela som maminku povzbudit, ze porod je prezitelny a predychatelny narozdiel od koliky. Rodila som aj mala koliku, opakujem radsej pojdem rodit este aj 6x ako kolika ...a to mam koliky a kamene od 18tky.

lucinka58
21. pro 2016

Holky, já si myslím, že je to velmi individuální. Někdo rodí v pohodě, někoho to bolí jak čert...... Nejde to prostě hodit do škatulky - je to naprosto v pohodě, protože prostě mnohdy to fakt "v pohodě není".

@zarecna to, že tě porod bolel méně jak kolika, tak to neznamená, že ostatní bolet nemůže. Zakladatelka se ptala na názor, tak jsme ji ho všechny sdělily. Já teda měla taky obkličkovou koliku a fakt je, že bolí a bolí hodně, ale osobně mě porod bolel víc 😀

lucinka58
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veri0007
21. pro 2016

@zarecna jsou věci které žeru a které ne. Nicméně, pořád nemůžeš porovnávat dvě naprosto odlišné záležitosti, to prostě nejde. Ty jsi měla u porodu prostě jen štěstí, tímto končím tuto debatu o tvých ledvinách 😉

soyevita
21. pro 2016

@zarecna Ledvinovou koliku a zánět ledvin jsem měla.Dalo se to vydržet,ale raději 4koliky,jak 4porody.Měla jsi štěstí,že jsi porodila tak rychle a "bezbolestně".
@nicoll165 Odhad váhy máš jaký?

veruska007
21. pro 2016

@nicoll165 Prvorozeného mi také vyvolávali dřív kvůli neprospívání, akorát ve 38.tt. Měl odhad do 2 kg, nakonec měl 2,65. Napřed mi udělali zátěžový test, při kterém mi praskla voda, dostala jsem pak ještě 2 vyvolávací tablety + oxytocin. Za mne byl toto nejméně bolestivý porod. Přitom porodní cesty nebyly vůbec připravené, syn nahoře. Tak se neboj. Vůbec to nemusí být hrozné.

rebejsova
21. pro 2016

@nicoll165 Neboj. Mně porod vyvolávali v 37+5, kvůli neprospívání malého, porodní váhu měl nakonec 2200 gramů. V jedenáct dopoledne zavedli tabletku, podle dr. ale stejně "jen tak neporodíte". No, porodila jsem ještě ten den ve čtvrt na devět večer, větší bolesti jsem měla snad hodinu, jinak kontrakce, které se daly vydržet. Malý byl proste už připravený, proto to šlo rychle. Zavádění a různých prohlídek (on, upřímně, si pak do člověka sáhne kde kdo 😀) jsem se taky bála, ale to už je opravdu to nejmenší, samozřejmě to není něco, co by člověk vyhledával, ale mě osobně to nebolelo. Držím pěsti!

zarecna
21. pro 2016

@lucinka58
@veri0007 No, prepacte, ze som chcela upokojit mamicku, ze su aj horsie bolesti a horsie veci ako vyvolavany porod. urcite ju potesi citat, ako straaaaaaaaaaasne sa pritom trpi. Ano, aj trpi, ale ano aj nemusi. Ja som proste kolikami bola tak vycvicena, ze mne ta bolest prisla fakt v pohode, cakala som nieco ovela horsie. Urcite je aj pravda, ze kamaratka rodila dokonca dve hodiny od prvej kontrakcie a povedala, ze skoro umrela od bolesti...lekar jej potom vysvetlill, ze ak si nikdy v zivote nemala nic zlomene, neoperovali etc, tak telo na bolest reaguje ovela inteznzivnejsie, lebo je to 1x.

Kazdopadne porod je individualny a stojim si za tym, ze stali sa mi aj horsie veci, co ma boleli viac...napr. ta kolika, vysledky poslednych slovenskych volieb, ci zapal trojklaneho nervu. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru