Miminko málo přibírá. Když odmítá příkrm, je možné, že jí kojení stačí?

madamas
10. lis 2021

Ahoj. Nedávno jsem tu řešila že mě nejde kojení, dokrmuji a kojení jde do kopru. Nicméně jsem se nakonec ,, kousla" a začala jsem plně kojit. Kojím po menších dávkách, ale na požádání, i když naše doktorka vyžaduje režim krmení po 3,5 - 3h. U nás to ale nefunguje, malá se nenapije nikdy tak aby 3h vydržela. Včera na tříměsíční prohlídce problém, málo přibírá. Po narození měla 2100g, nyní má 4050g. Motoricky je v pořádku, je veselá, nepláče. Mudr nám napsala dokrm jelikož je podezření na ABKM tak speciální mléko. Malá ale dokrm naprosto odmítá, zkusila jsem i Sunar jestli to není tou chutí a ne. Dříve s dokrmem problém neměla, teď jo vůbec nechce. Je možné že jí tedy kojení stačí? Jaké můžou nastat problémy když mi bude tak málo přibírat?

jittuli
7. led 2022

@madamas 4,8kg dobrý 💪 my ještě furt těsně pod 4kg 🙈 Co jsem vypozorovala tak jí se střídají dny kdy pije relativně dobře, až si říkám že musí pořádně přibrat a pak tak jednou za měsíc má dva tři dny kdy nepije skoro vůbec a hodně přes ten den spí a to já panikařím že bude dehydrovaná nebo že nemám mléko a že ty pracně nabrané gramy zas zhubne a pak googlím a nacházím samé hrůzostrašné scénáře jako metabolické poruchy a tak. Už jsem na prášky fakt 🙈.
Tu zeleninu jsem myslela spíš, že by jí pomohla se více rozpít toho mléka, četla jsem dost příběhů kde to tak bylo. Do rizikové chodíte kvůli té hypotrofii? Četla jsem že se chodí i preventivně na neurologii a u nás vůbec nic..

madamas
autor
7. led 2022

@jittuli přesně tak, kvůli té hypotrofii. Na neuro nechodíme, ani se synem který se narodil ještě o kousek menší jsem na neuro nechodila. Kolik teď má tvoje malá? 4m? A co do doktorka na to? Jestli je s tím v pohodě tak bych negooglila a nestresovala se.

jittuli
7. led 2022

@madamas jj dnes má 4m. Naše doktorka je skvělá, k váze řekla jen že si přibírá svým tempem. Já jsem spíš nervózní tak celkově, jestli je malá v pořádku. První dcera měla váhu normální, ve všem byla napřed, přibírala ukázkově, kojená dva roky, zkrátka v ničem problém. A teď mladší je právě naopak ve všem naprosto jiná (i vzhledem) a mimo všechny tabulky, ať už tou hypotrofií tak i psychomotoricky (na břiše nechce být, usmívat se na nás začala až teď posledních pár dní, o hračky nemá zájem). Je toho prostě moc dohromady, tak o ni mám strach a dávám si za vinu, že kdybych netrvala na kojení, tak by třeba už měla více kg a také by byla silnější na tu motorkou i psychiku a tak 🙈 příští týden jdem na kontrolu, tak doufám že mě doktorka uklidní, že je vše ok 🙏

madamas
autor
14. led 2022

@jittuli tak jsem tu se souhrnem včerejší prohlídky v rizikové poradně 🙈 Maličká má něco málo přes 4 800g (tento týden se mi nějak ,,zbrzdila") ale paní doktorka to nějak neřešila, říkala že je drobná a ptala se jak a co všechno jí. Motoricky je ok, na bříšku uvolněná, hraje si, ještě se tedy nepřetáčí - mám ji k tomu motivovat. Dostali jsme žádanku na kardio, paní doktorka slyšela šelest. Mám to já i manžel. Tak snad to bude v pořádku.

jittuli
16. led 2022

@madamas určitě bude 👍 My máme žádanku na neurologii, tak snad to také dopadne dobře. Jinak s jídlem - po delší době jsem zkusila dokrm cévkou u prsa a kupodivu si něco navíc vypije, tak uvidíme jestli se to ukáže i na váze .

madamas
autor
11. kvě 2022

@jittuli ahoj, tak jak se daří po nějaké době? Co přibírání, už se to trošku zlepšilo? U nás stále nic moc 🙈

jittuli
18. kvě 2022

@madamas ahoj, u nás nezlepšilo, naopak 😏 přidal se výrazný opožděný vývoj, takže cvičíme, běháme po vyšetřeních a hledáme příčinu. Teď měla 8m a má 5kg. Od 6m pŕidavám jednu až dvě lahvičky infatrini denně a díky tomu přibírá 400g za měsíc. Bez toho přestala přibírat úplně (za dva měsíce dohromady jen 300g). Příkrmy taky nechce.. je to boj, ale teď vlastně je jídlo ten menší problém..

madamas
autor
20. kvě 2022

@jittuli To je mi líto, že to máte teď tak složité 😟 Snad se brzy najde příčina a vše se srovná. Naše malá má 9m a 6Kg. Cvičíme také, defakto čekáme až se vyhoupne na čtyři, prý už má na to nakročeno , ale zatím se jí nechce. Teď jsme prodělali brutální střevní chřipku a nemám odvahu ji zvážit 🙈 Infatrini máme stále taky, ale malá to nechce pít, tak přidávám do jídla, dělám z něj kaši - ta jí ale moc nejede. Vaše malá to normálně vypije?

jittuli
20. kvě 2022

@madamas cévkou po prsu, přidávám to ke kojení. Nebo stříkačkou - tu jí dám do ruky, ona si s tím hraje a vycucne to sama. Ale ona v těch mlékách není vybíravá, vypije i UM (z flašky teda moc ne, ale tou cévkou).