Miminko nekaká. Kdo to také řešil?

zrzinda
25. srp 2021

Ahoj maminky, dcera (5 a půl měsíce) už 8 dní nekakala. Vím, že u kojených miminek je to normální, ale tím, že už jsme začali s příkrmy, tak si nejsem jista, zda je to v pořádku.
S dýní jsme začali o víkendu, tudíž ji měla zatím třikrát.
Přes den se několikrát zdá, že už konečně tlačí, ale pokaždé nic. Naštěstí ale nevypadá, že by jí bříško jakkoliv trápilo. Nepláče, nekroutí se.
Řešily jste to někdy? Psala jsem své MUDr mail, ale má asi dovolenou, neodepsala :(
Díky za rady 🙏

sebestka
25. srp 2021

3 dny po sobě měla na oběd dýni (kolik?) a zbytek má mateřské mléko? Kdyby to bylo takto, tak bych ještě zkusila vydržet, o to víc, jestli té dýni měla jen pár lžiček, kdyby už ale převládalo ostatní jídlo, tak už bych asi zkusila zavolat do nemocnice na dětské, když ti to pediatr nebere. A nebo nemá záskok?

anett1309
25. srp 2021

@zrzinda Ahoj určitě bych nestesovala, pokud miminko se nějak nekrouti a je spokojené tak je to dobře. Zkus ji dát trošku i napít, pokud dáváš čaj nebo kojeneckou vodu a doporučila bych nějaké kapky na zažívání, nějaké probiotika 🙂

klovalka
25. srp 2021

Ahoj, půjdu proti proudu.
Syn nekakal 3 dny, doktorka se tvářila, že je to normální. Tlačil, ale nevypadalo to, že by ho bříško nějak bolelo.
Skončilo to neskutečnou zácpou, kdy jsme z něho s velkým úsilím vydolovali extremně tuhou stolici.
Ono se toho do střev vejde dost.

treasurka
25. srp 2021

@zrzinda Jestli se bojis, muzes ji pomoct teplomerem…

zmrzlinka
25. srp 2021

@zrzinda můžeš skusit buď rektální rourku nebo glycerinovy čípek

luckamiksova
26. srp 2021

Mě to taky tvrdili, dva doktoři úplně v pohodě, nakonec z toho bylo nekakani na 14 dní a musela jsem přijít s vlastním selským rozumem a použít rourku, no a že toho ven šlo.. Nakonec se syn sám nevykakal přes 7 měsíců, prostě neuměl tlačit, ale asi by mi to tvrdili doteď... Začal teď ze dne na den před týdnem sám

ver22
11. bře 2023

Moje čerstvá zkušenost: Miminko 6m vykakala se po 15 dnech. Kojená a asi měsíc jsem dávala příkrmy, ale vždycky snědla max 2 lžičky. Večer potom mívala rýžovou kaši s UM. Po 7 dnech mi Dr řekla že je to normální, že vše spotřebuje a ať vydržím. Potom už se mi to úplně nezdálo, tak jsem začala dávat probiotika, po dalších 4 dnech pořád nic. Tak jsem zkoušela: malé heřmánkový čaj, sobě trnkový kompot, několikrát masáž bříška fenyklovym olejíčkem a ještě malé odvar ze sušených trnek a ten den úplně plná plínka 🙂