Miminko před spaním pláče. Co by jej mohlo trápit?

10. čer 2022

Ahoj maminky,

chtěla bych se zeptat na radu, jestli tedy nějaká existuje.😊 Mám 4 měsíční miminko, které před každým spinkánim, ať už denní tak večerní, pláče. Zkoušela jsem opravdu všechny různé metody uspávání a pokaždé pláče. Nejméně však u vysavače, ten na ni platí ale pouze ráno 😁 a pak u nošení na rukách. To taky nějak vydržím ikdyž máme skoro 8kg. Jen se chci zeptat jestli nevíte, co by dítko mohlo trápit.

lv
10. čer 2022

Přetažení

novamamina
10. čer 2022

Nechápu proč je dotaz anonymní, co je na tom intimního? No nic... Moje to dělala taky. Nic ji netrápilo. Časem to přešlo

sanyy22
10. čer 2022

Syn bude mít rok a pláče před spaním furt. Jak ve dne tak v noci, a to může být unavenej až až, a stejně je to každý večer to stejný

drakenn
10. čer 2022

Může to být vyplakani emocí. Stres v těhotenství, porod nebo to co teď prožíváš. Děti jsou velmi navázané na maminky.
Takže já osobně bych se snažila jako máma být v klidu, nic důležitého neřešit, těšit se z každé maličkosti .dále nosit, mazlit..

autor
10. čer 2022

@lv no to mě též napadlo, proto když vidím, že u aktivity začne zivat, být protivnejsi a mnout si očka, tak ji beru do ruk a už jen uspávám, aby přetažená nebyl, přesto pláč

autor
10. čer 2022

@drakenn děkuji, to mě nenapadlo, fakt je že těhotenství nebylo klidné, když mi v 6mesici těhotenství umřela matka, řešit pohřeb, vyklízení podkrovího bytu, sem tam hádky s partnerem skrz me těhotenské nálady. Porod taky jedna velká divočina, odhad váhy byl 3030g nakonec jsme měli 3740g. Roztrhala mě zevnitř, z venku a ještě 2x omotaná šňůra kolem krku.Ani se bobince nedivím teď. Jen ať tedy vyplace vše. Já se jen bála, aby to nemohlo být něco vážnějšího, neboť prospívame krásně, při 4 měsíční prohlídce měla 4680g a víc doktorku nějak také nezajímalo, akorát jsem si prej na sebe upletla bič když ji furt nosím. počkám až trochu povyroste aby mohla babička hlídat a nechám si napsat rehabky na záda. To trpím jak pes někdy už 😂

meekos
11. čer 2022

Zkusila bych šátek, nosítko... Při správném nastavení by záda nemuseli tak trpět

autor
11. čer 2022

@meekos zkoušela jsem nosítko, ale to se jí nelíbí, jak je v jedné poloze přitiskla. Vydrží tam tak 30min. Ale já uspávám jak kdy, ale většinou tak hodinu😆

anyyyn
20. čer 2022

Nemam sice plakací miminko, ale takhle usíná nejraději. Zkus, když to jde, lehnout si s ní, třeba si jí položit na břicho, nebo najít jinou polohu, přitulit a zklidnit se. Nebýt ve stresu a roztěkaná. Miminka to cítí. Mam to vyzkoušený. Když nejsem v klidu, uspávam klidně tu hodinu. Když se uklidnim, malá usne třeba za pět minut🙂

autor
20. čer 2022

@anyyyn to je náš ranní rituál s domněnkou že ještě usne,, ráno když vidím, že je ještě uspala neboť většinu nocí třeba 2 hod jsme vzhůru, takže si ji vytáhnu z postýlky a ještě se mazlime, snažím se jí uspat ale nic

autor
21. čer 2022

@anyyyn navíc, už nepomáhá ani to uspávání na rukou, pláč, slzy jak hrachy😢 je pravda že si asi upravuje spánkový režim neboť ze dne na den přestalo platit pravidlo 2 hod vzhůru a pak aspoň na chvíli spát což mě hodně znepokojuje neboť nechce ani mlíčko ani čaj v techto vedrech, vždy musím počkat až usne aby se aspoň napila, poslední dva dny fakt málo.

anyyyn
21. čer 2022

Jaj, držte se🍀

autor
21. čer 2022

@anyyyn nu snažíme se, minulý měsíc na 4 měsíční prohlídce vážila 7,650kg takže jako má z čeho čerpat, přesnídávecky nám lezou jen ty takutiny prostě bojkotuje čím dál víc už přes měsíc

autor
21. čer 2022

Takže si myslím jestli ona není nevrla před spaním i skrz to ale tak ať se napije, čaje jsem zkoušela různé, UM Nutrilon a Sunar a nic