Miminko se často dusí. Přejde to? Zkušenosti?

lidija1234
18. lis 2021

Ahoj holky,jdu si pro radu. Mám doma měsíční miminko a hrozně části se mi stává že mu při jídle zaskočí a začne se dusit nebo tak hodně chrapet. Mám strach už mu dávat aji kapky proti prdikum a probiotika. Včera mi to zaskočilo a zase divné sípal. Nevím možná malého moc pozoruji ale už v nemocnici se pro jídle začal dusit tak jsem byla dlouho rozklepana pak se to uklidnilo a teď poslední dva týdny hrůza není snad den kdyby nebylo něco mám už úplně strach sním být sama doma. Přejde tohle až bude větší nebo setkala se některá s něčím podobným?
Jinak jsme na umělém mlecku a dáváme babycalm a probiotika a stejnak mě přijde že to nepomáhá. Vždy po jídle ho nechám odkrknout a když ho položím do postýlky tak se kroutí jak žížala. Nevím jestli nevyměnit mléko ?

cuuza
18. lis 2021

Spíš než um bych zkontrolovala/ vyměnila savičku, jestli nemá moc rychlý průtok.

lidija1234
autor
18. lis 2021

@cuuza nee máme Avent už od začátku a je to ta že musí sat jinak mu to neteče, v porodnici nám právě dali špatnou a při že se zacel dusit

lidija1234
autor
18. lis 2021

Mě právě přijde že na začátku to bylo lepší, prdíky ho zas tolik netrápili a nekroutily se tolik jak žížala. Od minulého týdne co mu zaskočili kapky tak mě přijde že se to stává časteji jak u kapek tak u mléko,prdíky ho trapi hodně i přes to že dáváme feniklovy čaj a babycalm. A ještě si dost často teď inponodrihnuti v postýlce vždy ublikne a kroutí se hrozně. Čekala jsem že čím víc budeme starší že to bude lepší ale zatím je to přijde jako pravý opak. Mám strach pokaždé když mu jdu něco dát aby se mi nezačal dusit.

drakenn
18. lis 2021

Tak oboje se snad dává na jazyk..ne do lahvičky, kde to jako tuk ulpívá

lidija1234
autor
18. lis 2021

@drakenn kapky a probiotika dávám na lžičku a do pusinky ne do lahvičky.

novamamina
18. lis 2021

To přejde. Neboj

markii30
19. lis 2021

Bolesti bříška přichazeji právě a většinou až po 3.tydnech života . Je třeba vydržet , po 3. měsíci by to už mělo byt dobrý , mě u holek nepomohlo vůbec nic žádné kapky , probiotika jen rourka aby se vyprdeli a byl vždy hned klid 🙂 To jsem děkovala všem že něco jako roukla existuje 🙂 no a po 3.mesici byl klid třeba vydržet 🙂

crejzy
19. lis 2021

Mám syna 2,5mesice a už od narození tak divne chrci, chroptí a taky mu často zaskočí. To chrochtani prý způsobuje nedozralá nosní přepážka. Tipuju teda že i to že mu zaskočí mlíčko, nebo se mu vrací, ublinkává… že to všechno souvisí, že to teprve roste a adaptuje se, ale nevím. Pisu to spis pro uklidnění, že to dělají i jiné děti. Na 3mesicni kontrole se budu ptát

lidija1234
autor
19. lis 2021

@crejzy jsem ráda že v tom nejsem sama, jsem prvorodička a jsem z toho fakt vyklepana. Jak půjdu na kontrolu tak se na to taky zeptám