Miminko se nemůže vykakat😢. Jak mu ještě pomoci?

nagojka
4. říj 2021

Ahoj maminky prosim moc o radu...Ten muj malej broucek ma posledni tyden problem s kakanim...jeste ored tremi dny to bylo tak ze nekakal pres den ale v noci se vyprazdnil treba 2-3...a ted posledni dva dny nekaka temer vubec max 1x...ted zrovna naposledy kadil vcera v 17:00..to si troufnu rict ze to mel az za usima,stolice byla naprosto normalni...od te doby zase nic...hrozne se sponuje,krouti a place...😢😢jsou mu dva mesice a tim ze ma plna streva tak ani moc nebasti max 120ml a to jeste jen v noci pres den vic jak 100ml nevypije..jsme na sunaru uz mesic a nikdy nebyl problem az ted...jak mu muzu pomoct aby se vyprazdnil?prdi uzasne,brisko ma mekke ale proste se nevykaka...😞celou noc i rano a dopoledne je to spokojene usmevave miminko to se obcas jen zakrouti..ale ty odpoledne kdyz uz neco zbasti a zaplni se jsou teda hrozne...od pul ctvte az do doby nez usne spi po pul hodkach potom ho to budi..no a potom vecer uz place zase unavou jak je pretazeny...uz nevim jak mu pomoct..kazdou radu uvitam...dekuji

ajuse21
5. říj 2021

Do 3mesicu jsem používala rourku každý den..až teď když mu budou 4 měsíce se to zlomilo a začal kakat sám.Jinak prdíky nás trápí stále...😏

maggiele
5. říj 2021

@nagojka Ahojky, syn mel taky cca od 2 mesice problem se zacpou a prdiky. Brisko ho zlobilo asi do roka, zacpa asi do 6ti mesicu. Nejvice se mi osvedcilo zmenit mleko, zacala jsem mu davat Bebu a.c. to se ale ted uz nevyrabi,tak bych zkusila jinou proti kolikovou variantu. A hlavne rourkovani. Vzdy vecer pred koupanim jsme maleho vyrourkovali a mu se moc ulevilo. Teplomer na to neni az tak dobry, protoze s nim neodejde az tolik plynu jak s rourkou- je v ni dirka. A neboj se toho, nekde se pise,ze je rourka navykova. Ale u syna po nekolikamesicnim, kazdodennim uzivani nebyl problem. Drzim palce at je lepe👍

marieb28
26. říj 2021

Ahojky, nevím jak je mimimko staré, ale určitě neměnit mléka jak tady třeba někdo radí. Držte se svého, je to jen přechodný stav. Může být i ve věku, kdy už potřebuje více pohybu aby se zrychlila peristaltika střev, tzn. paste koníky přetáčejte se na bok, cvičte s nožičkami - dávejte je nahoru, dolů, do boku, jeďte na bicyklu několikrát za den třeba při přebalování nechte ho takle bez plenek, posilujte bříško...