Mohu ovlivnit dobu usínání skoro 3měsíční dcerky?

hanicka_langova
10. čer 2016

Dobrý den, ahoj 🙂 chtěla jsem se zeptat zda mohu nějak rozumně ovlivnit a posunout dobu pro usínání naší skoro 3 měsíční dcerky.....Mimčo se budí ráno mezi 5-6h tak cca 2 hodinky je vzhůru- pak 1 nebo 2 hoďky spánek pak do oběda koukáme a někdy jde spinkat po obědě na 2hoďky a nebo taky třeba na 4h...cca od 16h vydrží koukat do 22h. Popravdě jsem KO, protože máme i starší dcerku, která chce pozornost a mimi také....lze nějak rozumně mimčo přesvědčit, aby šla spinkat dřív? (Mezi 20-22h je nejvíce čilá).. budu ráda za rady. Díky Hanka

kika_21
10. čer 2016

Můžeš jí dát trochu najevo, že je čas spánku-nehrát si s ní, chodit ji po chvilkách navštěvovat,když by plakala- ale má být klid, prostě se spinká-ať jsou děti čilé, ale bez nás. Jinak je ještě malá-věřím však, že pravidelným dřívějším ukládáním po koupaní a krmení, se zataženými záclonami a klidem bez vstřícnosti k večer. dovádění ze strany rodičů se vše časem upraví. 😉Za mne nemá moc vliv někoho odpol. budit dřív a podobně-to, že více řádí po 20. hodině může být přetaženost-náš nejmladší také nejvíce řádí po 19.30, kdy už na něm vidím, že je čas spát.Někdy by šla dříve 16 letá dcera-spí ráda, ale večer po atletice se musí učit-nechápe , proč malé děti, když mohou, nejdou spát.No nechci psát, že se to srovná do 16 let-to, že už se prostě na zábavu nehraje většinou platí, jak říkám, je ještě malá.Hodinky nenosí.

panickatlamicka
10. čer 2016

Miminko bych vzala pravidelne kolem 8. vecer do loznice a za pidminek vhodnych pro spanek ( klid,pritmi,pritomnost maminky) bych pockala ,az usne. Jenze: mozna mas sovicku a to fakt neposunes. Aspon ne ted.

hanicka_langova
autor
13. čer 2016

Oběma vám moc děkuji za rady. Mě přišlo kruté jí přesvědčovat o spánku, když ona vyloženě vybízí ke hře-houká, radostně víská a každý oční kontakt odmněňuje úsměvem...tak pravdu nevím...
V případě že by byla "sovička" od kdy lze očekávat či upravovat režim?

panickatlamicka
13. čer 2016

@hanicka_langova sovicka sovickou vetsinou zustane,ale treba s rannim vstavanim do skolky se to nekdy lepsi.

petrazehrova
19. čer 2016

@hanicka_langova : mám doma uplne to samé. Do 3mesicu jsem ji položila a spinkala a ted...totalni čert, presne jak popisujete. Dnes jsme usly az ted! Dala jsem ji do ložnice v 8... Myslim, ze je to i tim světlem, ze je déle... Nevim, ale beru to jak to proste je. Násilím ji stejne ke spánku nedonutime 🙂

ppejskova
19. čer 2016

U nás stačilo 14 dní doma a pravidelné večerní rituály..
Takže mezi 6-7 teploučká koupel...po koupání masáž na zklidnění, následně pyžamko, odchod do ložnice, šero, a klid..
Někdy usne u kojení, někdy jíst už nechce (baští ještě půl hodiny před koupelí) tak se jen pomazlíme a jde spinkat...teď teda,si začala vyžadovat chování až do usnutí (začali jsme jí víc brát do společnosti jiných lidí, dětí,takže to zpracovává) dříve chodila spinkat sama
Je jí 3,5 měsíce
Ráno ale spinká také tak do půl 6,6té
Přes den chodí spinkat jak ona sama chce,ale večer je bez diskuzí... 🙂

petrazehrova
20. čer 2016

@ppejskova
Máme úplně stejné večerní rituály, ale přesto nám teď "čertí". Je možné, že je to k zoubkům, co se ji tlačí ven, ale rituály, které měla naučené najednou večer úplně ignoruje.

ppejskova
20. čer 2016

@petrazehrova to asi možné je no...naše zvířátko má zatím jen nasazeno,ještě jí nelezou...v kolik vám tak zalehne teď? Ať vím na co se připravit :D

petrazehrova
20. čer 2016

@ppejskova dokud nam nezacaly zoubky jsme v 6 koupaly, masirovaly, kojily a v 7, max pul 8 v postýlce a byl klid, nikdy se nestalo, ze by se mi budila nebo nemohla usnout. Ted.... Kazdej den jinej, někdy usne hned, kdyz se ji nezadari poradne odpolední slofik, ale spis je to tak,ze hodinku az dve večerního usinani. A noc ...ani nemluvím, někdy co hodina, jindy i dve. Predtim spala celou noc az do 6 ☹ uz to trvá tyden, tak snad to co nejdriv zase přejde :-/

hanicka_langova
autor
27. čer 2016

Ťuk ťuk, ale už asi 10 dnů usínáme po osmé hodině...ale zmizelo spaní přes den 😀 to je tak 3x po 30minutách, tak nevím co je lepší 😀