Monitor dechu. Do kdy se používá?

matysi
24. zář 2007

Ahoj, do kdy se vlastně má nechat mimčo na monitoru dechu? Kdy vlastně pomine riziko náhlého úmrtí kojenců? Malému je půl roku a začíná dost cestovat po postýlce, tak očekávám v noci nějaký planý poplach 🙂

alisas
25. říj 2007

Monitor dechu mame taky, male je zatim 10 tydnu,tak to ho jeste nejakou dobu v postylce mit budeme. Akorat mi jednou znicehonic zacal houkat a to jsem se zrovna na malou koukala.. dychala! Tak nevim,co s tim bylo.

kupinka
25. říj 2007

Já ho taky budu používat co nejdýl to půjde,ale myslím,že až bude malý o něco větší,tak ho bude velice zajímat a tak ho pak před ním asi budu muset schovat. Ale chtěla bych tak do 1roku

matysi
autor
25. říj 2007

My taky máme použitý už jedním mimčem 😉 Hlavně funkčnost jde ověřit tím, že monitor nevypnete a vyndáte mimino z postýlky... Matesovi se už povedlo zahrabat se až do rohu postýlky mimo dosah🙂 Naštěstí už mi vzbudilo takový to pípání před alarmem, tak jsem neměla až takový šok, ale stačilo to 😀

med
26. říj 2007

My jsme pořídili nový, ale na druhý mimčo určitě nový kupovat nebudeme.... V některých porodnicích dokonce monitory půjčují za pár stovek na půl roku...

med
26. říj 2007

Jo a Seri, jak jsi psala s tím, že dáš mimčo do kočárku na zahradu.... To psali taky v tom návodu, že by se nemělo, protože může foukat i sebemenší větřík a opět nebude monitor 100 % spolehlivý :( Je to opravdu příliš citlivý. Já měla strach i když jsme pořídili kolotoč nad postýlku, který se sám hýbe, aby to neovlivňoval. Je připevněný na straně postýlky a připadá mi, že to trochu vibruje, ale to naštěstí monitor nijak nezaznamenává.

coxa
26. říj 2007

My monitor taky máme, půjčený, dokonce tři roky starý (po dvou dětech) a funguje bezvadně (doufám, že to nezakřiknu! 😕 ) a chtěla jsem ho nechat tak do půl roku, ale když nám nebude v ničem překážet, tak ho tam nechám déle. 🙂

pussy
26. říj 2007

Ahojta my máme taky monitor dechu u malýho od narození až do roku zn Babysenze a je nový a půjčený z jedné gyn.ordinace tady u nás a jsem max.spokojená a klidnější.Měli jsme potíž s dýcháním,teď už je to v pořádku,ale taky nás to v noci vzbudilo,malý byl schoulený úplně dole napříč postýlky a nezaznamenalo ho to tak sme tam dali druhou desku má už přes půl roku.Jinak kolotoč to nezaznamená,ale třeba vaši ruku ano,vítr nevím,ale je to možný.

elastiq
13. srp 2013

my jsme monitor dechu používali do jednoho roku , malá už i hodně "cestovala" ´po postýlce, takže pak pípal, když se přesunula z dosahu, jinak jsem taky měla použitý po jednom dítěti, měla jsem ho od kamarádky, tak jsem zase znala původ a byla jsem spokojená

delisaaa
13. srp 2013

Chci pouzivat Respisense, ktere se pripne na plinku a je na baterky, takze nepotrebuju elektriku. Pry u nedonosatek a u chlapecku hrozi vetsi riziko.

mm_mm
13. srp 2013

@delisaaa My taky používáme ten za plenku a jsme spokojený. Pokud jde o nás, tak používat budeme určitě do roka...

delisaaa
13. srp 2013

@mm_mm Ja bych take chtela co nejdele, ale nevim, jestli si to miminko samo nevynda.

mm_mm
13. srp 2013

@delisaaa My máme 10měsíční, která si to nevyndavá. Má přes to oblečení, to nevytáhne, za tou plenkou to drží dobře. Cestuje po postýlce a pořád to drží. Jsem ráda, že jsme koupili ten za plenku a ne deskovej, protože ten by nám při tom jejím stěhování asi furt houkal...

jennyska
11. zář 2013

Ahoj maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Monitory dechu a protože Vy s nimi máte zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/monitor-dechu ? 😉

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním maminkám, které právě shánějí monitor dechu a rozhodují se mezi různými značkami a typy. Díky Vám najdou zkušenosti na jednom místě přehledně a rychle. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

gosa22
25. říj 2013

doporučuju mobilní monitor dechu...např. Respisense...malý ho má na plínce a tak je jedno, kde spinká 🙂