Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Může mít dlouhodobé plazení se batolete vliv na chodidla?

arianka
9. bře 2012

Stále o tom přemýšlím a tak se ptám i tady. Jedno z dvojčat se prostě rozhodlo, že nepoleze. Je mu 11 měsíců, péruje na kolínkách, lézt umí, stoupá si, polosedí, u hraní často klečí, prostě vše by bylo ok, kdyby ale lezl... On leze jen, když se zapomene, a to chviličku a hned s sebou plácne na břicho a plazí se rychlostí blesku, máme plovoučku,takže jezdí jak ďas a nemá potřebu lézt, navíc je hodně opatrný a plazené se mu zdá evidentně jako nejbezpečnější.
Nicméně, plazí se tak, že vybočí chodidla do stran a tím se odstrkuje, což je vlastně přesně to, proč děti nemají nosit pevné botičky při lezení, aby se jim nedeformovala chodidla...
Máte s tím někdo zkušenost ? Měla jste některá plazící se dítě dlouhodobě až do doby chůze ? Mělo to nějaký vliv na chodidla ???

helulela
12. bře 2012

Starší syn se hodně dlouho plazil, obcházel nábytek, ale pořád nelezl. Už jsem myslela, že lézt ani nebude a dá se rovnou do samostatné chůze. Před prvními narozeninami začal lézt a ve 14 měsících sám chodit. Na chodidla to vliv nemělo, teď ve dvou letech byl na kontrole na ortopedii a všechno je v pořádku.

Sem začni psát odpověď...

Odešli