• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nadýmání u ročního dítěte, máte zkušenost?

20. května 2016 
@fandik Prosím Tě a vy jste kojení nebo je na UM? Máme holčičku teď zrovna roční a bojujeme s bolením taky od narození. Pomalu nevím, co jí dávat jíst, protože kaše nemůže, pečivo nemůže, těstoviny nemůže, zeleninu jen nějakou, ovoce taky ne všechno a tepelně neupravené už vůbec ne. Taky se snažím jíst jen nenadýmavé věci a pokud možno zdravě, ale bez efektu :frowning2: díky
20. kvě 2016 ve 12:35  •  čeká miminko, termín má v květnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laguse Jako kdybych to psala ja. Lepek teda davam, ale mlecne vyrobky ne.
20. kvě 2016 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanculee @fandik @laguse

zažila jsem u syna i u dcery to samé
syn měl kromě extra silných kolik v roce a čtvrt zjištěný rozestup břišních svalů
u dcerky jsem nakonec přišla na to, že má laktozovou intoleranci - ta narůstala, až nemohla doslova ani olíznout lžičku od jogurtu.... prošli jsme několika měsíci očistné diety, na gastro byly výsledky čisté, ale to se někdy stává... po dvou letech diety z toho dcerka naštěstí vyrostla... celou tu dobu jsme ale užívali silná probiotika, Bachovy esence a tradiční čínskou medicínu... je to hodně i o psychice, napětí zhoršuje trávení :wink:

doporučuji vyloučit lepek i mléko a cukr na několik měsíců...
u dětí bývají reakce na očistnou dietu rychlejší... u dospělého to může trvat 3-12 měsíců než se plně projeví účinky pročištění střeva
je to hodně důležité nejen pro správné trávení a výživu těla, ale také pro imunitu, protože ta je ze 70 % řízena stavem střev

je lepší dávat méně potravin, neřídit se okolím co které děťátko jí, ale
1. provést očistnou dietu
2. zavádět velmi opatrně a jen to co nemůže vadit - ideálně začít jen zeleninou a to jen druhy, které nepodporují růst kvasinek ve střevech (tedy např. ne hroznové víno, banán, ale ze zeleniny také např. mrkev apod.)....

nahradit se dá prakticky vše! jen na začátku má člověk pocit, že to je nadliský úkol... pak najde nové způsoby přípravy jídla a dojde k úlevě :slight_smile:

zásadní je vynechat pečivo, těstoviny, ale i kaše, protože obiloviny zatěžují střevo obecně... po očistě je pak možné zavést, ale jen ty bez lepku

držím všem palce!
20. kvě 2016 ve 14:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek