Nadýmání u ročního dítěte, máte zkušenost?

popellka
11. čer 2012

Ahoj holky,

tak na prdíky trpíme úplně od mala ☹ pořád jsem si říkala, až se bude přetáčet na bříško, tak to zkončí, až jí bude půl roku, tak to zkončí, až jí bude 8 měsíců, tak to zkončí, až si sama sedne, až poleze, až bude mít víc pohybu.................nicméně teď už máme rok a prdíky nás pořád trápí! přes den je to ještě jakž takž, to se pohne, prdne si a je, ale v noci to je šílenost, jsme 2x-3x za noc vzhůru a já už nevím, jak Leničce pomoct. Nemá s tím tady některá maminka taky zkušenost: ☹ jinak jsme zkoušely snad úplně všechno - mazat bříško, dělat masáže, nahřívat peckový pytlík, mastičku Pupík, vývar z kmínu, fenyklový čaj, z kapek - Sab Simplex, Bio Gaia, Espumisan, Lefax, Baby Calm, Laktobacilky baby,....snažím se malé dávat jídla, která by neměla nadýmat, ale nechápu, kde se v ní pořád bere tolik vzduchu! Dokonce jsme vyzkoušely i různý druhy mlíčka a jestli náhodou nemá alergii na bílkovinu kravského mléka tím, že jsme jí dávali Nutrilon Allergy Care a nic - výsledek žádný! už su z toho fakt zoufalá!!!! ☹

laguse
20. kvě 2016

@fandik Prosím Tě a vy jste kojení nebo je na UM? Máme holčičku teď zrovna roční a bojujeme s bolením taky od narození. Pomalu nevím, co jí dávat jíst, protože kaše nemůže, pečivo nemůže, těstoviny nemůže, zeleninu jen nějakou, ovoce taky ne všechno a tepelně neupravené už vůbec ne. Taky se snažím jíst jen nenadýmavé věci a pokud možno zdravě, ale bez efektu ☹ díky

hanculee
20. kvě 2016

@laguse Jako kdybych to psala ja. Lepek teda davam, ale mlecne vyrobky ne.

bachovy_esence_poradna
20. kvě 2016

@hanculee @fandik @laguse

zažila jsem u syna i u dcery to samé
syn měl kromě extra silných kolik v roce a čtvrt zjištěný rozestup břišních svalů
u dcerky jsem nakonec přišla na to, že má laktozovou intoleranci - ta narůstala, až nemohla doslova ani olíznout lžičku od jogurtu.... prošli jsme několika měsíci očistné diety, na gastro byly výsledky čisté, ale to se někdy stává... po dvou letech diety z toho dcerka naštěstí vyrostla... celou tu dobu jsme ale užívali silná probiotika, Bachovy esence a tradiční čínskou medicínu... je to hodně i o psychice, napětí zhoršuje trávení 😉

doporučuji vyloučit lepek i mléko a cukr na několik měsíců...
u dětí bývají reakce na očistnou dietu rychlejší... u dospělého to může trvat 3-12 měsíců než se plně projeví účinky pročištění střeva
je to hodně důležité nejen pro správné trávení a výživu těla, ale také pro imunitu, protože ta je ze 70 % řízena stavem střev

je lepší dávat méně potravin, neřídit se okolím co které děťátko jí, ale
1. provést očistnou dietu
2. zavádět velmi opatrně a jen to co nemůže vadit - ideálně začít jen zeleninou a to jen druhy, které nepodporují růst kvasinek ve střevech (tedy např. ne hroznové víno, banán, ale ze zeleniny také např. mrkev apod.)....

nahradit se dá prakticky vše! jen na začátku má člověk pocit, že to je nadliský úkol... pak najde nové způsoby přípravy jídla a dojde k úlevě 🙂

zásadní je vynechat pečivo, těstoviny, ale i kaše, protože obiloviny zatěžují střevo obecně... po očistě je pak možné zavést, ale jen ty bez lepku

držím všem palce!

mom_one
10. dub 2018

@peggy28 muzu se zeptat, jak to u vas dopadlo? to se ty bolesti projevova,y i pres den, nebo jen pres noc?

misuleon
25. srp 2018

@popellka necetla jsem vsechny prispevky...ale... prosim! Rekni, ze po roce se to zlepsilo!? Mam skoro rocni dceru a uz opravdu silim... Venku ma 12zubu a temer o to. Nevim, pac kdyz se v noci vzbudi, place...pak si prdne a usne...jenze vetsinou to je mezi 22-3h co pul hodinu-hodinu... A pak spi vyprdena max do 7:30... Takze uz skoro mesic spim max 4h denne... Nekdy to bylo lepsi, jindy horsi... Ale noci se stridaly, ted je to den co den... Zmenila jsem um, probiotika, jogurty... Nic...za 14dni jdu k mudr a chci si vyzadat vysetreni... Prijde mi to divne, tak pro muj klid, ze jsem nic nezanedbala

mom_one
26. srp 2018

@misuleon a zkusila si zmenit ten jidelnicek, jak tu pisou holky? Nam to pomohlo. O zmenu UM nejde, vsechny obsahuji kaisen a mlecnou bilkovinu a treba to je to, co ji vadi. Mudr te na vysetreni sice poslat muze, ale u takto malych deti tezko v krvi neco objevi. Je to proste ma tobe, to vypozorovat.

Ja jsem komplet vysadila kravske mleko a obcas koupim ovci jogurty (snasi je dobre, kozi treba tolik mevstreba). Jde o latkove slozeni a jak kozi, tak ovci maji jiny pocet nejakych tech a gama latek, takze jsou lepe snasenliva. Ale nemusis zabihat do takovych detailu, proste chvili vysad kravske a uvidis. Pak kdyz to nepomuze, tak vysad lepek a takto postupne stridej. Ja teda nechala odstup 14 dni a prislo mi, ze teprve pak je to telicko uplne ciste.

Hodne stesti

misuleon
26. srp 2018

@mom_one to uz jsem taky zkusila, mleko, lepek, ovoce, zkousela jsem to uz v dobe kojeni a po nasazeni um zas... ale hlavne treba to mleko ji vubec nedam a je plac a pak dam a nic... Nekomu vadi i ruzne druhy um, synovec treba po sunaru zvracel a mel prujem... dekuji ;)

mom_one
27. srp 2018

@misuleon treba zalezi na te lhute. My to mely podobne, ale kdyz jsem to vydrzela dva - tri tydny, tak mi prislo, ze je klid. Ale takto se spatne radi:( tak hodne stesti a napis jak dopadnes u mudr

misuleon
27. srp 2018

@mom_one mozna jo...dnes dve noci uplne uzasne! Tak ja nevim... Dekuji za rady 🙂 dam vedet

misuleon
6. zář 2018

@mom_one alergie na mleko, zrejme, specialni um nasadit- zrejme nutrilon a za 2m kontrola

mom_one
6. zář 2018

@misuleon nutrilon ma ale take mlecnou bilkovinu, to pak musis dat jedine alfamino ci neocate..oboje na predpis.neocate mam jeste nejaky doma, kdybys potrebovala

misuleon
6. zář 2018

@mom_one mudr mi doporucila toto a kdyz nepomuze, tak mi predepise jine

popellka
autor
12. zář 2018

@misuleon - ahojky, nevšimla jsem si, že diskuze je obnovena a Leničce už je 7 :D ale jedno ti napsat můžu, zlepšilo se to asi po roce a půl - 2 letech. Od té doby byl konečně v noci klid 😉 a např. luštěniny jedla poprvé až ve školce, protože jsem měla hrůzu jí je dát, co jí to s bříškem udělá.