Nechat spát samotnou a vyřvat?

21. říj 2021

Dobrý večer holky, už nevím co dělat, malá od malá (1r) spí na prsu a u šumu se mnou v posteli, ale čím je větší, tím se to prodlužuje to uspávání a je i těžší, už jsem z ní hotová. Prsa si cucne, pak otočí hlavu a třeba 2 hodiny ji uspávám a ona nic, opravdu na palici. A to třeba 4 hodiny je vzhůru, prostě nespavec. Uvažuji, zda ji prostě nedám do postýlky a ať si usne sama - “sama”..ale nejsem zastánce toho ji nechat vyřvat.. jen nevím jak prostě už ji dát spát. Dudák nechce od mala, když jsem u ní u postýlky v posteli, povídám jí a hladím, tak nic, sedá si a chce si hrát, takže prostě vůbec nevím jaký jiný způsob na to.. poradíte mi prosím?
Děkuji

baraskaska
22. říj 2021

Udelala jsem to u starsi dcery a lituju toho strasne. U mladsi jsem to nechala az kdyz to proste pochopila. Rekla jsem ji uz jsi velika protoze pujdes do skolky a behem dvou dnu jsem mela klid a stacila pohadka a zpivani. Joo sice taky mi brecela ty dva dny, ale byla jsem u ni a nebyl to plac litostivy spis vzpurny, proste se ji to tak libilo a nechtela zmenu...Zkusila bych spis experimentovat s rezimem. Jinak denni spanek apodobne.

rebe
22. říj 2021

Sama víš, že nechat vyřvat není řešení 🙂 Hodně rad už tu padlo, s nimiž se ztotožˇnuji, tak jen ještě doplním pár dalších tipů. U nás tohle bylo celkem běžné, kolem toho roku je nějaké dramatické období, i se v noci často budili, kojila jsem třeba co hodinu. Přejde to. Teď se to zdá nekonečné, ale přejde to, pak bude mít pocit, že to tak dlouho ani netrvalo. Vydrž. Nám hodně pomáhají ukolébavky, a věř mi, že opravdu neumím zpívat dobře. Zpívám s láskou a děti to opravdu viditelně uklidňuje, uspávání je pak rychlejší. A nejlépe usínají, když usnu s nimi. Ve dny, kdy jsem fakt unavená, mnohdy usnu dřív než oni, ale nikdy se nestalo, že by pak nespali a třeba mě budili. Když je uspává manžel, usne během pár minut a oni taky! Tak si zkus dovolit usnout s ní, pokud je to na tebe brzy, můžeš pak vstát později v noci nebo naopak brzy ráno a stihnout to, co bys jinak dělala večer. Ono to opravdu není navždy, ale pro teď by to mohla být varianta.

hermanka88
23. říj 2021

Tak u nás to bude asi dlouhodobý boj. Dneska v noci dokonce vesele běhala po pokoji. Od 1 do 4 prostě nespala. Manžel na nervy, šel si tam k ní lehnout,že budou spát spolu. Vůbec..Takže jsme nespali ani jeden. Pak jsem si s ní lehla já a konečně teda zabrala. Ale to bylo tím,že už tam 3 hodiny hopsala. Jak dlouho toto ještě bude trvat 🙄

malenka3
23. říj 2021

@hermanka88 tohle období mi u obou dětí trvalo asi čtvrt roku 🤦‍♀️ spala jsem s dítětem v obýváku na zemi, protože od jedné dvě až tři hodinky rodeo. A nešlo s tím nic udělat. Prostě to tak měly obě. U první jsem se zoufale snažila ji uspat a byla akorát do nepříčetna naštvaná, že nechce spát. U druhé už jsem pochopila, že když spát nechce a je v pohodě, já ji prostě neuspím. Takže jsem v zhasnutém obýváku beze slova klimbala, nechala ji po sobě lézt a čekala, až odpadne sama. U obou dcer to přešlo 😄 Tak ať to u vás byla spíš náhoda než pravidelný zvyk.

hermanka88
23. říj 2021

@malenka3 no, těch nocí v podobném duchu přibývá. Syn byl zlaté dítě. Do roka se 1x za noc vzbudil na UM a po roce začal spávat celou noc. Takový byl miláček. A dcerka je úplně opak syna. Nespí,uječená, mamánek..No už ať ma aspoň 3 a jde do školky 🤣🤣🤣