Neklidné dítě. Může za to, že jsem permanentně ve stresu?

aneta49
20. pro 2017

Ahoj,dnes jsme byli s malým v centru vývojové pece a paní doktorka si všimla,ze malý hodně macha rucickami a kope nozkami,prý je potřeba ho uklidnit.. řekla,ze není hypertonicke dítě,ze na rehabilitaci to není,ale mám s nim doma cvicit.
Přemýšlím,jestli je chyba ve mne. Jsem permanentně ve stresu,stále kojim,tak jestli to muže nějak ovlivnit malého skrz mléko? A jsem tedy občas docela vztekla a netrpěliva. Včera od 15hod do půl 1 ráno nespal. To odpoledne ještě tak nějak jde,pozoruje hračky,vykoupu ho,ale večer už padám únavou a on řval a chtěl se jen nosit,přesto do mě pořad kopal nozkama a několikrát mě poblinkal a už jsem byla vztekla proste. Přijdu si jak hrozná matka ☹

karlajasmine
20. pro 2017

Přijde mi to jako blbost.. Syn kopal nohama jak zběsilej, jako miminko skoro nespal, a je z něj normální batole ještě oproti vrstevníkům hodně klidnej. Bych to neřešila.

horsiee
20. pro 2017

Náš prcek se taky hodně mrskal, díky tomu ho téměř nikdy nebolelo bříško. Dnes je to nejúžasnější batole na světě.

zuzana_ka
20. pro 2017

@aneta49 Možná by pomohla zavinovačka...

Může být přejezený nebo bolí bříško...

gnozka
20. pro 2017

Dcera sebou strasne mlela. Uz prakticky v břiše . Nenechala me poslední mesic ani vyspat co tam dělala za rošádu . Vy se ale uklidnete . Nejste špatná mama . Ono si to sedne . Miminka proste nekdy placou . Dceři pomáhalo hodne zavinovani . Proste jak byla v kazajce byla úplne klidná . Taky detem dela dobre bily šum , a na brisko je dobra biogaia . Chce to proste zkoušet . Uvidíte ze se to uklidní !!!! Držte se !

evee24
20. pro 2017

No my sme meli urvanka neklidnyho ale z rehabilitaci. Proste byla pernamentne ve stresu. Nikdo ji nesmel chovat. Ani babičky. Nejlíp pomohl šátek. Lehce se to říka, ale prostě sem se musela naučit vyprdnout na bordel a trošku byt vklidu. Věkem se spravila a ted máme hodne batole. První rok očistec ale ted paráda. Třeba by vam taky šátek pomohl? Me se uklidnila jak sme na sobe byly nalepene a bylo nám dobře 🙂😉

jostein
20. pro 2017

tak u nás taky pomáhá šátek, dávám si malou do šátku každé odpoledne, dopoledne chodíme na procházky. a spí mi prakticky jen v kočáru nebo šátku.
doporučuji pokud usne v šátku tak jí ještě spící dát spát na bříško. malé se tak přes den spí nejlépe.
ale zase já se vyspím, malá mi usíná v postýlce sama, je jí 7 týdnů...

verusky
20. pro 2017

v tomto veku mi mala (treti) zacala vecer co vecer plakat... pomohlo hopsani na balonu, zpivala jsem ji, asi prdiky... myslela jsem, jak zvladnu v pohode treti mimi a vsechno kolem a ona mi ukazala, ze ne, ze je na prvnim miste 🙂

swetlusska
20. pro 2017

V pohodě, to je jen období, já mám nedonošence, ten sebou šije už od narození, cvičili jsme, všechno a stejně je vzteklej a hyperaktivní. Ale pomalu se to klidní a hodně pomáhá nosítko! Taky kojím, tak to má asi po mě 🙂

aneta49
autor
20. pro 2017

Jenže on tím pádem pořad ublinkava,jak se sebou hází...
V šátku občas usne,jinak rve a vzpina se a po 10 minutách to vždy vzdavam :-/

jostein
20. pro 2017

@aneta49 malá mi taky hodně ublinkává, ale dokrmuju UM, tak je to i tím...
v šátku se chvíli taky rozčiluje, než si jí dám do dobré polohy, ale pak stačí chvíli chodit a je tuhá i na pár hodin 🙂

bauskka
20. pro 2017

mám stejný problém. Mam 9 týdenní holčičku a už od narození je to živola. Mrská nozickama a ručičkama neustále a směje se u toho. Do toho mívá ještě prdíky takže se tím občas i krásné vyprdi. A občas také pěkně place. A čím víc se mrská, tak pak také více blinka ... Pomáhá těsne zavinutí .. mam doma i šátek ale byla v něm zatím jednou a moc se jí v něm nelíbilo. Budu zkoušet dál. Nicméně neboj nejsi tom sama a řekla bych že to je normální. I Dr. mi řekla že to je dobře a že to ty děti tak mívají .. takže buď v pohodě 😀 taky jsem stresant a hyperaktivní tak to bude mít též po mě 🤣 a když už nic jiného .. říkej si že z toho vyroste 😀

bylinka36
20. pro 2017

Maru se ve 2 mesicich posunula nozkama pres pul postele, furt sebou mrskala, turovala nozkama, pul dne prorvala, satek ani kocar neexistoval, porad chovat a chodit nebo hopsat na balone, v 6 mesicich vzala na milost kocar, do roku a pul i hodinove uspavani v nem za neustaleho vrteni, hopsani, povykovani ikdyz byla unavena. Spatne spani ma doted, stale se budi s placem, ikdyz uz usne vcelku rychle a tolik se ve spanku nevrti. Jinak je z ni pres den uplne normalni hodna holcicka, jen trochu akcnejsi, ve 2 letech bez plin, umi se i sama najist, kdyz chce. Me dr rekla, ze je to nevyzralou centralni nervovou soustavou a ze to chce cas...

barchen
20. pro 2017

@aneta49
Druhy den v porodnici, kdyz moje dite bylo slyset rvat celym oddelenim mijedna sestra rekla, ze te nasi male se na tomto svete nelibi...v tu chvili jsem nechapala, co tim mysli...To jsem pochopila az doma, kdyz vecerni neklid zacinal kratce po obede a trval do pozdni noci. Kolebka, kocarek, noseni na rukou, noseni v satku, zpivani, bile sumy, tepla koupel,nic z toho nefungovalo a domacnosti se linul pouze desny rev ditete a zoufalost rodicu.Jedina zachrana bylo pritisknout si ji na hrud, sednout na mic a hopsat cele hodiny az do vycerpani rodicu. Tohle trvalo 6 mesicu. Ted v 16 mesicich je to lepsi ale vztek,rev a krik mame u jidla, na prochazke, u hrani, u koupani, u prevlekani...Ale zase tu energii investuje i jinde. Dokaze se vyhrat sama, upozornit, ze chce na nocnik, ze chce ven, naji se sama,opakuji slova a dost jich umi, umi napodobnit nektera zviratka, oblekne si svetr nebo vesticku, natahne cepici, batuzek...

luciksima
21. pro 2017

Určitě šátek nosítko. Bílí šum...moje dcera teda hypertonická byla...někdy to zabralo někdy ne a ještě nosit v klubíčku...držte se...vaše chyba to není bohužel některé dětičky se tak narodí...

ariadna12
21. pro 2017

Nejsi spatna matka. Mas aktivnejsi miminko. Nase ditko po cisari, kdyz ja byla na JIP a ono samo se sestrama, pry rvalo tak, ze ho chodili furt sledovat doktori, jestli je v poradku, machalo ruckama a nozkama jako zbesile, rev jak blazen. Ted je mu 3 mesice a rve jen: pri hladu, bolesti briska, kdyz nekdo odejde do jine mistnosti a je samo; rev se zmirnuje, zacina komunikovat jinym zpusobem, smeje se; kdyz si hraje s kolotocem nad postylkou, nebo je vztekle, macha teda koncetinama jako zajicek z nekdejsi reklamy na baterie Energiser😉 Casem to bude u vas taky lepsi. Asi vas tam poslali pro jistotu. Dost i pomaha, kdyz se matka hodi vic do klidu (ditko ze mne citilo nervozitu a pak rvalo vic).

ariadna12
21. pro 2017

A nam pomohl usnout bily sum - na netu jsou zvuky, u nas vedl ocean, potok a zpev ptaku (ten spis na zklidneni nez na spanek), obcas lux ci fen. Nebo nosit v nositku. Nebo na ditko k obliceji dat na chvilku plenku (ale aby nezadusilo) a jak dycha teplejsi zvuk, melo by se uklidnit. No, to jsme zkouseli jen jednou, na chvilku byl klid, ale bali jsme se, aby neprestalo dite dychat, tak nepraktikujem. Nebo pomuzou jizdy v kocarku a poradne vyvetrat.

aneta49
autor
21. pro 2017

Holky,děkuji
On pláče kvůli hladu a brisku s když chce pochovat,dokáže vydržet několik desítek minut pod hrazdickou a tam se prave směje a macha ruckama úplně nekoordinovaně,ještě nezačal s rukama pracovat.. usina v náruči,občas v tom šátku nebo v poloze klokanek. Poté buď dáme do postýlky nebo ho máme u sebe/na sobě. Když spinka v naši blízkosti,tak sebou skube taky,ale nevzbudi se,jenže to si myslím,ze ho vždy pichne v brisku,protože se pak kroutí. V postýlce vydrží spinkat někdy hodku někdy pet,záleží na rozpoložení.. když na nej mluvíme a on se směje a přijde mi spokojený,tak to je jízda co vyvadi za pohyby a vždycky mu vylitnou stavy 😣
Jinak má bříško jsme zkoušeli opravdu radu kapicek,včetně biogaia nebo novější enticon,ale zřejmě nezbývá než počkat až se začne pretacet atd.. jenže to prave je ten problém,ze pokud bude takto roztekany,tak se začne prý pretacet později a jakoby přes hlavičku.

ivuska1986
21. pro 2017

@aneta49 ahojky, mame doma uplne to samé. 12 tydenni holcicku. Dopoledne je zlatoucka, pozoruje hracky, usmiva se, je to spokojeny miminko. Zhruba od 16:00 jenom řve. Pres den spatne spinka, diagnostikovali nam reflux, neblinka, ale potrava se ji vraci nahoru a davi se, tudiz je pak kazdych pet minut vzhuru, k veceru uz je proste unavena a to daveni ji prostě budi. Jak je z toho nervozni, tak macha rucickami, kope nozickami, nekdy se neuvěřitelně podrape. Vzhledem k tomu blinkani si myslim, ze mate to same. My byli na nerologii, na ultrazvuku a vsichni se shodli, ze se jedná o reflux, ma ho kazde dite, ale projevy se u deti lisi, nekdo vyblinka vse, co sbasti, nekdo blinka min a je neklidny... zkusili jsme nutriton na zahusteni materskeho mleka, je to takovy gel, co se podava po lzickach, pred a behem kojeni, ma v brisku vytvorit tzv. pokličku, aby se strava nevracela nahoru, nase mrne potom mela akorat zacpu, takze jsme vysadili, pak jsme nasadili sirup Gastrotuss baby, uplna pohoda, zmizel neklid, daveni, uz po prvnim podání, bohužel zase se objevila zacpa, takze jsme ho museli vysadit. Co jsem vyzkoumala v ruznych diskuzich o refluxu, tak u kojenych deti je vetsi, matky, co presli z MM na UM udelaly nejlip, popisuji, ze od te doby maji doma klidne miminko, bylo to vsak vetsinou ve ctvrtem mesici, kdy se obcas reflux zacina lepsit, takže nevim jestli to bylo způsobeno prechodem, nicméně UM je hustsi než mateřské mleko. S tim spinkanim, kojene deti se v noci budí, deti na UM vydrzi spinkat od druheho mesice celou noc, UM je dostatecne zasyti, znam ze sveho okoli, potvrdila i doktorka. Reflux se jinak celkove ma zlepsit v obdobi prikrmu, v roce by mel vymizet. Takze preju pevné nervy. Je to strasny videt sve miminko takhle nestasny, mala sebou vzdycky mrska jako kapr na suchu, kdyz se davi, dost hrozny pohled. Poridili jsme ji i klinek pod hlavu od firmy Candide, aby se ji lepe spinkalo. Po kojeni je dobre mit mimco alespon 30 - 45 minut ve zvýšené poloze, pak mi prijde, ze jsou projevy refluxu menší. Tak přeju at máte brzo klid.

ivuska1986
21. pro 2017

@aneta49 s tím vzpinanim a propinanim, děti s refluxem to mají, propinaji se do tvaru luku, zkus o tom něco načíst a poradit se doktorkou, prijde mi, ze vse co pises fakt odpovídá

aneta49
autor
21. pro 2017

@ivuska1986 takže nezbývá než počkat?

ivuska1986
21. pro 2017

@aneta49 no, muzes zkusit ten gastrotuss, treba vam pomůže👍 vyzkouseli jsme uz ruzne veci, nejvic Ani zklidni, kdyz ji vezmu za pacicku a zpivam ji jeji oblibenou pisnicku princeznu ze mlejna, tak i usiname, mame ji v posteli mezi sebou a drzime ji za ruku, taky se nam osvedcil Zazu tucnak, stoji asi 1200, muzes tam nahrat jakoukoliv melodii, pohadku apod. Je tam bily sum a Ani si oblibila melodii, ktera uz tam nahrana byla, ta melodie mi připomina tu z hraciho kolotoce, takova klavirni hudba to je. Taky je důležitý neprekrmovat mimco, tj. nekojit dele nez 15 minut, s dobou 2,5-3 hodiny nejlepe, jinak v brisku zustava stale natraveny mlicko. My uz vyzkouseli snad vse, jediny co zabralo byl gastrotuss, bohuzel se po nem Ani nevykadi. Stoji asi 200, pri pravidelnem uzivani vydrzi cca 4 dny. Chce to hlavně klid, kdyz zacnu byt nervni z unavy a jejiho place, tak se to akorát zhorší... jinak v podstatě nam nezbývá nic jinýho než vydržet, nekdy to snad přejde😰 jsou dny, kdy je to lepsi a dny, kdy padam unavou, treba poslednich pet dnu je to peklo, od čtyř odpoledne Ani pláče, trapi ji prdiky, kdyz chce tlacit, tak se ji vyhrne potrava nahoru, jak neni vyspinkana, tak je protivna a unavena, usne v devět, nez zabere trva to tak 40 minut, mlati sebou do vsech stran, tak ji mame mezi sebou, tulime, drzime za pacicku a zpivame nebo poustime osvedceny melodie, vydrzi spinkat pak i do dvou az tri, pak uz je to problem, davi se i treba co pet minut, jako dneska😰 je to proste na hovno, no, jinak to rict neumim😇 kdyz ji netrapi reflux je jinak uzasny, usměvavý spokojeny miminko💓 zaloz si diskusi s refluxem, treba Ti mamky poradi, me takhle privedly na ten gastrotuss.

bbubble
21. pro 2017

Moj maly sa tiez od narodenia stale meta jak ryba na suchu 🙂 ma uz 6 mesiacov a stale je taky akcny. A stale aj blinka, ale uz o dost menej nez ked bol maly a nevadi mu to. Pomahalo mi davat ho odrihnut aj viac krat, vzdy jak zacal byt po kojeni nekludny som ho vzala a ponosila a vacsinou si este odrihol. Myslim ze hltal vela vzduchu pri kojeni a preto ho aj bolelo brusko, takto sme tomu trochu predchadzali. zavinovat by som nedoporucila, ak ho boli brusko tak tam sa mu prave obmedzi ten pohyb a bude ho boliet este viac. Radsej ten satek, tam je v dobrej polohe na ulavenie brusku. A ked ti tam nechce byt - ja nosim maleho cca od 2 tyzdnov a zo zaciatku tiez niekedy plakal - prve tyzdne totiz chcel byt nonstop u prsa, inak plakal - pomohlo mi po naviazani s nim zacat rychlo pochodovat, idealne po vonku ale staci aj po byte. Mojho to vacsinou ukludnilo, asi sa citil ako v brusku a zaspal 🙂 za par tyzdnov uz stacilo naviazat a bol v pohode 🙂

bbubble
21. pro 2017

Inak este - to ze si v strese moze urcite tiez maleho ovplyvnut, sice asi nie cez mlieko, ale z mojej skusenosti tie mimca uz od malicka hodne vnimaju co sa deje.. nas maly okamzite jak sa s muzom zacneme hadat, staci ked len zmenime ton hlasu na nejaky neprijemny, a uz natahuje na plac..

eithelwing
21. pro 2017

Dcera (8 měsíců) je taky pěkně divoká. Zběsile máchá ručičkami, kope nohama, šmrdlí je o sebe až má kůžičku rudou. Lékařům jsem to říkala (pediatr, neurologie, rehabka, kam chodíme z jiných důvodů), nikdo se nad tím zvlášť nepozastavoval. Spaní je též problém, musí spát zavinutá, což v jejím věku není nic snadného. Čím to je, absolutně netuším. Někdy jsem ve stresu, zkusila jsem taky u sebe odbourat cukr, ale nic moc se nezměnilo.

eithelwing
21. pro 2017

@eithelwing Ještě dodám - nevadí mi, že je jak z divokých vajec, ale ten spánek... Ten to narušuje dost a k tomu se pak přidá protivnost a je to jak nekonečný kolotoč. Uspávám v náručí a i tak se mi tam mrská a pláče, dokud neodpadne. Má prostě režim on/off, nic mezitím.
Pokud lékařka něco poradí, ráda bych to taky vyzkoušela. 🙂

caseopea
21. pro 2017

@aneta49 Kubík je živel, už od malička sebou házel a škubal nožkama, nikde nevydržel dlouho, pořád pobíhá po celém bytě a je ho všude plno 🙂. Pokud jsi vystresovaná, tak to dítě cítí, ale skrz mléko si myslím že ani ne. Malý mi jak se narodil prořval celé noci, nechtěl spát. Vyzkoušej mu otočit spaní a třeba ho koupat ráno, možná ho ta vana probere a pak nechce spát. K tomu kopání, možná ho bolí bříško že kope nožičkama a na spaní bych vyzkoušela zavinovačku. Malému to hodně pomohlo, pak už sám křičel když chtěl spát a jak jsem ho dala do zavinovačky v tu ránu klid 🙂. A nejsi špatná matka, stres dělá svoje, vím to sama 🙂