Jak ustát stres? Jsem v 7. týdnu těhotenství

hani007
25. črc 2016

Ahoj, potřebuji radu, co dělat ve stresových situacích. Jsem v 7. týdnu a to, co se mi dneska stalo v práci jsem málem neustála. Přišla paní, která na mě za to, že jsem jí řekla, že to, co po mě chce je placená služba začala křičet (ale jako že fakt řvát na celou prodejnu), že je zákazník a že i kdyby mi chtěla nas.. na hlavu tak může, ať jdu do pr.. a ať držím hubu a kdesi cosi. Neměla jsem slov. No.. stejně mě k ničemu nepustila. A když se po několika minutách musela nadechnout tak jsem jí požádala ať okamžitě odejde, že tady na takové jednání nejsme zvědavý a ať to, co si u nás objednala si jde objednat jinde (pracuji v rodinné firmě a vím, že tohle si můžu dovolit takže jsem neřešila, že bych měla problém se šéfem nebo tak). Jenže paní pořád řvala a řvala a mě začalo být tak zle, že jsem z toho málem omdlela. Několikrát mě dokonce píchlo v břiše. Do toho pak začala vykřikovat, že si nikoho nenajdu, že zůstanu sama a že má ve škole podobný smrady jako jsem já a že kdybych byla jejím žákem tak by mi ukázala. No.. musím přiznat, že při představě, že takový individuum učí ve škole jsem se málem rozbrečela. I přesto všechno mi řekla, že si zítra pro tu zakázku přijde, ale že to bude naposled, co tu byla.

Tak by mě zajímalo, jak podobné výstupy okolí (zákazníků) řešíte vy a jestli máte nějaký recept na to, jak takové lidi ignorovat a nepřipouštět si k sobě jejich energii a hodit to prostě za hlavu. Už je to totiž několik hodin, já na to nemůžu přestat myslet, pořád se třesu a při představě, že má zítra zase přijít je mi fyzicky zle. Nebýt těhotná tak to neřeším a prostě to do její další (a doufám, že poslední) návštěvy nějak vydržím, ale vzhledem k mému stavu se bojím, abych nebyla jediná, kdo ten stres může odnést 😒

Děkuji za všechny rady, tipy a komentáře. A vůbec za to, že jste si to přečetli. Ono i to vypsání už docela pomohlo 😉

maggie_
25. črc 2016

@hani007_ To bude pěkná slepice 😀 😀 hele mám jeden zaručenej recept a jestli ho zmákneš, garantuju ti, že bude vytočená ona a ne ty......stačí se usmát a všechno ji odkývat a jakmile ti dá malinko prostor stačí ji už jen dorazit: "Ještě něco madam?" a uvidíš, bude v prdeli 😀 😀 ale ty si z toho nic nedělej, nekoukej na ni, koukej kamkoli jinam a nejlépe takovej poloviční ignor....Jako stres miminku asi neprospívá a hlavně takhle na začátku....Vážně i kdyby sis měla pomoc prostředníčkem za zády, usměj se na ni a krom. "Dobrý den, Nashledanou a ještě něco?" bych jí ignorovala.. 😉 😉 držim palce

hani007
autor
25. črc 2016

@maggie_ Díky 🙂 Takovou taktiku jsem měla na začátku a dařilo se asi první 2 minuty. Jak na mě ale pořád křičela už jsem začala nabírat nervy taky, ale nakonec jsem se udržela. Nemělo to cenu a stejně by mě nepustila ke slovu. Takže jsem zas nahodila úsměv a všechno jí odkejvala. Jenže, když na tebe takhle někdo ječí nedá se přes to moc přenést. Přítel říkal, že jestli začne mít zítra zas nějaký kecy tak ať normálně dojdu ke dveřím, otevřu je a řeknu jí, že mě těšilo a na shledanou. Jestli ani prej tohle nepochopí tak mám dělat, že volám policajty, že mě obtěžuje agresivní zákaznice, že nechce odejít a ať přijedou. Doufám, že k tomu ale nedojde, protože bych se nedivila kdyby tam na ně chtěla počkat 😀 No uvidíme. Snad to bude v pohodě. Ještě jednou díky 🙂

konidana
25. črc 2016

Soucítím s tebou a přeji to abys něco takového už nikdy nezažila. Já něco trochu podobného zažila když mě vyhodili z práce (nepotřebovali další ženskou která potenciálně odejde na mateřskou) a šéf mi dal doporučení na jinou firmu v oboru. Bylo by to v pohodě, kdyby tam šéf neměl ve zvyku řvát. Ani neřval po mě, ale prostě skoro každý den po někom řval, že to bylo slyšet po celém patře - celá firma měla asi 3 nebo 4 kanceláře . Mě ti začlo bejt zle, šla jsem na neschopenku, a pak jsem se přes měsíc klepala jen při představě, že až mi jí doktor ukončí, tak tam zase musim. No skončila jsem tam ve zkušebce. A již nikdy více. A to jsem ani zdaleka ještě nebyla těhotná a ani nikdo neřval po mě. Prostě mi vadilo, že řve po lidech.

catf
25. črc 2016

@hani007 podle toho, co popisuješ, nebyla ta zákaznice asi úplně normální nebo měla minimálně nervy na pochodu (jestli pracuje ve škole, tak bych se tomu ani nedivila). Je pravda, že udržet s takovým člověkem klid, je nad lidské síly, fakt ale je, že to je ten nejlepší přístup. Lidé jako tahle zákaznice vyhledávají konflikt a chtějí druhého do konfliktu zatáhnout, aby se mohli vybít. Evidentně nejsi od přírody splachovací, takže schopnost lépe se vyrovnat s obdobnou situací přijde až časem a zkušenostmi. Do té doby to budeš řešit, budeš se snažit pochopit, proč se to stalo, jestli jsi to částečně nezavinila apod. To je úplně normální. Uvidíš, že zítra nebude ta negativní energie tak cítit a pozítří už vyprchá úplně.
Vždycky je důležité srovnat si priority, co je pro tebe při jednání se zákazníkem nejdůležitější. Pokud si můžeš dovolit ztratit zakázku, tak ji můžeš zrušit i z důvodu takového chování zákazníka, především, jestli na tebe mluví sprostě, je agresivní apod. Z toho, co popisuješ, si myslím, že by paní nejvíc potrestalo, kdybys jí odmítla zakázku splnit.

martiina_k
25. črc 2016

Když je to rodinná firma, nemohl by tam být zítra místo tebe někdo jiný? Nebo třeba i s tebou? Jinak jak si nepřipouštět ten stres ti neporadím. Já bych tohle v sobě řešila ještě apsoň tři týdny.. Asi tak 4x do roka se mi v práci podobný výstup stane, i když asi v menší míře, nicméně to v sobě hodně dlouho řeším a bohužel ty lidi ke mě přijdou opakovaně, takže jak mají přijít (jsou naobjednaní), tak mám ztažený zadek a přitom vím, že jsem nic neprovedla, nějaký problém mají oni, ne já, ale stejně tak moje tělo reaguje ☹

setmi
25. črc 2016

Taky jsem něco takového parkrát zažila, nemohl by tě zítra někdo vystřídat až paní přijde. S takovymi lidmi se jednat nedá, oni nechtějí řešení oni se potřebují někde vybít. Takže buď se na ně usmívat a popřát hezký den a tak, tím je dorazíš,nebo ignorovat vyřídit jen to nejnutnější a nevšímat si, nebo nastoupit jako ona, ale na to jen v krajním případě.

hani007
autor
25. črc 2016

@martiina_k Právě, že nemůže, protože jsou dovolený a kolega, který tam se mnou je je takový, že stát se to jemu tak se jí bude raději omlouvat na kolenou než aby jí řekl křivého slova takže ten mi moc nepomůže. Navíc nikdo ještě neví, že jsem těhotná. Kdyby jo tak budu už dneska asi taková mrcha, že bych toho zneužila a zeptala se jí, jestli jí připadá normální řvát na těhotnou. To si myslím, že by sklapla hned. Každopádně už jsem docela v klidu a myslím, že už to nějak zvládnu. Kdyžtak dám vědět. Díky za komenty holky, pomohli jste mi 🙂

aronek
25. črc 2016

@hani007 chápu, že to bylo nepříjemný, ale miminku to jednorázově neublíží. Já pracuji ve velice náročném prostředí. Odběhala jsem tam obě těhotenství do konce a nyní jsem potřetí těhotná. V práci potkávám opravdovou spodinu společnosti, jsou nemocné, agresivní, hloupé, nebezpečné.... Minulý týden do mně drcly, málem jsem letěla ze schodů, takže už si setsakra dávám bacha. Ale bohužel jsem v přímém výkonu. Nyní měl kolega 14 dní dovču a smýkala jsem se po 11 patrech 😅 Teď mám dovču já a ještě jsem nezvládla ani základní věci kolem baráku 😅 Nevím, jestli tam třetí těhotenství dám do konce 😔 Každopádně nervuji se skoro denně a oba kluci jsou zlatí 😵

panickatlamicka
25. črc 2016

Jakmile zacne zase rvat,zacni septat. 🙂

guinea
25. črc 2016

@panickatlamicka 😀 😀 😀

maggie_
26. črc 2016

@hani007_ No není zač :D přítel má taky pravdu, taky dobrá taktika....pak dej vědět, jak to dopadlo 😉

hani007
autor
26. črc 2016

Tak hlásím, že paní rozrazila dveře, rázně řekla dobrý den, rozhlédla se po celém obchodě, já srdce až v krku, ale s úsměvem jsem se jí ještě zeptala na jaké že je ta zakázka jméno (jako bych ho neměla v hlavě už celý den a celou noc 😀 ) dala jsem jí zakázku, zeptala se jí jestli je to vše, popřála jí hezký den a ona odešla 😀

Bylo na ní vidět, že už sem vešla s tím, že na první našlápnutí zase spustí. Taky asi čekala, že budu úplně vyřízená jen co jí spatřím a že se celá rozklepu nebo budu nepříjemná takže myslím, že jsem jí trochu překvapila. No.. včera přísahala, že už sem nikdy nevkročí tak snad alespoň drží slovo, když nic jinýho o slušným chování moc neví 😒 😀 Ještě jednou díky holky a hezký den přeji 😉

zuzinka6
26. črc 2016

@hani007 a co jste za obchod? Nebo podnik? Nechápu, co jí tak rozčílilo, co chtěla vědět?

hani007
autor
26. črc 2016

@zuzinka6 Možná jsem trochu paranoidní, ale nerada bych to vytahovala. Není moc firem, který v tomhle podnikají a vzhledem k mému jménu by si to někdo mohl se mnou snadno spojit, kdyby mě znal, protože mám teď x kamarádek, který také čekají a vím, že sem chodí. A o mém těhotenství ještě nikdo v okolí neví 😀

Prostě šlo o to, že po nás chtěla nějakou službu, ale to, z čeho tu službu chtěla udělat měla tak zmateně (ne)připravený, že v takovém případě si účtujeme poplatek za zpracování a nejen za výsledný produkt, protože pak celý ten proces trvá déle než běžně a to se jí asi nelíbilo. Spíš si ale myslím, že sem šla už s tím, že se tu pohádá a vyřve se, protože tohle prostě nemohlo naštvat nikoho. Resp. za těch 20let co tu jsme to nikoho ještě nenaštvalo. Jde totiž jen o 59,- 😀

maggie_
26. črc 2016

@hani007_ Tak gratuluju, zmákla jsi to 🙂 tak snad to pomohlo 😝 takhle dostaneš každýho 😀 😀

martiina_k
26. črc 2016

A zaplatila paní ten příplatek? Bože, kvůli 59,- se takhle zhádat... a už vůbec nechápu, jeslti to byla opravdu učitelka, že v půlce prázdnin je takováhle... ta by měla být happy, vysmátá, odpočinutá 🙂

hani007
autor
27. črc 2016

@martiina_k Jo zaplatila. A právě, že je půlka prázdnin. Nedokážu si totiž představit, jak se k nim chová ve školním roce 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru