Nemá 3měsíční miminko hlad?

voboi7at
4. zář 2017

Ahoj holky, jsem samý dotaz... Chci se zeptat, mám 3 měsíční holčičku. Za 2 týdny mi přibrala 160g. Je to málo, to vím. Doktorka mi řekla, ať kojím a nedávám příkrm, že to ještě jde... Dcerka je dost plačtivá, tak nevím jestli fakt nemá hlad... :(

panickatlamicka
4. zář 2017

@voboi7at kojis na požádání? Je správná technika kojení?

iulia
4. zář 2017

A kolik přibírala předtím? Je to poprve, co přibrala 160g?

hofida
4. zář 2017

Můj třetí syn taky skoro nepribiral, třeba jen 200g za měsíc, ale plačtivy nebyl, teď je mu 10m a měl 7600g, dostal od staršího průjem, horečky, zvracení a po uzdravení má jen 7400g. Jsem z toho občas na nervy, protože třeba první syn byl druhý extrém a v 5m vážil 9400g. Ale je to šťastné, živé, krásné batole, tak už se to snažím neřešit.

hofida
4. zář 2017

@hofida jo a to podstatné.... všichni tři byli do půl roku jen kojeni

smudlinka24
5. zář 2017

@voboi7at
Hlad ma na tuty, taky mi spatne pribirala a byla uplakana, pak jsem ji umichala UM a bylo to nejspokojenejsi mimi. Kojim a semtam ji prikrmim, netrapime se ani jedna. To, ze je prikrm prima cesta k odstavu u nas vubec neplati a nemyslim si to. Nehodlam svoji dceru trapit hlady a nedostatkem spanku.

voboi7at
autor
6. zář 2017

@panickatlamicka kojím na požádání, kojení jsem konzultovala s laktační poradkyni, mělo by být správně... Ale Bůh ví...

voboi7at
autor
6. zář 2017

@iulia ano je to poprvé.. Jinak přibrala třeba 360 za 14 dní.. Tak mě to překvapilo..

voboi7at
autor
6. zář 2017

@smudlinka24... JÁ právě jen kvůli tomu UM nechci přestat kojit no..

lucie_91
6. zář 2017

Pokud to je nárazové, nic se neděje. Ale pokud pláče, je to asi hlad. Zkuste jí po kojení dát UM kolik si vypije a uvidíte, zda to byl hlad nebo je to plačtivé miminko s bolením bříška nebo nějak nespokojené.

Syn měl ve 3m kolem 6kg (por.váha 3400g), dcerka měla ve 3m 3kg (por.váha 2890g). Příkrmy jsme začali dávat až během 5.měsíce.

panickatlamicka
6. zář 2017

@voboi7at kdy u tebe byla laktační? Teď někdy? Možná ti poklesla laktace, dítě má spurt..... Chce to víc přikládat, zkusit navýšit laktaci- pokud se jedná ó hlad. Kdybys nakonec podala dokrm (což si myslím, že je zbytečné), tak samozřejmě ne lahvičkou.

martyina
6. zář 2017

@voboi7at souhlasím se @smudlinkou já tak chodila téměř tři týdny na převažování a sama sem už také říkala že má hlad jeden den se to nedalo tak sem šla hned ráno k Mudr byla tam doktorka místo doktora a okamzite řekla prikrmit že si myslí že pláče hlady. Podotýkám že od těch 2. Měs co to začalo ani skoro přes den nespala.

martyina
6. zář 2017

Jinak mi přibírali cca 200-220 týdne najednou nic pak 80 a90. A jak tady jistě někdo odsoudí dokrmují flaškou. Ale kojim pořád. Vždy prvně nakojim a pak někdy dám flašku někdy ne. Stačí někdy dvakrát jak kdy. A to někdy pomalu celé odpoledne pro kojim a stejně pak musím dát flašku a vypije i 120 nekdy

smudlinka24
6. zář 2017

@martyina
Mam to presne stejne.