Nepravidelný režim 9měsíčního dítěte

janice8
14. zář 2014

Ahoj,potřebovala bych poradit. Můj 9-ti měsíční synek se mi každé ráno začal budit pokaždé v jinou dobu,je to zhruba v rozmezí 6:30-8:30. To znamená,že krmení máme každý den v jinou dobu a potom se to posouvá i přes den. Stejně i se spaním,jednou vidím,že je unavený přes den v 11,jednou ve 13,podle toho ho různě dávám spát. Takže to má docela rozhozené. Chci se zeptat,musím dodržovat 3 hodiny rozestupy mezi jídly? Ten rozptyl ráno jsou 2 hodiny,takže se nám stane,že jednou máme oběd v 12:30,jednou ve 14 hod,no prostě různě. Nemůže to dítě v tom mít trochu zmatek? Jsem z toho docela sama vystresovaná a pořád počítám hodiny. Každopádně se snažím,aby nám vyšlo poslední jídlo večer kolem 19:30,protože od 19 hod už je prcek ospalostí nepoužitelný a často mi usne u večeře. A ještě ke spánku přes den - tomu taky moc nedá,ještě donedávna spal max 30 minut denně,teď je to trošku lepší,dokáže spát i hodinu v kuse. Naučila jsem ho usínat samotného. Tak to jde. Ale poraďte prosím jak s tím režimem? Přece,když vstane v 8:30 a dám mu mléko,tak mu nedám v poledne svačinu a oběd v 15. a naopak když vstane v 7 a dostane mléko,tak dostane svačinu v 10 a pak oběd v 13...tak to není dobře? Nebo když vstane v 8:30,tak vynechat dopolední svačinku?....Já fakt nevím a budu moc vděčná za všechny rady a postřehy. Moc děkuji

kalipso
14. zář 2014

@janice8 dcerce je 21 měsíců a je a vždy byla nerežimové dítě. Chodí spát dle potřeby, vstává taky jak ji to vyjde (kdykoli mezi 6 a 9), jídlo dávám tak, aby prostě neměla hlad 😉 pokud vstane v 9, tak dostane snídani a pak už rovnou oběd, prostě den přizpůsobím situaci. Někdy spí přes den i 3 hodiny a jindy nejde spát vůbec. Ona se nenechá do ničeho nutit (jinak se zasekne a konec) a je takto spokojená, takže jsem se s tím sžila a fungujeme spokojeně. Sice občas poslouchám, že je rozmazlená, ale já nevidím nic rozumného na tom nutit spát nebo jíst dítě v určitou dobu jen proto, že se to tak má dělat, když není unavená nebo nemá hlad 😉

lv
14. zář 2014

Já bych řekla, ze to je úplně normální 😎 pokud zrovna někde nemusím být, třeba u lékaře atd., dodnes to tak máme a čas oběda, jestli je v 11:30 nebo v 13:30 neresim, dávám jist kdy ma hlad, ono to cca vychází po tech 3h, ale rozvrhem se neridim.

naomi6
14. zář 2014

@janice8 Ahoj, nemusíš dodoržovat 3 hodiny rozestup mezi jídly. Není to už přece malé miminko, takže mu dej jíst, když má hlad 😉. Syn mi teď taky vstává různě, takže někdy obědvá v 11 a někdy v 1 a vůbec to nevadí. Když vstane v půl 9, tak normálně dej mléko a nevidím důvod, proč vynechat svačinu. ty se přece taky najíš, když máš hlad, ne? Tak dej menší svačinku, aby pak obědval. A se spaním je to taky v pořádku. Některé děti prostě potřebují méně spát, jiné víc. Držím palce 😉

simskal
14. zář 2014

Malá má skoro rok a taky nemá nějak zvlášť pevný režim. Někdy vstane v 7:30 někdy v 8:30. Někdy spí přes den 2x někdy jen jednou. Někdy před obědem někdy po obědě. Nenutím ji přes den spát přesně ve stejnou dobu a ani jíst ve stejnou dobu. Prostě jak má hlad a jak potřebuje. Pevnou dobu máme akorát co se týče večerního jídla a spánku 🙂

madulinka
14. zář 2014

ahoj, záleží jak to dítko snáší.. u nás, já mám ráda režim, to samé naše malá, takže my jíme pravidelně, apod. Ne, že bych už ve 12:00 ťukala na hodinky "pane učiteli, je nejvyšší čas", ale plus mínus mezi tou 12.hod. a 12.30 obědváme.. naše malá se ze začátku dožadovala jídla po těch 3 hodinách - v pravidelných intervalech, a jakmile nedostala najíst, byla nesnesitelná (to má po mě). Takže pokud Vám to vyhovuje, nemusíte mít žádný režim. Pokud je dítko nesvě a vidíš, že začínají problémy se spánkem a tak, doporučuji nastavit režim (např. když vstanete dýl, o to menší mu dát oběd (třeba jen polévku před tím, než půjde spát a druhé dát po spánku, a tak podobně). Do budoucna si myslím, že režim je dobrá věc (viz vstávání do školky a adaptace ve školce apod.), mít nějaký plus mínus čas, ve kterém jde večer dítko spát, abys měla klidný večer sama pro sebe i ty 😉

dokument
14. zář 2014

když dodržuješ režim těch činností, plus mínus, tak je to v pořádku, ne? Můj kluk taky nevstává pořád ve stejnou dobu, ven taky někdy jdeme o půl hodiny později (ale jiné nechodí třeba vůbec... bydlím u parku, kam chodí hrozně moc matek tady z okolí, ptž tady jinej park není, a když nesvítí slunko, tak nejdou ven vůbec, nevím co doma pak dělají s těma děckama, ale rozhodně teda nedodržují rytmus činností). I tady z okolních vchodů co vídám... jak trochu prší, sedí doma, když se jim nechce, ven nejdou a tak dále. Dítě hodiny nezná... Hlavně že dodržuješ ten režim v tom, co děláte, ne?

janice8
autor
14. zář 2014

Moc děkuji za vaše postřehy!!!!! 😎 Já ale nevím,všude poslouchám (kámošky a internet),jak dítě každý den jí přesně v tolik a v tolik, spí taky přesně v tolik a tolik,to přece není možné,že jsou všechny děti jako hodinky. 😖 Taky bych si přála trošku nějaký režim,ale nevím jak na to,ale zase nutit dítě do něčeho také nechci. Např. včera malej vstával v 8:30, v 8:45 dostal mléko,pak cca v 11:15 malou svačinku,mezi 12-13 hod spánek,pak v 13:45 oběd, v 16:30 svačinka a v 19:30 večeře. No a dnes,budíček v 8:00,snídaně v 8:15, svačinka v cca 10:45, spánek 11:15-11:50,oběd v 13:15, spánek 13:55-14:30, svačinka v 16:15....véča bude zase cca 19:30....no a jestli zítra vstaneme v 7,tak zase úplně jinak. Já když vidím,že je malej unavenej,tak ho zkouším dát spát,takže každý den jinak. Jsem člověk,který má rád ve všem aspoň trošku řád,je mi jasné,že s dítětem to moc nejde,ale aspoň trošku bych to uvítala. A jen ještě jedna maličkost,co si malej sedá,resp.sedí,tak často ublinkává,asi jak si tlačí na bříško,máte s tím nějakou zkušenost?

janice8
autor
14. zář 2014

@dokument co myslíte režimem,co dělám? 🙂

janice8
autor
14. zář 2014

@simskal přesně tak je to i u nás,ale já bych trošku nějakej režim chtěla....malej je často umrčenej,moc toho přes den nenaspí....je pravda,že v noci ho nekrmím,tak má dny,kdy spí relativně v kuse cca i 12 hodin,ale dnes třeba v noci 3x vzhůru,hraje si v postýlce,povídá si a pak třeba za půl hodiny usne,snažím se dělat že tam nejsem (pokud teda nezačne plakat)....ale to je od tématu 🙂

dokument
14. zář 2014

@janice8 kdxž se pravidelně v podobných časech něco opakuje
režim = rozvrh

janice8
autor
14. zář 2014

@dokument jo tákhle,tak to ano,cca po 3 hodinách jídlo,spánek kolem půl 8 večer.....atd..... 🙂

mica21
16. zář 2014

@janice8 Dobrý den, my to tak máme stejně nepravidelné a nějak to neřeším.. Ještě k tomu máme hrozné noci.. Malá se neustále budí a dožaduje se mé přítomnosti a mlíka. Já doufám, že čím bude starší, tím se to bude lepšit. Takže recept na režim určitě nemám 😉

janice8
autor
17. zář 2014

hm,snad se to upraví postupně samo, brzo 😒 😒 😒

dencaf1
7. čer 2016

@janice8 Podle mně to není špatné, dokud to vyhovuje tobě...pokud ne, režim nastav, vzbuď mimi každý den v 7.00 hod. a od toho se odpíchni, bude se ti potom líp plánovat🙂