Nespí a budí se po minutách, už nemůžu

dindonka
25. bře 2016

Maminy, nsem zoufala. Mam 5m syna, od naozeni krasne spal, kojila jsem 2 x za noc. Uderem 3 m zacal v noci plakat, vschni kolem rikali, ze spurt, koj jak si rekne, to do tydne zkonci. No a nezkoncilo, od te doby se budi a budi. Cetla jsem hafo pispevku de se maminy stezuji ze deti placou po 2 hodinach, co bych za to dala spat dve hodiny v kuse!!! U nas j to takz breci, dam dudlik, nepomuze, breci dal, vezmu o ruky pochovam. Nekdy zabere nekdy ne a dam prso, pije- pokazdy, nikdy nedudla. Polozim a kolotoc zacina. Uz jsem snizila teplo v loznici, zvysila teplo, prykryvam neprikryvam. Dala ho k sobe. Dala pohodleji pyzamo. Plenu na muchlani. Pres den byla 2 vozit aby spal a nebyl unaveny, nevozila, doma spi 2-3 x po 20 minutach, v kocaru i tri hodiny. Mazel odstehovan z loznice a nic. Zkusila ulozit driv, pozdeji. Jedine jsem nezkusila nechat vyplaka, na to nemam. Mame jen dva pokoje takz dat detem svuj nejde. Starsi 4 roky spi ale maly ne a ted kdyz napisu ze se probudi i 20x mi to neuverite. Jsem zoufala, nevidim na oci, rano protivna, ze by vstaval manze nehrozi, neudela to. Je preci unaveny! Toto jsou casy, dnes jsem si to psala, nemam to od zacatku.1,40 1,44 2,00 2,05, 2,28, 2,40.
Co mam delat? Ted je 2,47 a zacina knourat.....

angie.shy
1. dub 2016

@dindonka vyprdla bych se na kybice čím častěji budeš dávat flašku, tím více se ti bude odvracet od prsa... pokud to UM zabírá, přešla bych na něj. MM je pro dítě sice skoro to nejlepší, ale úplně nej je vyspaná a vyrovnaná matka.

zarecna
1. dub 2016

@angie.shy suhlasim...matka na pokraji kolapsu, ale kojaca ..je nanic...

senta_sofia
1. dub 2016

@dindonka pozri,mozno vdaka UM dozene,co teraz strada a ak sa bude kojit aspon rano a vecer,tak to je dobre. Nemusi to znamenat hned koniec. Pripadne si odsaj mlieko a sprav mu kasu z neho. Alebo odloz do mrazaku, mozes riedit potom prikrmy s nim.

dindonka
autor
1. dub 2016

@zarecna dela taxikare, denne jezdi v noci

dindonka
autor
1. dub 2016

@senta_sofia od 3 m nic neodsaju, max 20 ml. To jsem zkousela. Dnes to bylo dobre, 2x kojeni, 1 um a spalo se krasne i me

dindonka
autor
1. dub 2016

Dnes ma malej celej den 38,3 a stale odmita prso. Nabizim, ukazuju hracky, delalm blbosti zkousim vymenit za dudlik a prd. Prso nechce, obrati hlavu a dela ze neslysi. Co s tim? Nechci prestat kohit. Flasku dnes nedostal a radeji rve hlady

ninive211
1. dub 2016

@dindonka Mlíko vůbec neodsaješ a čím dál častěji dáváš flašku s UM...když delší dobu nedáš MM, nalijou se ti vůbec prsa?Já tak min do půl roka když jsem nenakojila nejpozději do 4 hodin, tak jsem měla prsa jak balóny a mlíko teklo (s příkrmama to skončilo a už se mi nenalívaly a taky mi pak nešlo už nic odsát). Viděla bych to tak, že je zřejmě mlíka málo, malej to cítí, proto prso nechce a opakovaně se odvrací, protože ví, že se netvoří. Moje domněnka, a ale nevím, v tvém případě bych se asi vyprdla na veškeré kojení, když malej stejně nechce, nasadila Uma budete spokojenější oba dva. Trvat na kojení za cenu naprostého zhroucení je nesmysl.
Jinak ty horečky, to klidně fakt můžou být ty zuby. Pokud máš pocit, že má bolení, tak nurofen.

alboo
1. dub 2016

@dindonka upřímne bych se vyprdla na kojeni. Co aktuaelne jiz delší dobu z toho? Urvany dite a matka na nervy. Chudák i to starší. Asi fakt i rostou zuby. Nase je mela ve 4m. Jinak teplotu bych do 38.0 po odectu nesrazela.

sabatko
1. dub 2016

@dindonka není 100% pravidlem, že čím víc dáváš z láhve tím dítě hůře pije z prsu. Synka, velmi špatného jedlíka (a ještě horšího spáče - takže si umím představit, co zažíváš, i těch 20 vstávání...) jsem kojila a dokrmovala z láhve skoro čtyři měsíce a dcerka byla od 6 neděl hlídaná kvůli mojí nárazové práci, děda krmil z láhve odstříkaným a později i UM a zároveň jsem kojila v pohodě do 8 měsíců, pak už nechtěla. Ani jeden neměl problém se střídáním prsa a láhve, u synka jsem měla málo mléka (domů jsem dostala pro info váhu) a tak měl kojení a následný dokrm v jednom od 2 měsíců stále. Se synkem jsem spala v posteli, protože tolik vstávání nezvládne se zdravým rozumem nikdo (muž je také zaměstnán a k tomu podniká), naučila jsem se spát bez pohybu a ze spaní houpala na jedné a pak přehodila malého a houpala na druhé ruce. Bolívalo ho bříško a houpání a třepání pomáhalo, mimochodem v kočáru nespal vůbec a přes den tak 3 desetiminutovky. Dnes je mu šest a stále se v noci cca 3-5x probudí a lehký spánek mu už zůstal. A dodnes nejraději spí se mnou v objetí nebo s hlavou na mém rameni. Dokonce tvrdí, že ho to léčí, když je nemocný 😉 . No, přeji dobré nervy a vydržet, nic jiného se dělat nedá. Nebo ještě zvážit po kojení, kolik vůbec vypije, když nic neodsaješ, tak jestli nemá vážně málo.

dindonka
autor
1. dub 2016

@ninive211 prsa se prestali nalivat nekd kolem 3 m dnesk jak nepije tak citim brneni. Nabizim mu, nekdy si potahne nekdy ne. V noci je aspon trochu nadeje.

dindonka
autor
1. dub 2016

@sabatko kdyz dam um tak vypije mezi 60-120 ml ale vetsinou do 90 ml tech 120 je fakt vyhladovely. Z prsa co vytahne nevim. Nekdy kojim a u toho spim a podobne. Snd to budou zuby a brzo vse prejde protoze tohle je neudrzitelny. Nevim zda jsem rikala, mam MS tak pockam z to zkonci a uvidim co kojeni. Je fakt ze najezdem na prikny je spokojenejsi az na dnesek z teploty je protivny, dala jsem mu leky ab aon chvilu spal...

veverka83
1. dub 2016

@dindonka mne maly strasne v noci kricel, kdyz zacaly prikrmy. Nepribiral, vypohorovali jsme, ze ma alergii na bilkovinu kravskeho mleka. Pres den byl v pohode a vnoci koliky jak blazen. Nezacala jsi mu treba davat kase, nebo nepijes ty vic mleka?

jipe
1. dub 2016

Pokud nechce prso, ale flašku si vezme, tak bych se na kojení vykašlala. Nabízej dál, ale pokud máš mléka málo, netrápila bych ho. Dáváš už přes den nějaké příkrmy? Než um, začala bych v poledne zeleninou, ráno nebo večer kaši lžičkou,..Ona ta teplota může být trochu vyšší i z toho řevu. Do 38,5 v zadečku bez odečtu bych nesrážela.

karlajasmine
1. dub 2016

@dindonka Uvidis, pokud je to neunosny a prestanes kojit nikdo te soudit nebude 🙂 Mas tu hodne protichudnych rad a asi ti z toho uz jde taky hlava kolem.. poslouchej svuj instinkt a hod' se do klidu ty, co nejvic to pujde, a malej to z tebe vyciti a bude klidnejsi 🙂
Probiotikama nic nezkazis, nabizenim prsa nic nezkazis, UM taky nic nezkazis, kdyz to jinak nepujde. Zkus si ho v ramci moznosti uzit.. malinkej bude uz jen chvili a v budoucnu budes spat a spat, jak se ti jen zachce, a jeste si na tyhle dny vzpomenes a budes si rikat, jak byl malej krasnej a jak to bylo vsechno hezky 🙂

iveta93
1. dub 2016

No co jsem tak četla tak mi to přijde na zuby. Nevím co máte za mudru, ale v 5. měsících začínají růst hodně dětem zoubky. Zkoušela si třeba nějaký gel na dásně? Třeba se nechce přisát kvůli tomu, že ho bolí ty dásně. Jinak se přikláním k názoru, že pokud se po UM vyspí lépe tak bych na noc dala tu flašku i za riziko, že by potom to prso nechtěl ani přes den. I na UM se dají najít pozitiva ikdyž mateřské je mateřské.

luckaamilan
1. dub 2016

Zmente stravu u seba ak kojite, syna nieco trapi, inak by neplakal. Mozno ma alergiu na lepek. Skuste naniekolko dni uplne ale uplne vynechat vsetko z lepku a. vsetko z mlieka a uvidite. Nechapem preco vsetci vsetko vzdy zvaluju len na zuby.

jipe
1. dub 2016

zuby růst můžou v 5 měsících, ale nebude to v takovéto intenzitě trvat týdny, to spíš ten skrytý reflux, ale pravděpodobně to bude ten hlad. Nebyl by u těch alergií i průjem nebo zvracení?
@luckaamilan

ladyhacek
1. dub 2016

pročetla jsem jen něco - UM jsi asi zkusila 🙂 - k nalévání prsou pak už se mi nenalévali - tvořilo se mléko dle potřeby > ale když byl v necelém roce na noc u mamky (odvezen v sobotu dopoledne přivezen druhý dne odpoledne) tak ten druhý den (v neděli) jsem měla nalitý prsa jak v šestinedělí > pokud se ti to tak neděje asi máš skutečně málo mléka - dle mě (proto i ten pláč - budí se hlady - nestačí mu to) co se týče flašky x prso - malá neměl nikdy problém. Teď vypije čaj z flašky a pak si klidně dá prso a i když byl menší tak občas flašku dostal.
Ale klidně to můžou být i zuby - malý tedy proso chce - ale když mu rostou zuby tak právě odmítá příkrmy a cokoliv a prakticky jen kojím, ale když se prořezával teď zub tak brečel co 5 min a prso mi také odmítal (pro mě totální novinka 🙂

Jinak co ještě tady zmíněná strava? Pij fenyklový čaj (cca 2 hrnky denně) je to na prdíky a mělo by snad pomáhat i na torbu mléka, kup si homeo (ricinus... teď nevím), jez hodně vývar + obecně vyáženou stravu je tady i skupina https://www.modrykonik.cz/group/6713/

dindonka
autor
1. dub 2016

@jipe to je po odectu. Na radu dr kvuli vaze davam dopol.presnidvku, zeleninu na obed a vecer kasi

dindonka
autor
1. dub 2016

Ricinus mam doma, vezmu rano. Ted je noc a malej "hori" a chrochta. Dala jsem mu Nurofen, ted usnul. Zacina mu ryma. Nemohlo to byt zpisobeny ze na neho neco lezlo? Protoze ted ma plny nos a teplotu zase po odextu 38,5

luckaamilan
3. dub 2016

@jipe prave ze nie. Ked sa propina, tak ho jasne nieco boli. Nie je to hlad ani zuby. Ja vsadzam na alergiu na lepek.

dindonka
autor
3. dub 2016

Tak se to nejak urovnalo, nasadila ty probiotika, ne ze by nebrecel. Ale vstavam tak 4x na jidlo a tak 2 x jen chce pochovat. Ted valci s nemoci. Vcera az 39,5 na pohotovosti dali atb. A k tomu byl ve stredu ockovany, tak mam strach aby to nemelo vliv. Sice ho prohlidli pred ockovanim ale asi uz byl nemocny, ach jo.

gnozka
4. dub 2016

@dindonka drz se !!!! Cetla jsem spousty příspěvku tady a moje zkušenost je takova ze moje mala sice hezky spala ale před den přestala spát . S kojenim
Strašný boj porad u toho rvala . Po dohodě s Dr jsem zacala davat na noc kasi protoze večerní kojeni bylo strašný proste stres . A mala zacala spát celou noc . Před den jsem zacala davat sunar ale zároveň i kojim . Rano a dopo kojeni . Pak k obědu a odpo sunar a večer kase + kojeni . A mam najednou doma neuvěřitelně stastny dite . Probiotika určite dávej ! Ale pokud budes davat sunar a střídavě kojit neves hlavu uz tak mas muj obdiv jak to zvládas !!! Každopádně mala se mi ted v nicí zase budi šle to budou asi zuby 🙂

dindonka
autor
5. dub 2016

Uz jsem na tom tak ze vecer 17 hodin kase, 19 kojo, 21 kojo, pak rev soustavne stridam kojo a davam caj. Kolem pulnoci to vzdam, dam um a za dve hodiny po vypiti 120 ml rev, druhy um vypije jen 30 ml a rev. Opet stridam kojo a caj a pak uz je KONECNE 6 a vstavam do skolky.

karlajasmine
5. dub 2016

@dindonka a neboli ho bricho z tech vecnych antibiotik? Můj malej řval každou noc když měl kapičky do očí.. (zánět spojivek).. Po vysazení se to pomalu lepšilo. Nejdriv tvoje atb pres mleko, pak jeho...

alboo
5. dub 2016

@dindonka no. Ja cpat do dcery během noci, um, caj a mm, tak taky bude furt rvat. Ze se budi neznamena, ze ma vzdy hlad.

dindonka
autor
6. dub 2016

@karlajasmine atb ma chvili budo se mi takhle skoro 2 mesicw

dindonka
autor
6. dub 2016

@dindonka um a caj davam pisledni dobou. Protoze jsem mela pocit ze mm nestaci tak jsem sla touto cestou. Trva to uz dv mesice. Dnea spal vzala jsem mu deku a dala jen bambusovou osusku a ventilacka byla otevrena. Ale nevim zda to bylo tim nebo byl jen unaveny ze vcerejsiho nocovani