Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

houpacikonik
19. zář 2013

Synův kamarád se jmenuje Damián, jeho tatínek Marián. beru to jako normální jméno. 😵

saportka
26. říj 2013

U nás je změna 😀 z Damiena je Boris 😀

crashboombang
26. říj 2013

Mame Damiánka a neměnila bych. Krásnější jmèno jsme nemohli vybrat. 😉

ined77
5. lis 2013

Dobrý den milé těhulky a maminky 🙂 ,

právě vznikl v naší Wiki knihovničce článek https://www.modrykonik.cz/jmeno-pro-chlapecka/.

Budu moc ráda, pokud se podělíte i s ostatními maminkami o svou zkušenost s výběrem jména pro chlapečka, ať už se jedná o jméno tradiční či netradiční.
Psát můžete pod článek do okénka Má zkušenost s...

Moc Vám děkuji a přeji krásný den 🙂 .

@hanka. @blahova_andrea @stazina @alexyn @sarkachmelova ..a další 🙂

lucyvivien
5. lis 2013

Mám Damiánka, krásny jméno moc 🙂

osicenka
5. lis 2013

Jeee já jsem akorát před chviličkou tady viděla nějaký fotoblog s chlapečkem, který se jmenoval Damian a říkala jsem si, jak je to krásné jméno, že je škoda, že nás ani nenapadlo pro malého, takže za mě určitě ano 🙂

laurital
5. lis 2013

Krásné jméno, moc se mi líbí.Jen bych přihlédla i k příjmení, přece jen chlap bude s původním jménem a příjmením žít celý život.

terris
5. lis 2013

Nad Damiánkem jsme hodně uvažovali, nakonec Oliver, ale jméno je moc krásné a říkám ano 🙂

stazina
11. lis 2013

ahoj prosím, poradte, zítra mě čeká porod - císař a my stále nemáme vybrané jméno ...pro kluka,
..příjmení máme typicky české a začínající na Š...poradte... já ani manžel nechceme nějaké cizí jméno , naše děti chtějí pepíka...tak já teda nevím..Josef se miteda moc nelíbí...řešíme to už celé těhotenství a nemůžems e dohodnout...díky

janiart
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kopretina77
15. led 2014

@mv Jonáš je jméno hebrejského původu a znamená "holub"

arterie
16. únor 2014

Ahoj, myslím, že je na čase rozvířit vody běžně užívaných jmen, pět Honzíků a k tomu tři Elišky na jednom pískovišti už je trochu nuda. A Damián je pěkné jméno 🙂)

salot
25. únor 2014

Ano i za mě, Damián je krásné jméno.

laurital
25. únor 2014

Jak to dopadlo?

letadlo13
14. črc 2014

Já měla kdysi dávno vybráno... Samuel, holce Tea.... Každé z těch jmen je v mojem okolí už mezi dětmi tolikrát, že prostě ne 🙂 prostě populární jména. Sebastiáni, Maxmiliáni a Damiáni totéž. Co nadělám, bude to dlouhé vybírání 😀

gepe
14. črc 2014

Me se Damian nelibi samo o sobe. Pripomina mi i filmy o prichodu Satana a taky bratrskou dvojci Ladi Krizka 😀

ivonapop
14. črc 2014

Každé jméno je hezké, když se hezky oslovuje

pigpeppa
14. črc 2014

Já si vzpomenu na Damiana z filmu Protivný sprostý holky, což mi to jméno celkem znevažuje. 🙂 Ale známá Damiána má a zas tak hrozný to není (na cizím dítěti).

takarazestinusakur
10. srp 2014

Je to pěkné jméno, ale u cizích jmen vždycky záleží na přijmení...My pro kluka máme vybrané Ayato (japonské), ale máme japonské přijmení, takže nejde o žádnou exotiku... 😀

mili00
10. srp 2014

mně se naopak moc líbí jméno Damián ♥ , krásné 😉

baruska91
13. srp 2014

Já mám téměř 3letého synka Damiana...je to nádherné jméno a nesetkala jsem se s nikým, komu b se to nelíbilo. Zezačátku se to třeba moc nelíbilo našim rodičům, ale teď mi často říkají, že si neumí představit, že by se Damča jmenoval jinak 🙂

evulina77
13. srp 2014

no já nevím, už vůbec mi to nepříjde netradiční. Dcera měla na kroužku dva Damiány...

houmicek83
17. zář 2014

Zdravím 🙂, máme jméno pro jedno naše zlatíčko Damián a musím říct, že jsme spokojený a hodí se na něj. Toto jméno jsme se někde dočetli, že je české, dříve bylo normální, ale vyšoupli ho pak z kalendáře, jmen je opravdu moc a myslím si, že by to v dnešní době nemělo vadit, jak říkají tady maminky, aby se trošku hodilo k příjmení 🙂 🙂.

verushe20
25. zář 2014

Můj bývalý kamarád se jmenuje Damián, nevidím důvod proč by se mu měl někdo smát... Naopak

sulemina
25. zář 2014

můj šálek čaje to není

burca27
7. říj 2014

Myslím si, že rozhodnutí jména je pouze na budoucích rodičích a nikdo jiný do toho nemá právo mluvit, ani babičky a dědové. U nás je vždy těžké se shodnout i ve dvou. A tak necháváme okolí, už po druhé, ať se nechají překvapit. První byl Benjamin (Benjik) a taky si zvykli.

albrabantik
4. pro 2014

Líbí se mi! 😉

veroon1
11. pro 2014

@amira55 Damiana ma nas znamy a je to pekny jmeno:DMy mame doma napriklad Nikolase:D

texetka
11. pro 2014

Damian je jméno které máme vybrané pro kluka. Děsně se nám líbí už několik let

ronyx
29. pro 2014

My máme doma Kristianka 🙂 chtěli jsme netradiční jméno,ale přitom české 🙂 Damián je hezké jmnéno,jen jich začíná být poslední dobou všude plno 🙂 Takže myslím,že taky příjde doba kdy se na pískovišti zavolá Damiáne a otočí se hned 4 😀