• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

6. července 2016 
Synův kamarád se jmenuje Damián, jeho tatínek Marián. beru to jako normální jméno. :dizzy_face:
19. zář 2013 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás je změna :grinning: z Damiena je Boris :grinning:
26. říj 2013 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mame Damiánka a neměnila bych. Krásnější jmèno jsme nemohli vybrat. :wink:
26. říj 2013 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den milé těhulky a maminky :slight_smile: ,

právě vznikl v naší Wiki knihovničce článek http://www.modrykonik.cz/jmeno-pro-chlapecka/.

Budu moc ráda, pokud se podělíte i s ostatními maminkami o svou zkušenost s výběrem jména pro chlapečka, ať už se jedná o jméno tradiční či netradiční.
Psát můžete pod článek do okénka Má zkušenost s...

Moc Vám děkuji a přeji krásný den :slight_smile: .

@hanka. @blahova_andrea @stazina @alexyn @sarkachmelova ..a další :slight_smile:
5. lis 2013 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám Damiánka, krásny jméno moc :slight_smile:
5. lis 2013 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jeee já jsem akorát před chviličkou tady viděla nějaký fotoblog s chlapečkem, který se jmenoval Damian a říkala jsem si, jak je to krásné jméno, že je škoda, že nás ani nenapadlo pro malého, takže za mě určitě ano :slight_smile:
5. lis 2013 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné jméno, moc se mi líbí.Jen bych přihlédla i k příjmení, přece jen chlap bude s původním jménem a příjmením žít celý život.
5. lis 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nad Damiánkem jsme hodně uvažovali, nakonec Oliver, ale jméno je moc krásné a říkám ano :slight_smile:
5. lis 2013 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj prosím, poradte, zítra mě čeká porod - císař a my stále nemáme vybrané jméno ...pro kluka,
..příjmení máme typicky české a začínající na Š...poradte... já ani manžel nechceme nějaké cizí jméno , naše děti chtějí pepíka...tak já teda nevím..Josef se miteda moc nelíbí...řešíme to už celé těhotenství a nemůžems e dohodnout...díky
11. lis 2013 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
29. lis 2013 ve 22:53 • janiart
@mv Jonáš je jméno hebrejského původu a znamená "holub"
15. led 2014 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, myslím, že je na čase rozvířit vody běžně užívaných jmen, pět Honzíků a k tomu tři Elišky na jednom pískovišti už je trochu nuda. A Damián je pěkné jméno :slight_smile:)
16. únor 2014 ve 20:45  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ano i za mě, Damián je krásné jméno.
25. únor 2014 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak to dopadlo?
25. únor 2014 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla kdysi dávno vybráno... Samuel, holce Tea.... Každé z těch jmen je v mojem okolí už mezi dětmi tolikrát, že prostě ne :slight_smile: prostě populární jména. Sebastiáni, Maxmiliáni a Damiáni totéž. Co nadělám, bude to dlouhé vybírání :grinning:
14. črc 2014 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me se Damian nelibi samo o sobe. Pripomina mi i filmy o prichodu Satana a taky bratrskou dvojci Ladi Krizka :grinning:
14. črc 2014 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Každé jméno je hezké, když se hezky oslovuje
15. črc 2014 v 00:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já si vzpomenu na Damiana z filmu Protivný sprostý holky, což mi to jméno celkem znevažuje. :slight_smile: Ale známá Damiána má a zas tak hrozný to není (na cizím dítěti).
15. črc 2014 v 00:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to pěkné jméno, ale u cizích jmen vždycky záleží na přijmení...My pro kluka máme vybrané Ayato (japonské), ale máme japonské přijmení, takže nejde o žádnou exotiku... :grinning:
10. srp 2014 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně se naopak moc líbí jméno Damián :hearts: , krásné :wink:
10. srp 2014 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám téměř 3letého synka Damiana...je to nádherné jméno a nesetkala jsem se s nikým, komu b se to nelíbilo. Zezačátku se to třeba moc nelíbilo našim rodičům, ale teď mi často říkají, že si neumí představit, že by se Damča jmenoval jinak :slight_smile:
13. srp 2014 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já nevím, už vůbec mi to nepříjde netradiční. Dcera měla na kroužku dva Damiány...
13. srp 2014 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím :slight_smile:, máme jméno pro jedno naše zlatíčko Damián a musím říct, že jsme spokojený a hodí se na něj. Toto jméno jsme se někde dočetli, že je české, dříve bylo normální, ale vyšoupli ho pak z kalendáře, jmen je opravdu moc a myslím si, že by to v dnešní době nemělo vadit, jak říkají tady maminky, aby se trošku hodilo k příjmení :slight_smile: :slight_smile:.
17. zář 2014 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můj bývalý kamarád se jmenuje Damián, nevidím důvod proč by se mu měl někdo smát... Naopak
25. zář 2014 ve 23:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
můj šálek čaje to není
26. zář 2014 v 00:13  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím si, že rozhodnutí jména je pouze na budoucích rodičích a nikdo jiný do toho nemá právo mluvit, ani babičky a dědové. U nás je vždy těžké se shodnout i ve dvou. A tak necháváme okolí, už po druhé, ať se nechají překvapit. První byl Benjamin (Benjik) a taky si zvykli.
7. říj 2014 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Líbí se mi! :wink:
4. pro 2014 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amira55 Damiana ma nas znamy a je to pekny jmeno:DMy mame doma napriklad Nikolase:D
11. pro 2014 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Damian je jméno které máme vybrané pro kluka. Děsně se nám líbí už několik let
11. pro 2014 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme doma Kristianka :slight_smile: chtěli jsme netradiční jméno,ale přitom české :slight_smile: Damián je hezké jmnéno,jen jich začíná být poslední dobou všude plno :slight_smile: Takže myslím,že taky příjde doba kdy se na pískovišti zavolá Damiáne a otočí se hned 4 :grinning:
29. pro 2014 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek