Neustálé noční buzení 14měsíčního dítěte

ren81
22. srp 2016

Dobrý den,
dcera má 14 měsíců, kojena... neustále se v noci budí, prakticky chce být pořád u prsu. Tohle mi dělá cca od svých 6 měsíců a neustále se buzení a kojení " zhoršuje" ve smyslu, že se častěji a častěji budí. Třeba i 20 krát za noc a to nepřeháním. Zkoušela jsem odstavit, bez úspěchu, nechat v postýlce vybrečet , kdy já byla vedle ní, bez efektu. Zkoušela jsem čaj, nic nedát a hladit, pochovat, nic. Vždy se uklidní jen u prsu. Doma mám další dvě děti, už vše začíná být unavující a mám pocit, že déle už nevydržím. Máte některá takovou zkušenost? Co u Vašich děti zabralo? Děkuji za opověď.

christie1
24. srp 2016

@ren81 u nas to samo a doted jsem ji na UM neukecala s hrnku si cucne, ochutna a tim koncí

lucinka58
24. srp 2016

@ren81 U nás to taky trvalo šíleně dlouho. Zkus mu jej dát a když nebude chtít, tak to zkus za 2 dny. Pak zase zkoušet. Je fakt, že já začala umělé na lžicce dávat sem tam od 8 měsíce a pije mě normálně UM až poslední 2 měsíce. Taky mu to nechutnalo a víc mu chutnalo moje mlíčko. Ale jak jsem začala odstavovat, tak po mlíčku prahne. A nebo mě napadlo - zkus i plnotučný kravský mlíko - to malýmu taky chutná 🙂

mysonek
24. srp 2016

Já bych to UM nenutila, malé také nechutnalo a jak viděla bílou láhev odmítala pak všechny tekutiny a i jogurty. Myslím, že 14 měsíčnímu dítěti stačí jogurty. Já zkoušela i to plnotučné kravské a to také neprošlo, i po lžičkách, i různá ochucená mléka. Jí jen ty jogurty a napije se kefíru. Ale ne z lahve, jen z hrnku. Takže už jsem to vzdala a mléko pít nebude. Ona nikdy nejedla ani kojenecké kaše, prostě nic s UM. To plivala už v půlroce. Ale ovesnou kaši s jogurtem jedla vždycky.

ren81
autor
24. srp 2016

@lucinka58 Zkoušela jsem zhruba od 9 měsíce, neb mi začaly zdravotní problémy. Bez úspěchu, víceméně si cucla a bylo.

ren81
autor
24. srp 2016

@mysonek dost jsem přemýšlela a prostě ji UM dávat nebudu. Začíná i špatně pít a vzhledem k horku se mi to tedy vůbec nelíbí. Prostě vydržím než dostane trošku rozumu, starší dcera také bojkotovala UM a pediatr tvrdil, že pokud dobře jí, není nutné. Měla tedy něco přes rok a půl. Prostě se nad to budu snažit povznést, více zapojit manžela přes den a vyspat se trochu a snad to zdravotně dám ty 2 - 3 měsíce a poté odstavím úplně, bez UM.