Nezvládám své dítě. Nepomáhají zákazy, plácnutí

pepibubu
13. led 2011

ahoj, kolikrát mám pocit, že Pepína absolutně nezvládám. Pár příkladů. Leze za gauč, kde máme lampu, a s oblibou ji vytahuje ze zásuvky. Ví že nesmí. Vysvětlovali jsme, zakazovali jsme, přes ruce jsme plácali, hlas jsme zvýšili. k ničemu. Gauč přirazit natolik aby se tam nedostal nejde.

Další - ví, že nesmí vypínat a zapínat televizi (zapínání je na horní straně, když si stoupne na špičky tak dosáhne. Za cenu že to na sebe může stáhnout atd. Opět. vysvětlování, zakazování, plácání, zvedání hlasu, nic.

Ničí knížky, strká do mě, naposledy jsem málem spadla když jsem vstávala ze země a on do mě strčil. Fakt nevím. Většinou je hodnej, ale pak má den jako dneska, kdy dělal vše popsané, a já bych ho dala komukoliv.

pepibubu
autor
8. bře 2011

juj holky, tak tamtu "maminku" bych taky hnala.... Já občas malýmu stisknu ruku silnějc než musím, to jo, ale dostává max na zadek, ale kopat do dítěte??????

reruna
8. bře 2011

@berenika39 @mataharyy jaký losování, jaký seznamy pod diskuzí? o co jde?

berenika39
8. bře 2011
mataharyy
8. bře 2011

@reruna No a neb nás v těch diskusích bylo více,tak asi tahali slámku kdoho bloknou a koho nechají 😅

sussanah
8. bře 2011

@mataharyy no ja myslim, ze pokud te doted nezablokovali, tak ted uz to mas urcite spocitane 😀 Ale teda taky jsem zirala na ten seznam.. Treba k.ate, to si snad delaji sradnu 😒

mataharyy
8. bře 2011

@sussanah Budu mít puntík 😀 a za tří mě vyhodí na hambu, jak ve školce 😀 😀 Víš co tam je lidí u kterých tu blokaci nechápu... Ale ono kdo chce kam, pomozme mu tam, že... 😎

sussanah
8. bře 2011

@mataharyy tak a za pomlouvani ted dostanes druhy.. nebezpecne se ti to sbira 😉 Ja teda jine holky neznala, ale s k.ate me fakt dostali..

mataharyy
8. bře 2011

@sussanah 😀 No to už je jen jeden puntík a ten chytím za přidanej komentář a lajkování 😲 Tak kdybych zmizla buď rodím nebo jsem byla zmiznuta 😀 😀

sussanah
8. bře 2011

@mataharyy tak koukam, ze ti zatim zmizly jen info o synatorovi a tehu 😕 Ale budu doufat, ze sis to jen upravovala, protoze uz v podstate odjizdis do porodky 😉

sussanah
8. bře 2011

@mataharyy tak jsem ted docetla pra predchozich stran te diskuze a teda jen valim oci 😕

mataharyy
8. bře 2011

@sussanah Jo to jsem smázla já, pro případ že bych se ráno už nepřihlásila 😀

sussanah
8. bře 2011

@mataharyy zacina byt tady na mk nejak horko 😔

mataharyy
8. bře 2011

@sussanah taky už jsem vyhledala ostatní bloklé na fb a jinede u konkurence, dokud je ještě čas 😎 Jináč mám dojem že koníkovi hoří u koudele... 😀

sussanah
8. bře 2011

@mataharyy pisni mi do ip prosim, kde se mam po nich kouknout, protoze jsem zjistila, ze jich teda znam vic 😔

mataharyy
8. bře 2011

@sussanah ono jich ještě přibude... 😒 http://www.facebook.com/home.php?sk=group_11547... zde je diskuse 😉

reruna
9. bře 2011

@berenika39 Aha, přiznám se, že jsem o ničem takovém nevěděla a nechci se do ničeho míchat, ale některá jména tam znám z různých diskuzí....
No a já přišla na další důvod, proč syn nechce jíst, roste mu ještě poslední stolička, takže ještě ke všem nemocem tohle, měl chřipku s vysokýma horečkama a k tomu se přidal zánět průdušek.... ale už jsme snad z nejhoršího venku.

mataharyy
9. bře 2011

@reruna Jak tak koukám, ty děti si to umí pěkně vybrat... ☹ Já dnes ač je venku hezky odmítám jít s mládětem na procházku, pač si nechci zkazit náladu hned jak vylezeme za branku... Teď je hodnej a venku by mu zas přeplo, takže budeme koukat na pohádky, uklízet a připravovat věci pro miminko a maximálně si otevřeme okno 😀

berenika39
9. bře 2011

@reruna to nevadí, nebylo to nic pěkného, a dopadlo do špatně.
stoličky -to mi pořád není jasné, Petr nemá ještě poslední vzadu, doufám, že se nepletu, ale měl by mít 20 zoubků, ne? A to je mu dva a půl....zubař před půl rokem nic neříkal.

reruna
9. bře 2011

@berenika39 ano 20 zubů mléčných. Poslední stoličky - pětky - by měly být prořezané do 3 let, takže máte ještě čas, i když většina d+ětí má všech 20 zubů do 2 let... holt my jsme vyjímka...Míšovi se začaly prořezávat ty horní pětky až po třetích narozeninách a ta poslední ještě není celá, teď mu leze ta druhá půlka, hrozně pomalu a dlouho mu to leze ☹

reruna
9. bře 2011

@mataharyy tak snad jste si to doma užili, já bych zase už ráda vypadla, když jdeme ven, tak ten den rychlejc uteče a doma když se ti dva nudí, tak to stojí za to...
jinak teda jsem si proletěla pár těch diskuzí o mazání profilů atd. a musím říct, že jsem jen valila oči, nikdy jsem si ničeho divného na MK nevšimla, mám tu pár oblíbených témat, které sleduju, a problém byl akorát v tématu o tom spaní, ale tam to bylo dost ostré, ale mazání profilů bez upozornění a bez důvodu to mě děsí...

berenika39
9. bře 2011

@reruna děkuji, nějak jsem po tom ještě nepátrala, jen vím, že všichni vrstevníci už mají všechny zuby.....občas má takové ty úlety - nejím, prudím,kníkám - klasika zoubkuje, tak vždycky hledám a nic....tak jsem ráda, že se nemusím vzrušovat. zatím.
omluva za mimo téma, už mlčím.

mataharyy
9. bře 2011

@reruna nakonec jsme šli, ale byl hrozně hodnej, celej den 😵 😵

dagina
11. bře 2011

Ahojky maminy,
byla jsem tady jen jednou, není moc času..mám spíše dotaz na
@reruna nebo maminy, které mají dvě děti brzy za sebou - konkrétně s @reruna jsem se potkala párkrát na Rabr diskusi a předpokládám, jaký styl výchovy upřednostňuje...zeptám se jasně a jednoduše - jak si efektivně poradit se vzdorující dvouletou dcerou, když není moc prostoru s malým mimčem.Někdy mě rupnou nervy a je prostě zle...., někdy se ovládnu, někdy ne a to je pak mazec...

dagina
11. bře 2011

@mataharyy mimo téma - na tvůj typ(už ani nevím v které diskusi) jsem si pořídila mýdlové ořechy a super super, mám i tu esenci od Ulricha, tkaé dobrý, ale cena je sprostá za takové množství 😅

mataharyy
11. bře 2011

@dagina Jo ta cena je příšerná, proto jsem to časem začla řešit těma olejíčkama (silicema), kapou se rovnou na ten sáček, účinek stejnej a je to levnější 😉

miona
11. bře 2011

@dagina jsem na tom úplně stejně..myslím hlavně s koncem tvé věty...a to je pak mazec... - mám nastudovaný RABR (ten se podle mě nedá aplikovat na batolata) a Nejšťastnější batole v okolí a stejně to vždycky sklouzne k tomu, co u jiných vlastně odsuzuji ☹ ..večer tady pak sedím a třískám hlavou do zdi, jak jsem to zase po..... mám 2,5 a 6 měsíců..to naše batolátko je tak živé, že mě litují i lektorky v klubíku kam chodí ... tak jen chci říct, protože nemám moc sílu pročítat a dočítat tyhle diskuze, že jsem ráda, že jsem narazila zrovna na tenhle tvůj dotaz 🙂

sussanah
11. bře 2011

Holky, mam taky dotaz na zkusene. To moje mlade prave objevilo kouslo boucani hlavou o zem, o stenu, o hranu zidle apod 😖 stesti je, ze je na sebe celkem opatrny, ale prece. Vetsinou je to tak, ze mu neco zakazu, ze nesmi. Treba mu reknu, at necha ty dvere otevrene, ze budeme vetrat, on se zacne vztekat, ze je chce zavrit, ja mu to nedovolim, porad rikam,ze je potreba je nechat otevrene, at tady mame dobry vzduch. Nato se on snazi me kousnout, coz teda zakrocim, ze reknu ze nesmi kousat, ze se to nedela. Pak si klekne na zem a zacne se bouchat. Dela to opatrne, tak 3-5x, dokud ho to neboli a pak za mnou prijde jakoze "maminko, polituj me, ja chudacek". Vcera zkousel i zem kousat a bouchat se do zubu, ale to ho bolelo vic, to si i obrecel a zase se vratil ke svemu oblibenemu celu. No ja na to zatim reaguju tak, ze mu reknu, at se neboucha, kdyz ho to potom boli, nijak zvlast ho ani neutesuju, snazim se to spise prechazet, nevsimat si toho. Delam to tak dobre nebo mam radeji razne zakrocit, at se fakt neboucha?? Diky

lidus2
11. bře 2011

@sussanah ahoj, tak to ti nezávidím, asi máš doma pěkného raubíře 🙂 já osobně bych ho nechala. Ale to je můj názor. Matýsek mi takové scény nedělá, ale taky se řádně dokáže vztekat. Když už mi dojdou nervy, tak ho odvedu do pokojíčku, zavřu dveře a za hvíli je Matý venku. Ze začátku to zkoušel, že otevřel dveře a brečel, tak jsem ho poslala zpátky, ale teď se vrací, když je klidnější. Dnes jsem ho poslala do pokoje a odešel sám 😀 až jsem se musela smát a za chvíli jsem šla za ním, ikdyž to asi nebylo to nejlepší... jen jsem nečekala, to co udělal.
ale co je dobře ti nepovím...

@dagina vůbec nevím co to je Rabr 😀 😀 ale když mi dojdou nervy, tak je pěkně zle 🙂 a to mám jen Matýska... ale jinak to nejde ☹

lidus2
11. bře 2011

@berenika39 Matýmu budou za měsíc 2roky a má 16zoubků... ty poslední stoličky mu asi dávají zabrat, protože za mnou chodí, že tam má au, ale ještě není venku ani jedna ☹ chudinka, naštěstí to není denně 🙂

mataharyy
11. bře 2011

@sussanah sranda, to mi dělá mládě, že když něco nemůže nebo není po jeho a má "svůj den" tak začne vše křečovitě hlodat, mlátit vším včetně sebe... 😒 Já dělám jako že ho nevidím a když začne řvát tak si ho nevšímám 😝 A teď jsem začla praktikovat (teda jen doma) že jak dostane amok, začnu taky vřeštět jako on a on se pak najednou začne smát a na chvíli pohoda... Nebo když vidím že jde do vrtule, tak mu říkám no jasně lehni si vztekej se pořádně si zařvi a mlať a kopej kolem sebe... Naposled byl tak v šoku že ze sebe nedostal překvapením ani hlásku 😀 Ale ne vždy mám náladu na to ustát jeho náladu... 😅 a to pak končí řevem, vztekem a dohadováním 🙄