• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

1. října 2012 
Vidíte, já už bych znova do Zary nešla... :slight_smile: Ale krááásné jsou :dizzy_face:
25. dub 2012 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Skvělé video, jak uvázat kříž s kapsou z pevného šátku http://www.youtube.com/watch?v=3McvFdSySJ4
Vůbec ty video návody od vonzino jsou dobré, ona váže fakt pečlivě a precizně.
25. dub 2012 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pamir Já si koupila také šátek Šanami. Je to český výrobek - kvalitní a patří k těm levnějším. Objednávala jsem si to přímo od výrobce. Před tím by to asi chtělo někde si ho vyzkoušet, aby jsi věděla jakou velikost. Mně bylo naopak v kurzu doporučováno, abych si elastický šátek nekupovala. Jinak malé miminko určitě chovat v poloze klubíčko.... My jsme měli také hodně brečící miminko a jen v šátku byl klidný a spinkal, jenže jsem nemohla nic dělat, tak jsem vymýšlela něco jiného. Nyní nám pomáhá zavinování do larvičky. Zavinu ho na těsno, dám dudlík a houpeme se spolu na balóně, dokud neusne. Pak ho přendám do postýlky. Je to jediný způsob, jak usne a já můžu něco dělat. Než jsem na to přišla, plakal hodně, protože právě nemohl usnout.
25. dub 2012 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq Ty konfekčí velikosti moc se šátky nekorespondují. Nevěřila jsem tomu, ale pak jsem to viděla u známé, která je strašně hubená, ale šátek potřebovala dlouhý. Já mám velikost 42-44 a šátek mám dlouhý 5,3 m. A na vázání kříže s kapsou je to akorát.
25. dub 2012 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pamir Ahoj, elastický šátek bych určo nekupovala, to máš tak na 3 měsíce... u těžšího dítka se dost prověšuje. Já od začátku vážu klasický šátek a jsem spokojená. Těch inzerátů je plno:

http://www.mimibazar.cz/nove_fotografie.php
Tady jich máš plno.
Délku min. 4,5m (tu mám já, měřím tak 158 cm), ale zkoušela si ho kamarádka a neuvázala ho, byl jí krátký. Takže jsi-li větší, tak bych šla do 5m.
http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=5
A tu máš návody, jak to uvázat. Úvazů je hodně, snadno vybereš něco, co vám bude sedět. Jáí nejvíc vážu kříž s kapsou uvnitř :wink:
26. dub 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 děkuju..hned jsem tam odepsal ana jeden inzerát na šátek za 500Kč tak uvidíme :slight_smile: moc děkuju
26. dub 2012 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pamir Tak to je super. Ať se osvědčí. Já vázala zpočátku skoro pořád, doma i venku... malý má 8 měsíců a doteď se nedá položit :angry: . A s prvním jsem si to užívala, v šátku mi obě děti nádherně spaly... mohla jsem jít klidně do muzea, na houby, na úřady, do vlaku... dokonce i na koncert.
26. dub 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pamir Jo, ještě typ: napřed jsem si úvaz nacvičila na plyšákovi, který měl tvar jako malé dítě :grinning: . Nevrtěl se a miminko jsem neodradila neumělými pokusy. Ale je to fakt snadné, neboj se... zvládá to i manžel, a to si dodnes neumí ani uvázat mašličku na tkaničkách :grinning: .
26. dub 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 Jojo, vázat vrtící se dítě je děs :wink:, o vzpouzejícím se dítěti nemluvě. Jednou jedinkrát jsem malou navazovala už spící, to byla pohoda (doteď nechápu, proč se u toho neprobudila).
A s tím dobrým spaním v šátku souhlasím, zrovna včera jsem dojedla na úřad, vyřídila, co jsem potřebovala, a dojela zpátky :wink: (celkem hodina a půl spánku, vždycky ale pozná, že už jsem doma a dál nespí :grinning:).
26. dub 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq To jo, já vždycky rostu, sotva se mi to povede uvázat, malej se zakroutí a můžu začít znovu... ale potom ten jeho blažený výraz, když ho zavážu a vyrazíme ven... než dojdu k výtahu, spí... a klidně i 4h (doma tak 20 min.)
26. dub 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pamir hlavne - až budeš vázat, musíš si věřit. jestli budeš nervózní mimčo to pozná a nebude tam chtít být. prostě ji musíš přesvědčit, že je to normální v pohodě a ok.
26. dub 2012 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak teda malý miminka se dávají do kolíbek, ale náš opičák tak být nechtěl, takže se nosil od nějakých 2m vertikálně. jako nejpohodlnější úvaz se mi zdá kříž s kapsou, ale je náročný na délku šátku a v létě v něm může být teplo. tak potom doporučuju asi dvojitý kříž. ale podívej se k vonzi, jak už tu byl odkaz, tam se dozvíš dost.
a varuju tě: nošení je návykové i pro rodiče. kdo jednou zkusí, už nechce jinak a kočárek pak nerad :grinning:
26. dub 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj , prodám guatemalský šátek http://www.zlaticko.cz/index.php?page=detail&kod_zbozi=Guat. č 26 délky 4,6m navrhovaná cena 1500kč téměř nenošený. Pokud má někdo zájem ozvěte se :wink:
17. kvě 2012 ve 12:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “k inzerci slouží pouze bazar :)”
27. črc 2012 v 07:29 • xxx.klarka
Mám možná naivní dotaz, ale nedá mi to... Nedusí se miminko v šátku? :confused: :grinning:
Mám třítýdenní miminko, nosím ho v podstatě od propuštění z nemocnice, vážeme horizontální úvaz. Když je teď chladněji, dávám jí šátek i přes hlavičku, mám ale dojem, že v šátku nemůže dýchat. Je možné, že ho mám hodně utažený? Je možné, že tam dýchat nemůže? Díky
1. říj 2012 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek