Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

kebulka
22. únor 2007

Ahoj,

mám pár zvídavých otázek ohledně nošení prcka v šátku. Vzhledem k tomu, že nacházím docela rozporuplné odpovědi, chci se poptat na vaše zkušenosti.

Především řešíme polohu, jakou zvolit. Marťa má 4 měsíce a skoro sedm kilo, takže unést ho na jednom rameni v kolébce už je docela problém. Zkoušeli jsme kapsu, ta se mu náramně líbí, krásně vidí ven a bez problémů v ní i usne. Jen nevím, jestli není na svislou polohu příliš malý a neměli bychom ještě počkat, až si aspoň začne sedat. Co vy na to? Jaké používáte polohy pro jak staré děti?

Nemáte někdo dobrou zkušenost s konkrétním kurzem vázání šátků v Praze? Samozřejmě beru i špatné ohlasy, ať nenaletíme 🙂

papaya
19. čer 2007

gedren máš recht, teď na to koukám 😀 😀

s.arik
19. čer 2007

tiki,
souhlas, kříž s kapsou mi příjde jako ideál...a odkdy jsi dávala Zdíšu vertikálně?

Ale i kdyby mi kolíbky nešly, možná se krátký šátek osvědčí u většího děcka na krátké poponášení, úvaz koník 😉 vypadá hezký, rychlý a praktický.

tiki
20. čer 2007

Sariku, asi od dvou tydnu, ale to jen malo, casteji jsem ji tam mela tak od tri az ctyr tydnu.

s.arik
20. čer 2007

právě mi přišel indický 4m šátek a je mi krátký ☹ ☹ ☹
neuvážu kříž s kapsou ☹ fakt se divím, jsem vel. 38 a břicho zatím nemám 😕 možná jsem málo utahovala.

blbé je, že už mám objednaný ještě jiný šátek - 4,2m, to bude natěsno. Vědět to dřív, objednám pětimetrový.

ale zkoušela jsem ostatní úvazy (s mojí 5-kilovou kočkou, která se mosí docela ráda 😀 ) a jednoduchý kříž, klokan, kolébky jsou v pohodě....prodávat ho nebudu.

sage
20. čer 2007

šarik, a jak si vysoká ? ja mám tiež veľkosť 38 a zo 4,3m guatemalského šátku uviažem kríž s kapsou ešte so slušnou rezervou, tak sa mi to nejak nezdá s tým tvojim indickým. asi fakt málo uťahuješ. a má naozaj 4m, premerala si ho?

tiki
20. čer 2007

Sage, ony ty guatemalske satky pry byvaji trosku delsi, nez je udavane, zatimco delka tech indickejch je plus minus. Takze to muze byt tim.

s.arik
20. čer 2007

tedy PRÝ

s.arik
20. čer 2007

znovu: PRÝ je 4 metrový, a složený na půl je od země o něco vyšší než já....měřím asi 178cm. OK, já ho ještě přeměřím (ale čím, metr není 😕 jo pravítko pomůže 😉 .

Moc volné to asi nebylo, protože mi z něj kočka nepadla ani při předklonu 😀 jenom ty cípy, co se mají zavázat za zády, jsem jí musela zavázat vpředu "pod zadečkem" 😀

ještě mě ale napadlo, jestli to není tím, že jsem ji uvázala moc nízko...zkusím co nejvýš jak to půjde, až nad svůj pas, to by mi mělo 40-50cm z šátku ušetřit 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
s.arik
20. čer 2007

no nevím jestli budu mít odvahu mimčo mačkat více 😀 kočku už mám ošahanou a vím co snese....myslím že to vázání výše pomůže - a jinak jednoduchý kříž taky není špatný

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
markeeta
21. čer 2007

To je neuveritelne, jak porad prichazim k necemu novemu.
Poridila jsem si uz klokanka. Zasadne jsem byla proti kupovat satky kvuli tomu, ze by se male prohibala zadicka. My evropane mame jinou kostru nez treba indove. Jsou mnohem vice ohebnejsi. Urcite je dobre nosit detatko blizko sveho tela. Pro oba je takovy kontakt moc dulezity.
Nasla jsem si ten guatemalsky satek na internetu. To dite v tom vypada jako obesenec a hrozne napresovane.

susik77
21. čer 2007

ahojte, nas na kurze dost presvedcili na tie satky, aj sa mi to zda super a prakticke, len si neviem predstavit 1 vec: ako sa to kazdu chvilu uvolnuje, ako to riesite vonku, v meste, ked si potrebujete previazat tu satku, kam date zatial mimco? 😕

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kett
22. čer 2007

ahoj holky.
Potrebovala bych poradit s delkou satku, kterou bych si mela koupit. Merim 173 cm a velikost mam nahore tak 40 a od pasu dolu 38🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mracik
22. čer 2007

ahojte, aj my už šatkujeme ostošesť, bála som sa, že si na šatku nezvyknem, keď som už bola naučená na babyvak, ale hneď som si ju zamilovala. Nosí sa v nej ešte pohodlnejšie a v pohode sa aj kojíme 🙂 ale som rada, že mám aj vak, ten je zas dobrý na doma, alebo prenášanie do auta, keď nemám čas viazať

tiki
22. čer 2007

Kett, ja mam 176 cm, velikost nahore a dole nevim, to jsem nikdy nezjistila, ale spis hubena 🙂 , mam 4,6 m a jeste je rezerva. Ten by Ti jiste stacil. Ono je nejlepsi si to zkusit - kdyby ses treba domluvila s nejakou "satkovaci" mamkou z Prahy. Ja si satek zkousela primo v obchode, ale s osmimesicnim brichem, takze to stejne asi moc presne nebylo 🙂 .

kett
22. čer 2007

holky, diky. Zvazovala jsem mezi 4 a 4,5 metrovym, takze pujdu asi do toho 4,5 metroveho

nomisek
22. čer 2007

ahojky kett, já mám 4,7 m a vyhovuje mi tedy velice. Myslím si, že je zase lepší delší, jelikož ho můžeš kdyžtak obvázat okolo sebe, když budeš mít konec moc dlouhý. Ale když budeš mít krátký, tak ho nijak nenastavíš 😲

kett
22. čer 2007

ja jen nechci, aby mi pak vsude vysely zbyle konce.

nomisek
23. čer 2007

kett, když si uváži nějaký úvaz, který je spíš pro ty 2,5 m , tak si ho obtočím kolem sebe a zavážu třeba za zády. U některých úvazů i píší, že pokud máte delší šátek, tak ho můžete schovat tak a tak. Já mám teda Vatanai Tibet a tam to není, ale na internetu jsou úvazy od jiných značek a tam to třeba je. 😎 😎 😎

kamus77
27. čer 2007

Ahoj holky, náhodou jsem vás objevila 😉. Už jsem psala do diskuse "Baby šátky", ale ráda se přidám i k vám 😉.
Chtěla jsem se zeptat. Mám možnost koupit starší šátek od Storchenwiege, ale je dlouhý jen 3,15m. Myslíte, že ho užiju??? Měřím jen 162 a před těhotenstvím jsem měla konfekční velikost 36. Určitě bych pak musela koupit ještě jeden větší pro taťku 😉 a pro mě na později. Jen mě zajímá, jestli s 3,15metrovým šátkem něco uvážu. Nikdy jsem to nezkoušela. Zase si říkám, že na první měsíce by byl dobrej a 5m bych měla hrozně velkej, ale nevim. Díky moc za vaši radu.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kamus77
27. čer 2007

Díky Gerdren za radu. Asi do něho půjdu a přinejhorším ho zase dál prodám. Stojí 900 Kč, od Storchenwiege jsou dost drahý, takže to snad není zase tak moc. Prý je jak nový, tak uvidím.

lajla
27. čer 2007

ahojki holky nam zrovna tenhle tyden v kurzu rikali, ze satky jsou oka, pokud je opravdu umite dobre uvazat, jinak ne..lepsi jsou urcite babywaky, to uz je vlastne satek uplne pripraveny pro mimiska, akorat si to date kolem krku a muzete jit 😉 ale jeste jsem se nedivala kde ho sehnat, ale na netu nekde urcite budou

johanda
27. čer 2007

Lajlo, vyzkoušela jsem x nosítek a musím říct, že babyvak není nic moc. Zatěžuje nerovnoměrně páteř (tvoji), protože ho máš jen přes jedno rameno a pokud se chceš ohnout, musíš mimčo přidržovat, aby se ti nevykutálelo. Ale na krátké procházky dobrý. Pokud se nechceš šmodrchat se šátkem kup si raději Ergo Carrier (je tam i vložka pro novorozence, ale ta se mi zdá trochu vachrlatá a nemám s ní zkušenosti) nebo nějaké Mei Tai (nevýhodou je, že tam mimčo musíš dost soukat 😉 . Ergo a mei tai bych ale doporučila pro děti, co drží hlavičku. Na úplně nejmenší děťátko je asi fakt nejlepší šátek.

lajla
27. čer 2007

hm johando to me nenapadlo..jedine mozna stridat ramena..ono asi vsechno ma svoji pro a proti ☹ 😒 na ten Ergo Carrier se mrknu, diky za radu..a mozna to chvili vydrzim bez niceho 😉

ladunka
27. čer 2007

lajlo, s johadou úplně souhlasím. Nosila jsem do tří a půl měsíce věku Karolínu v šátku tzv. v kolíbce, to znamená stejně jako v babyvaku, přes jedno rameno a záda mně bolela hrozně, ačkoliv jsem ramena pravidelně a pečlivě střídala. Pak jsem se naučila vázat Káju pevně do svislé polohy a v té ji nosím bez potíží téměř denně ještě teď.

papaya
27. čer 2007

ono se dá uvázat kříž s kapsou (tudíž je šátek přes obě ramena a váha je víc rozložená) a dát tam mimčo jako do kolíbky 🙂 jinak na vázání šátků jsou i kurzy, sice né všude,ale jsou 😎