• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

1. října 2012 
Holky chtěla jsem se zeptat, jestli některé z vás ze začátku dítko vydrželo v šátku pouze když spalo...Mě tam Hugo v bdělém stavu nechce být,nevím teda co mu vadí,ale jak se prostě vzbudí,musím ho hned vyndat,jinak by se asi vzteky pominul :unamused: myslíte,že se to zlepší? měla jste to některá taky tak?
11. črc 2007 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
papayo, u nás to bolo tiež tak, Šári prvé tri mesiace bola ochotná byť v šátku, len keď tam zaspala. potom, keď už udržala hlavičku, mali sme fázu, že naopak nechcela v šátku spať (trvalo to asi dva týždne) a bola v ňom stále nespokojná. no ale potom zistila, že môže pekne pozerať kam sa jej chce a zasa si to obľúbila.
11. črc 2007 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
sage díky,ty mě vždycky tak pěkně povzbudíš :grinning:
já teda doufám,že se to zlepší,protože šátek je super a už se s ním právě vidím někde na procházkách,ale zatím to nejde, protože někdy v něm spí jen půl hodiny a těžko bych ho pak někde nosila jen na rukou. A brát s sebou pro jistotu kočár je kravina :confounded:
Pořád si říkám,co se mu tam nelíbí, když vidí a je v tom minimální rozdíl jestli je v šátku v úrovni prsou a nebo ho nosím a čučí přes rameno...snad mu to jednou docvakne. Budu to teda zkoušet dál :slight_smile:
11. črc 2007 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chtěla jsem se zeptat, odkdy jste dítka nosily v šátku? Já jsem nosila svou první dcerku až od tří měsíců, druhou teď už taky začínám nosit, ale teď jsem četla, že pro první týdny to vhodný není, tak nevím. :frowning2: Já si myslím, že by to mělo jít od narození. A jaké úvazy používáte pro ty nejmenší.
11. črc 2007 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
papayo, a zobudí sa ti hugoš po polhodine aj na prechádzke vonku? lebo u nás to bolo tak, že keď som s malou len tak šmejdila po dome, tak sa v šátku zobudila niekedy po 15-20min, ale na prechádzke vonku, kde človek kráča rýchlejšie a v pravidelnom rytme, tam sa nikdy nezobudila skôr ako za hodinu (keď sa aj začala trošku mrviť, stačilo trochu pridať do kroku a v momente zasa zalomila).
11. črc 2007 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
peige já nosím asi od 2 týdnů,ale je fakt,že to chce mít šátek uvázaný pevně,aby dobře držela hlavička. kolikrát se mi stane,že mi to prostě nejde a tak to vzdám,aby Hugo nebyl jak paragraf
Sage já nosím šátek doma dopoledne,to tam spí i 2 hodiny. Venku jsem s ním byla prvně vlastně včera a to tam vydržel jen půl hodiny. Ono to i odpovídá,protože odpoledne si dává jen takové půlhodinky,déle vydrží spát jen málokdy. Proto s ním raději odpoledne jezdím v kočárku,protože tam leží a kouká,když nespí.V šátku se vzteká. A odpoledne vydrží v šátku jen cca půl hodiny i doma
11. črc 2007 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
peige, peige, ja nosím od troch týždňov, prvé štyri týždne "kolíbku" a potom (od 8.t) kríž s kapsou vnútri. keď miminko pevne uviažeš, aby malo dobre podopretý chrbátik a hlavičku, neškodí mu to.
11. črc 2007 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babi, díky za zkušenosti :slight_smile:
11. črc 2007 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme sa niesli v babyvaku už z pôrodnice, šatku som začala používať asi týždeň po pôrode a keď som zistila, že v nej viem aj kojiť, tak som bola happy
nosíme sa v kríži s kapsou, ale v horizontálnej polohe
inak mne malý v šatke zatiaľ neplakal (ani Matej mi v babyvaku nikdy neplakal), asi to bude tým, že keď sa začne mrviť, tak ho nakojím a to ho ukľudní...
:confused:
11. črc 2007 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
mracíku a jak praktikuješ to kojení? povolíš trochu ten úvaz a vytáhneš tričko? nebo se to nemusí povolovat?
12. črc 2007 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
papaya, ja nevyťahujem, ale sťahujem...teda tričko, ale chce to trochu väčší výstrih
vyťahovanie sa mi zdá nepraktické, lebo mám potom holé brucho
v albume mám foto, kde kojím v kríži s kapsou, väčšinou dám z malého dole tretí pruh látky, aby som ho tam lepšie napasovala, aj teraz tak práve kojím :wink:
12. črc 2007 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
papaya, Julinka v šátku většinu času vždycky prospala - na dlouhých procházkách - a to jí vydrželo dodnes. Když vyrazíme, tak se rozhlíží kolem, ale nejpozději po půlhodině většinou vytuhne, i když je fakt, že čím je starší, tím jsou delší intervaly, kdy v šátku nespí. Měla období, kdy byla v šátku nespokojená - když jsem jí do něj dala: přičítala jsme to tomu, že věděla, že tam usne a ona nechtěla spát, ale chtěla si aktivně užívat života :grinning: :grinning: :grinning: ale to je jen moje konstrukce :wink: jinak v šátku jsem nikdy nekojila, přišlo mi to komplikované...
12. črc 2007 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mraciku díky za popis,už jsem jukla do alba. I když mi pak došlo,že z toho asi nic nebude protože jak se Hugo vzbudí,dávám ho v rámci bezplenkování čůrat,tudíž ho stejně ze šátku vyndám...
já právě využila šátku k uspání. Hugovi se očividně chtělo spát,ale nějak nemohl zabrat,tak jsem ho tam šoupla,chvíli se vzpouzel,ale jak jsem mu přetáhla přes hlavičku pruhy a udělala mu tam tmu, za chvíli byl tuhej :slight_smile:
prostě pořád objevujeme něco nového :grinning: ovšem máme odpoledne,uvidíme jak dlouho vydrží, většinou odpo už jen ty svoje půlhodinky a co pak sním v šátku když tam vzhůru být nechce :confounded: snad teda časem...
12. črc 2007 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes som bola na prevj vychádzke so šatkou. Prešli sme sa niečo cez hodinu. Ľudia ani nechceli veriť, že tam je bábo, ako je maličký :grinning: .
12. črc 2007 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kili, na to, ze lidi neveri, ze je ditko v satku, nemusi byt ani malicke. Ja tam jednou nesla Zdisu, kdyz byla uz dobre ctyrkilova, zastavila mne nejaka starsi pani a rikala: "Tam mas kocoura?". "Ne, dite," rikam ji. "Aha..." a sla dal :slight_smile: .
13. črc 2007 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tiki, super příběh, :grinning: :grinning: . Johanka mi poslední dobou do šátku moc nechce, párkrát jsem ji nesla v Ergu a nějak se jí tam více líbí.
13. črc 2007 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kor v zime, keď mala šári v kríži s kapsou schované aj nožičky a mala som ju pod kabátom - to sa mi stalo že jedna známa sa ma pýtala, že kedy už mám teda ten termín, že to už bude asi za chvilku...
14. črc 2007 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tiki, mě se stalo něco podobného, až na to, že otázka zněla: jé, vy tam máte pejska? a já na to: ne, kočičku :dizzy_face:
14. črc 2007 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, je fakt, že když už tomu našemu dlouhému dítěti koukaj nohy i pod bundou, tak to asi moc na nějaké zvířátko nevypadá :slight_smile:
14. črc 2007 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne dnes malý reval od 4.30 do 16-tej s malými prestávkami ešte skoro ráno :stuck_out_tongue_closed_eyes: . No a jedine kde nereval bolo v šátku :slight_smile: , tak som s ním šla na hodinovú prechádzku do parku a keď som ho vyložila zasa rev, že je hladný, a potom prereval od tej 13-tej do 16-tej, no to už som išla za druhým do nemocnice, takže šátkovať som nemohla a manžel samozrejme nechcel :angry: . Ani odfotiť ma nechcel, že on sa toho vôbec nezúčastnuje :angry: . A viete čo povedal na to, že v šatke neplače? že samozrejme, keď sa tam chudák nemôže ani pohnúť tak mu ani revať nejde :angry: . Zajtra chcem ísť aj s kamarátkou na prechádzku a keď sa dozvedel, že s malým v šatke tak už nechce ísť :angry: . Jak ho presväčšiť, že tam dieťa fakt netrpí???
14. črc 2007 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
To ti Kili nezávidím. Můžeš mu dát něco přečíst na webu (třeba na nosenideti.cz, ale určitě máte i nějaké slovenské stránky), ale když se k tomu staví takhle, tak to snad ani nemá cenu... :cry: Předsudky se bourají těžko a je vidět, že má už předem hotový názor. Vždyť kdyby chtěl, tak by přece musel vidět, že je tam Samko spokojený...
To ten můj se ve čtvrtek na návštěvě u kamarádů nechal dokonce zamotat do šátku a strčit si tam cizí dítě, abychom mohli posoudit, jak dlouhý šátek budeme potřebovat. Myslím, že bude hrdým nosičem. :grinning: Ale třeba ten tvůj taky časem změní názor a ještě se bude rád ukazovat. Moc by se to hodilo, když ty prcky máte dva, viď?
14. črc 2007 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
listicka, to som strašne chcela, že ja budem mať jedného a on druhého, ale on stále len o klokanke :angry: . Fakt nemá cenu mu dať niečo prečítať a už vôbec nie na stránke kde tie šatky predávajú. Aj som sa pýtala na internete pediatra, a on, že nosenie v šatke odporúčajú do 3-4 mesiaca a potom to už závisí od rodiča, či bude chcieť pokračovať. No ani toto ho nepresväčší. Že sa mám spýtať doktorky v nemocnici, no oni nie sú pediatričky, sú to doktorky pre nedonosené deti a špecializujú sa na úplne niečo iné.
14. črc 2007 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ešte sa chcem spýtať, že či ho mám uviazaného dobre, keď je v kolícke z kríže a je v takej polohe, že hlavičku má na mojom prse a telíčkom je viac tak na boku a nie v leže. To by podľa mňa nebolo moc dobré, hlavne kôli baleniu na široko, by ho to tak asi tlačilo. Je to tak správne???
14. črc 2007 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se zkus těch doktorek zeptat, tak aby to nevěděl. A když řeknou, že to je v pořádku, tak mu to můžeš radostně převyprávět a když nebudou vědět a nebo řeknou nějaký nesmysl, tak mu to neříkej... :slight_smile: Ale pokud vím, tak u nedonošených dětí je nošení zvlášť vhodné, takže by o tom třeba něco vědět mohly (i když si nedělám iluze).
14. črc 2007 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kili, zkus ho přesvědčit, aby to jen zkusil na chvilku, můj manža dcerky nosil a nosí a byl vždycky z toho naměkko, a myslím si že to ani nečekal, že to bude tak prima. Třeba když okusí nebude chtít nic už jiného :wink:
14. črc 2007 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
peige :grinning: ty si si nečítala čo som písala? on sa na mňa nechce ani pozrieť, keď malý je v šatke, do šatky by som ho dostala len pod váliom.
14. črc 2007 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak oblíkáte mimi, když je venku teplo (cca 25 st.)? Myslím si, že sebe i malého oblékám málo, ale stejně jsme oba zpoceni jak myši :confounded: Mám strach, abych malého nepřehřála...
16. črc 2007 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kili: jsi moc sikovna, drzim ti palce. Manzi je skoda, ze neveri, ale pouzivanim uveri, ale asi to bude chtit cas. Ja mela taky problemy s jednema lidma. kdyz videli malou v satku tak porad zerali, jak se udusi (hlavne v zime)zapnuta do bundy a ze jak ma chudak spat ve stoje apod. ale jak cas plynul a mala v kocarku brecela a v satku uz se na cele kolo smala, tak pochopil i ten nejvetsi skeptik, ze nema pravdu... Je to skoda, nemate to jednoduchy a spolecne by vam bylo na spolecne nazorove lodi lip... Moc drzim palce, at se umoudri!!!

matysi: maximalne jednu vrstvu, idealne moirovy body. a lehky katata,
16. črc 2007 v 16:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo, tak to dáváme :slight_smile: O moiráckých věcičkách jsem uvažovala, jenže ten náš otesánek ukrutně rychle rostě (ve třech měsících měl 65 cm), takže se mi je nechtělo kupovat, protože bodýčko měl vždycky 2x na sobě a šlo do úschovy pro další mimi :grinning: Dík!
16. črc 2007 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matysi, taky davam jen latkovou plenku a bavlnene body. Ale my jsme spocene,i kdyz je venku treba jen dvacet :unamused: . To jsou holt nevyhody letniho noseni :wink:
16. črc 2007 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek