Novorozenec ve spánku hlasitě hýká

no_title
5. zář 2017

ahoj holky,
nevím, asi jsem jen vyplašená prvorodička, ale bohužel jsem na toto téma nic nenašla - resp. jen k tématu nočních můr u novorozence a náhlého pláče, ale tohle je něco trochu jiného. Zkrátka malý (zítra má 3 týdny) má občas při spánku divné stavy... obvykle se to stává když usíná nebo když se postupně probouzí. Z ničeho nic začne hlasitě hýkat, jakoby se nadechovat a vydechovat hodně hlasitě, zní to dost děsivě, vždycky k němu přiletím a probudím ho, pak je už zase všechno O.K., někdy dokonce i zpátky usne. Obvykle má přitom zavřené oči, ale už se i 2x stalo, že to měl i s otevřenýma, tak nevím, jestli spal... nemáte někdo zkušenost, co by to mohlo být? Stává se to tak 3x týdně. Bohužel se mi to hodně špatně popisuje, ani nevím, jestli mě pochopí pediatra na příští kontrole.

mathata
5. zář 2017

Nejlepsi ne natocit na telefon a ukazat dr. Zkusenost nemam, drzim palce, at to nic neni

tcz
5. zář 2017

Spankove apnoe?

no_title
autor
5. zář 2017

@tcz to nevypadá, máme monitor dechu a ten by to zazanemal

liliprili
5. zář 2017

Asi bude opravdu nejlepsi to natocit, nemusi to vubec nic znamenat, ale taky to muze byt neco vaznejsiho...ale ja bych byla v klidu, pokud monitor nezaznamenava pauzy v dychani. Dcerka taky ze spanku vydavala nejruznejsi zvuky a vzdechy, takove jakoby hykani, presne jak popisujes, delali jsme si legraci, ze je lachtan nebo tulen 😀 proste se ji neco zdalo, zahykala si a za chvili to bylo zase ok. Sice to vypadalo chvilema desive, mela u toho dost vystraseny smutny vyraz, ale pripisovala jsem to pouze osklivemu snu. Bud to hned preslo, nebo jsem se ji snazila probudit...
Mala miminka maji zvlast v hlubokem spanku velmi nepravidelne dychani, obcas se zapomenout nadechnout uplne, jindy dychaji preryvane. Neboj, jeste je hodne malicky, za par tydnu to bude v pohode a bude mit zase jine "navyky"😉

biedronka10
5. zář 2017

Ta moje zase uz nekolikatou noc chrape az chropti. Taky nevim jestli je to ok, mame 9 tydnu

annie24
5. zář 2017

@biedronka10 to je normální

biedronka10
5. zář 2017

@annie24 a nema nejak ucpane dychaci cesty? Rymu nema tak nevim

alkuska
5. zář 2017

No, naše malá zase měla chvílema cheyne-stokesovo dýchání - v podstatě chvilku dýchala rychle a velmi hluboce, pak napoak zpomalila a tak to střídala, kdyžtak si to vygoogli jestli to není i váš případ. Jsme s manželem oba doktoři, takže to umíme pojmenovat 🙂 Dali jsme ji pro jistotu spávat na monitor a přičítali jsme to nezralosti dechového centra, postupně to vymizelo. Já bych to na tvém místě natočila na mobil a ukázala dr, je možné že to taky nic není, jen nezralost.

makky1310
5. zář 2017

@alkuska to delal nas taky. Dr rikala ze to prejde. A obcas delal zvuky jako delfin😀

biedronka10
5. zář 2017

@alkuska a ty jako lekar, prosim co rikas na to kdyz mi moje 9 tydeni mimino pri nadechovani jakoby chropti a chrape, jak kdyby mela nekde vzadu hlen? Ale rymu nema a nechrape vzdy jen v noci. Diky

wampzee
5. zář 2017

Malá měla stridor..taky hlasitě dýchala přes celou noc.. (povolené horní patro)...no a věkem se to zlepšuje. Teď v roce už má pusu uvnitř zpevněnou, takže slyšet není vůbec.

latkovkybrno
5. zář 2017

Je to normální. Jaký jste měla porod ? Nebyl nějak náročnější ? Často ty děti cca do 1 měsíce ve spánku a před ním znova ten porod prožívají, velmi se k němu vrací, můj syn to měl taky, nemohla jsem usnout v jedné místnosti často, když to dělal. Mám to i natočené na videu. Nebo je možné, že ho bolí břicho, kroutí se a snaží se tlačit.. i to je možné 🙂

terezs2716
5. zář 2017

@no_title vím přesně co myslíte,naše malá tím také trpěla,takové jakoby nadechnutí s hýknutím jako by se nemohla nadechnout nebo se nadechla po delší době,při uspávání,občas v lehčím spánku nebo při probuzení. Jsem ten typ hysterické matky prvorodičky,takže máme oběhanou jak doktorku tak i vyšetření v dětské nemocnici. Výsledek? Všechno se ještě dovývijí za běhu,nijak to mimčo neohrožuje,monitor dechu to také nezaznamenával. Stačí počkat a přestane to,myslim že to trvalo skoro celé šestinedělí. Dcera bude mít půl roku a je zdravá a vydává už i horší zvuky...ale naschvál :D

pavla555
5. zář 2017

@biedronka10
to dělal náš malej taky. Přišlo mi, jako by byl celej zahleněnej, ale v nosánku nic.
Doktorka nám poradila podložit u hlavičky postýlku (aby byl ,, z kopce,,), aby to teklo dolů, né do hlavičky, do oušek. Já teda kojila jen 5t+ Nutrilon a pak už jen Nutrilon a nakonec máme Nutrilon alergy care a taky máme klid 🙂

biedronka10
5. zář 2017

@pavla555 no nase mala ma postylku zvednutou taky ale asi ne dostatecne. Dobre zkusim zvysit. Diky za info

evee24
5. zář 2017

@biedronka10 Naše to mela taky a koupila sem sprej do nosiku. Jen mořskou vodu mi dr doporučila. Myslela sem si že je nachlazena. A dost často měla susinky a nemohla přes ne dýchat a sprejem se krasne uvolnili.

viridie
6. zář 2017

@no_title Ahoj a neboj-moje obě děti to také dělaly. chrochty,skřehoty,hýkání,pískoty...prostě zvuky jako z hororu. Miminka ještě nemají dovyvinuté nějaké hltanovo-hrtanové záklopky,tak proto.🙂 Přejde to !

biedronka10
6. zář 2017

@evee24 dobre.dekuji, zkusim koupit tu morskou vodu. Me zarazi, ze to nedela pokazde

no_title
autor
6. zář 2017

@latkovkybrno myslím, že porod jsem měla víceméně normální. Víceméně nikdo do něj nazasahoval, no snad jen Oxytocín na konci, ale to už byla hlavička skoro venku, když mi ho dali. Jediné, co snad mohlo být náročnější, že se rodil v netradiční poloze - v zadním postavení. Narodil se proto lehce promodralý, ale nijak extrémně, měl agapar 8,9,10.

alkuska
6. zář 2017

@biedronka10 A to má pořád nebo jen posledních pár dní?

alkuska
6. zář 2017

@biedronka10 Myslím tím, jestli to není nachlazení, nemusí to být vždy viditelná rýma.

annie24
6. zář 2017

@biedronka10 ne , prý jak jsou malinký tak něco uplně jestě nemají..teď nevím co, ale nic to není neboj

biedronka10
6. zář 2017

@alkuska no ma to ted tak posledni tyden

latkovkybrno
6. zář 2017

@no_title Jasně, tak to třeba bude jen slaboučká rýma nebo nedovyvinutá záklopka. Můj syn měl porod komplikovaný, trvalo delší čas, než jsme se s tím nějak popasovali, ale naštěstí vše dobře dopadlo a dávám mu ze sebe maximum a on nám také.

alkuska
6. zář 2017

@biedronka10 Tak to má téměř určo nachlazení nebo rýmu. I když z nosu neteče, může mít jen oteklé měkké patro. Takhle malé děti mají ty dýchací cesty dost úzké, takže stačí lehký otok a už chrčí. To přejde 🙂

makky1310
6. zář 2017

@biedronka10 na tohle chropteni jsem davala vincentku (namocila jsem do ni vatovou tycku a dala tak 2 kapky do kazdy dirky). Za par dni to bylo ok. 🙂

evee24
6. zář 2017

Já stříkala sterimar bebe. Je to od narození akorat to stříká když se to pořád drží tak me v lékárně varovali ať malou neutopim 😀 u toho je fajn si to vyzkoušet nanečisto.

mayunka1987
11. led 2020

@alkuska ahoj jste tu jeste? Malej 2 roky mi taky obcas blbe dycha. Doktori to videli a nevi...