Nový druh výchovy - Nevýchova - Katka Králová

mirca1981
7. pro 2013

Ahojky, chtěla bych založit diskuzi na téma "Nevýchova". Mám 20 měsíčního synka a stále řeším jak vychovávat své dítě, aby to pro něho a pro nás jako rodiče bylo to nej. Před nějakým časem mi poslala jedna moje známá odkaz na www.nevychova.cz. Zaregistrovala jsem se do rychlokurzu zdarma a pozorně sleduji videa paní Katky Králové. Moc se mi videa i názory "Nevýchovy" líbí. Touto diskuzí bych si chtěla přečíst vaše názory na tento druh výchovy a pokud možno i vaše úspěchy. Já sama se snažím být pro mého synka "partnerem", i když se mám ještě co učit. Synek je pěkný vzteklík a já mám kolikrát co dělat, abych zvládla své emoce. Moc ráda si přečtu vaše zkušenosti 😉

sarkar
30. dub 2017

@ozzinka to nedělej, to je porušení obchodních podmínek. Když se to dozví, vyhoděj tě z fb skupiny a kurz ti zablokují.

odula
30. dub 2017

@ozzinka da se to splácet postupně

danndy88
3. lis 2017

@mirca1981 ahoj, můžu také poprosit knihu od Naomi aldort? Moc děkuji. 🙂

jirikova
21. lis 2017

i

mirca1981
autor
23. lis 2017

@danndy88 jasně, stačí mi napsat mailík 🙂

kamste
23. lis 2017

Změnit zažitý styl výchovy je náročné, ale stojí to za to. Postupně "přeprogramovávám" svůj mozek a zajímavé články dávám na blog - třeba budou inspirací i pro někoho dalšího.
Inspirací mi je nejen Nevýchova, ale i Karp (miminka a batolata), Aldort, AHA! rodičovství, Respektovat a být respektován...

katucha
20. únor 2018

@mirca1981 ahojte chci jsem napsat svou zkušenost s koupeným kurzem nevychovy...už po prvních videích se u nás stali velké změny...četla jsem tu hodně komentářů o tom že to jde jen z většími dětmi a když máte jen jedno....ale to vůbec není pravda...opravdu vás naučí naslouchat i těm nejmenším...Mám dva syny jeden má něco přes rok a druhý něco málo přes dva....sama jsem byla skeptická ale když jsem si přečetla že po dvou týdnech my vrátí peníze řekla jsem si že to zkusím....a jediné čeho lituji je že jsem do toho nešla dřív..mohla jsem si ušetřit mnoho nervů

midak
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zelenaesmolda
6. dub 2019

@mirca1981 nevychovu sleduju a za me super!

zelenaesmolda
8. dub 2019

@kamste je to tezke,hlavne casto pouzivame zazite fraze nasich rodicu a kdyz se nad tim zamyslime tak jsou to vlastne uplne nesmysly.spousta veci,ktere delame detem se nazyvaji vychovou ale udelat to dospely dospelemu tak je to sikana nebo tyrani...

zelenaesmolda
10. dub 2019

@katucha kolik bylo detem kdyz jste zacala nevychovu uplatnovat?mam rocni dite ale nejak si neumim predstavit,ze bych to na ni v tomhle veku uplatnovala kdyz vlastne jeste ani nemluvi

retesa
10. dub 2019

@zelenaesmolda partnerský přístup opravdu můžete uplatňovat již i s takto malým dítětem. Ještě sice nemluví, ale vnímá vás. Proto není brzy si hlavně sama v sobě ujasnit, jakým způsobem vy reagujete a vnímáte své dítě. Sama jsem si koupila kurz, když dcerce byly necelé dva roky, a po třech letech ještě nemůžu říct, že bych staré programy zcela zvládla přeprogramovat 🙂

zelenaesmolda
10. dub 2019

@retesa no je to bez na dlouhou trat protoze jsme v tom vyrostli a slychame to i od nasich rodicu kdyz nam radi jak dite vychovavat.ja zatim toho k vychove moc nemam,mala zatim ani nesedi a nechodi ale treba ji nikdy nenutim do jidla,kdyz nechce tak nechce.