Oblékání kojence přes 20 stupňů. Poradíte, prosím?

7. kvě 2021

Ahoj všechny zdravím, jsem prvorodička a sama, nemám se s kým poradit a nechci udělat chybu, aby pak malá třeba onemocněla. Proto jdu pro radu sem a doufám, že mi poradíte. ☺️ Teď budeme mít krásný počasí, jak oblékáte svoje děti Vy? Myslím při teplotách 20 stupňů a výš, v týdnu má být dokonce 25, tak nevím aby ji nebyla zase zima jen v krátkém body.. malá má 6 měsíců. Děkuji moc ☺️

jako_mala_holka
7. kvě 2021

Já oblékám pocitově, i podle toho, jaký je vítr atd... Radši dávám krátký rukáv a na to mikinu (tento týden třeba)
Příští týden uvidíme, když bude teplo, tak jen body s dlouhým rukávem nebo tak, tady často fouká

dixi86
7. kvě 2021

Ja, co si pamatuju, tak deti mely dlouhy rukav i kvuli slunci a cepici, u nas teda stale hodne fouka. Ale kdyz prcek spis lezi, je mu i vetsi zima. A ridila sem se teplotou prcka a zatylkem.

jjasmina
8. kvě 2021

Pocitove, pokud je slunko ,nefouka ,nebala bych se body a leginy, do tasky mikinu. Ale když si vezmu, že včera chvilku slunko, pak se zatahlo a studeny vítr, maminky na hřišti meli děcka jen v mikinach, přitom sami byli oblečené i v teplejších bundach, já konkrétně triko, mikinu a teplejší bundu. Hlavně se řídím, že pokud se dítě nehýbe, dám mu o vrstvu víc než sobě. Mě třeba včera byla kosa jako prase

autor
8. kvě 2021

@jjasmina souhlas, včera hruza

keksik002
8. kvě 2021

6 mesicu mel syn kveten/cerven a uz bylo dost teplo. Mel body s dlouhym rukavem a tenke teplacky, ponozky, neco na hlavu a sebou deku. Ale on je horkokrevny po me :D

cilkat
8. kvě 2021

Pokud nemáte vyloženě otužilé dítě, nechala bych dlouhý tenký rukáv a dlouhé nohavice i v létě, už jenom kvůli sluníčku a plazení se po různých površích a odřeninám. A klobouček na hlavu. TeĎ navíc dost fouká vítr a ta teplota lítá, takže odpoeldne je třeba přes dvacet a ráno sotva deset, takže deky a mikyny navíc určitě s sebou. kočár to uveze 🙂 . (naopak u dítěte v nosítku je třeba počítat, že ho hřejete vy a nosítko... ale i tam je i ve velkém vedru příjemnější dlouhé rukávy a nohavice, aby odváděly pot.)

marti89
8. kvě 2021

Pokud bude na sluníčko triko s dl. rukávem a tenoučké tepláčky, přeci jen pořád pouze leží. Ve stínu tenkou mikču.

uzivatelkapetra
8. kvě 2021

Řídila jsem se hlavně svým pocitem a saháním na zátylek

elis101
12. kvě 2021

Malá má rok a 4m a nedávno jsem nad tím i přemýšlela, jak jsem si aktivně koupila body s kr. rukávem. Malá měla za život zatím kr rukáv minimalně. Buď bylo chladno, nebo naopak právě kvůli slunci. Jinak sahám také na zátylek a když je počasí na hraně, že sama nevím, jak pomalu obléct sebe, volím tu teplejší variantu +vrstva...